Budda i miłość

Lama Ole Nydahl
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Budda i miłość
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Szczęśliwe partnerstwo oczami buddyjskiego lamy


„Prawdziwe szczęście przychodzi zawsze jako podarunek.” (fragment)

Książka Budda i miłość opowiada o tym, jak dla dobra wszystkich wykorzystać wewnętrzny nadmiar pojawiający się w pełnym radości związku i samemu dzięki temu wzrastać. Głęboka miłość, wolna od obaw i oczekiwań, z pewnością uszczęśliwia oboje partnerów. Lama Ole Nydahl pisze jednak: „Chociaż, jak wszyscy wiemy, »grzeczne dziewczynki idą do nieba«, a w bajkach zakochanym parom zawsze udaje się dożyć końca swoich dni w nieprzerwanym szczęściu, w rzeczywistości wiele osób pozostających w związku często w wirze emocji ulega zaślepieniu albo ma jedynie niejasne wyobrażenie o tym, jak sobie poradzić ze wspólną drogą”. Budda i miłość to pełna inspiracji odpowiedź na to pytanie.

Lama Ole Nydahl przed pięćdziesięcioma laty otrzymał pełny przekaz nauk buddyzmu Diamentowej Drogi od 16 Karmapy Rangdziung Rigpe Dordże – zwierzchnika szkoły Kagju, jednej z czterech głównych linii przekazu buddyzmu tybetańskiego. Od tamtej pory na prośbę swego nauczyciela Lama Ole nieprzerwanie rozpowszechnia nauki Buddy na całym świecie. Założył dotychczas około 700 świeckich ośrodków medytacji, działających obecnie pod duchowym przewodnictwem 17 Karmapy Taje Dordże.

Tytuł oryginalny: Der Buddha und die Liebe
Data wydania: 2020-09-09
ISBN: 978-83-8143-786-8, 9788381437868
Wydawnictwo: Czarna Owca
Seria: Buddyzm Diamentowej Drogi
Stron: 312
dodana przez: jatymyoni
Mamy 3 inne wydania tej książki

Autor

Lama Ole Nydahl Lama Ole Nydahl
Urodzony 19 marca 1941 roku w Danii (Kopenhaga)
Ole Nydahl - jedna z pierwszych osób z Zachodu wykształcona jako nauczyciel medytacji w odłamie szkoły Karma Kagyu, jednej z czterech głównych szkół buddyzmu tybetńskiegodziałającej pod przewodnictwem XVII Karmapy Trinleja Taje Dordże. W znacznym st...

Pozostałe książki:

Wielka pieczęć O śmierci i odrodzeniu O naturze rzeczy. Współczesne wprowadzenie do buddyzmu
Wszystkie książki Lama Ole Nydahl

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Budda i miłość nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Mirka
2019-11-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Miłość to uczucie, które każdy z nas chce doświadczać, jednak nie zawsze możemy jej doświadczać tak jak byśmy chcieli. Proza życia, codzienne dylematy czy różnorodność charakterów sprawia, że miłość blednie i bywa, że gaśnie. Można znaleźć różne recepty na szczęśliwe życie we dwoje. Jedną z nich jest ścieżka proponowana przez filozofię buddyjską, którą możemy poznać dzięki książce „Budda i miłość“.

To doskonały materiał dla każdego, bez względu na wyznanie i kulturę. Buddyjskie przesłania są ponadczasowe i z pozoru proste, ale życie pokazuje, że stanowią trudność dla wielu par. Pomagają zrozumieć dlaczego pojawiają się w ich relacjach problemy i jak można sobie z nimi poradzić. Szczęście to stan umysłu, tego jak odbieramy rzeczywistość. To uświadomienie sobie, że jest ono w nas i od nas zależy czy jesteśmy szczęśliwi.

Cała recenzja https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2019/11/530-budda-i-miosc.html

{} | link |
@mvrcia
2021-07-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Książka dobra, jednak nie porywająca i czasem odnosiłam wrażenie, że pewne przekonania znalezione na jej stronach musiałabym zweryfikować, bo wydawały się bardzo subiektywne, lub słabo uzasadnione źródłowo. Prócz tematyki relacji między dwiema osobami, porusza również tematy żeńskości i męskości w ujęciu buddyjskim za co duży plus. Ocenę zaniża fakt, że choć jestem zainteresowana tematyką, to już nie pierwsza książka autora która w swojej drugiej połowie robi się "ciężka" i o ile od początku czytanie jej sprawiało mi przyjemność, to prawdopodobnie treści bardziej skomplikowane są właśnie tam umieszczane, a sposób ich przekazu niestety już do mnie nie trafia tak jak wcześniej.

{} | link |
@Toska98
2021-12-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

W tej książce się zakochałam i miałam wrażenie, że przez nią płynę. Wspaniała i merytoryczna pozycja, z której możemy dowiedzieć się, w jaki sposób miłość i seksualność są postrzegane przez buddyjskiego lamę. Po raz pierwszy spotkałam się z religią/systemem filozoficznym, który w tak piękny sposób o tym mówi. Nie ma tu bzdurnych nakazów, prób wchodzenia komuś do łóżka i wmawiania, że to, co dla nas naturalne jest złe i grzeszne. Niezależnie od tego, jakie masz poglądy, czy jesteś ateistą, agnostykiem czy wyznajesz jakąkolwiek religię, sięgnij po tę książkę. Jest piękna i trochę wyzwalająca.

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Budda i miłość. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl