Brzydcy

Brzydcy
3.47
Ocena 3.47 na 5 możliwych
Na podstawie 38 ocen kanapowiczów
Tally nie może się już doczekać swoich szesnastych urodzin. Tego dnia w jej ś...
Tally nie może się już doczekać swoich szesnastych urodzin. Tego dnia w jej świecie każdy przechodzi operację, która zmienia przeciętnych, brzydkich nastolatków w doskonałych ślicznych, żyjących w supernowoczesnym raju, gdzie jedynym zajęciem jest wieczna zabawa. Tymczasem Shay, nowa przyjaciółka...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788323784623
Wydawnictwo: EGMONT

Recenzje

Cena piękna
Czyż nie byłoby dobrze stworzyć społeczeństwo pełne pięknych ludzi ?* Rdzawcy byli doprawdy straszni. Czerpali pełnymi garściami, nie dając nic w zamian. Takie postępowanie, czy błędne ekonomicznie czy też ideologicznie, prędzej czy później musi doprowadzić do strasznego końca. Ale Rdzawców już d...
Brzydcy - Scott Westerfeld
Świat dzieli się na Brzydkich i Ślicznych. Każdy Brzydki marzy o tym, by stać się Ślicznym i żyć w idealnym świecie, wśród idealnych ludzi oraz już zawsze być zadowolonym. Chwilowo Brzydcy mieszkają odgrodzeni od Ślicznych rzeką, bo poprzez frustrację spowodowaną własnym wyglądem stają się źli. A...
Napisz swoją opinię

Opinie

@ola1709
@ola1709 2011-06-12
Przeczytane (2011-01-01)
Brzydcy to pierwsza część trylogii. Poruszyła. Moją ocenę zawsze dopasowuję do wymagań. Nie oczekiwałam tego. Myślałam że będzie to następna pierdołowata seria. Poleciła mi ją przyjaciółka, choć sama jej nie czytała. Potem Pani bibliotekarka. Pomyślałam: trzeba spróbować. Ale czego można spodziewać się po takich tytułach? Może to zabrzmieć komicznie, a wręcz głupio, ale to po nich dobieram książki. "Brzydcy" mnie zaskoczyli. Pokazuje nas jako niedorozwoi. Brzydcy to grupa nastolatków, którym kompleksy są wmawiane od urodzenia. Czy słusznie? Z pozoru- lepszy świat. wolny od wojen, konfliktów, przemocy. Technika rozwinięta do granic możliwości. Myślę jednak, ze autor miał na celu pokazać, że nasz świat powoli przeistacza się w to. Operacje plastyczne, liofiliziwana żywność, technika, bez której nie możemy żyć. W książce jest to oczywiście zbagatelizowane. Jeżeli jednak losy naszej cywilizacji potoczą się tak, będziemy tak jak brzydcy wyczekiwali operacji w wieku lat 16., latać na deskach, być uzależnionymi od miasta. A może to już nastało? Po tej książce powinniśmy si zastanawiać jak to powstrzymać. Czy chcemy żyć w wiecznym amoku? W szklanej kuli odizolowani od... prawdy? Jeśli Wam to odpowiada, powinniście przeczytać następne części trylogii, aby ujrzeć, jak to wygląda naprawdę.
@Lalaith
@Lalaith 2010-12-28
Przeczytane (2010-12-28)
nie rozumiem umiarkowanie "chłodnych" opinii, nie należy na pewno w przypadku tej książki sugerować się tytułem, który na pierwszy rzut oka może zniechęcić. książka opowiada naprawdę ciekawą (!) i oryginalną(!), dobrze poprowadzona na "na przestrzeni" trylogii (!) historię z "niepolukrowaną" fabułą pozbawioną jednoznacznych i przewidywalnych wątków która pokazuję nam jak to jest gdy społeczeństwo staje się idealnym, bezpłciowym tworem. bynajmniej powierzchowna nie jest, brak tu też pseudo-psychologicznych wywodów rodem z "ambitnych" powieści dla młodzieży. polecam i tyle :)
@cassandra9891
@cassandra9891 2011-08-14
Przeczytane (2011-01-01)
"Czyż nie byłoby dobrze stworzyć społeczeństwo pełne pięknych ludzi ?' Antyutopijny porządek świata. Zupełnie inny, jakiego do tej pory nie było. Społeczeństwo podzielona na Brzydkich z obietnicą piękna, Ślicznych oraz Wyjątkowych.Gdy stajesz się pięknym, wstępujesz do cudownego świata nieustannej zabawy i imprez...potem wybierasz zawód, a twoje życie jest idealne. Biologia stworzyła ideał piękna i jest on tylko i wyłącznie jeden. Ta seria jest obowiązkowa dla wszystkich fanów antyutopii !!! Zapraszam do recenzji powyżej lub na bloga ;)
@Rebellish
@Rebellish 2010-02-20
Przeczytane (2007-08-07)
Strasznie się cieszę, że wreszcie tę książkę skończyłam. Wypożyczenie jej z biblioteki było ogromnym błędem. Przy żadnej książce tak strasznie się nie nudziłam i już po kilku kartkach miałam ochotę oddać ją z powrotem. Myślałam, że będzie w miarę fajne, a okazało się, że nigdy wcześniej nie czytałam takiego kiczu. Jestem pewna, że po drugą część nie sięgnę, bo nie mam ochoty po raz kolejny przeżywać tego koszmaru. Niestety, nie polecam nikomu. ;)
@wiarygodna
@wiarygodna 2012-07-01
Przeczytane (2011-08-11)
Poleciła mi koleżanka, była zachwycona. Osobiście sugerowałam się okładką i nie miałam na nią ochoty. A jednak się przełamałam. Przeczytałam i byłam trochę rozczarowana... Może teraz podeszłabym do niej inaczej? Nie wiem. Mimo wszystko książka nie jest zła, zawiera dużo ciekawych momentów, ale nie zaciekawiła mnie do tego stopnia bym sięgnęła po kontynuację. Warto jednak samemu przekonać się co skrywa pozycja "Brzydcy".
@bruxa
@bruxa 2012-07-02
Przeczytane (2012-07-02)
Bardzo bardzo dobra książka. Autor i umiejętnie pokazał w jakim kierunku świat może podążyć, jak i przemyca własne opinie o współczesnym społeczeństwie konsumpcji. Dopracowani bohaterowie, świetnie poprowadzona narracja, nic się nie gubi, fajne pomysły a wizja upośledzonego ślicznego świata daje do myślenia. Polecam !
@becha
@becha 2010-03-14
Przeczytane (2007-08-07)
Przeczytałam kilka rozdziałów tej książki, jednakże po krótkim czasie rzuciłam ją w kąt. Powód jest jeden - strasznie nużąca. Źle mi się czytało o latających deskach i pokojach odpowiadających ,,dobranoc''. Nie podobało mi się.
@dustfinger
@dustfinger 2010-01-23
Przeczytane (2007-08-07)
Super książka. Patrząc na okładkę i tytuł nie bardzo chciało mi się za nią zabierać, bo wyglądała jak poradnik dla zakompleksionych, ale jak to mówią: "Nie oceniaj książki po okładce". Jest świetna.
@Patrycja0110
@Patrycja0110 2010-03-14
Miałam kiedyś pierwszą część tej książki, bodajże śliczni, ale szczerze mówiąc nawet do niej nie zajrzałam, jakoś nie miałam na nią ochoty ani też chęci. Tak naprawdę, to jakoś nie żałuję.
@Cropka
@Cropka 2010-03-21
Przeczytane (2010-01-01)
Rozczarowałam się. Myślałam, że będzie lepsza. Dalsze części przeczytam tylko z ciekawości, chociaż wiem co się mniej więcej stanie po opisach na tylnych okładkach następnych części ;//
Autorzy
Scott Westerfeld
Scott Westerfeld (ur.1963) amerykański autor science fiction i fantasy. Na swoim koncie ma pięć powieści SF i kilka serii książek dla młodzieży, z których polski czytelnik zna m.in. powieści Brzydc...
Inne książki:
Książka Wyjątkowi
Książka Ugly - Verlier nicht dein Gesicht
Książka Nieważcy 1
Książka Brzydcy / Śliczni / Wyjątkowi
Książka Śliczni
Współtworzący tą stronę
puchar @silverraven @silverraven pierwsza opinia