Budowniczowie nieskończoności

Kevin J. Anderson, Doug Beason
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Budowniczowie nieskończoności
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.2 /10
Ocena 7.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Autorzy umiejscowili akcję w niedalekiej przyszłości. Ludzkość założyła stałą bazę na księżycu: Columbus. Prowadzone są przygotowania do wyprawy na Marsa. Po drugiej stronie księżyca, w Kraterze Dedal, gdzie umieszczona została stacja badająca tę część widma radiowego, która na Ziemi ulega całkowitemu wytłumieniu, dochodzi do awarii. Stacja jest w pełni zautomatyzowana, jednak wszystkie systemy zawiodły. Do krateru wysłano ekipę naprawczą. Kończy się to tragicznie: trzy osoby wysłane do krateru giną. Ich skafandry kosmiczne dosłownie się rozpuszczają. Ze stacji Columbus zostaje wysłana zdalnie sterowana sonda. Przekazuje ona obraz niezwykłej konstrukcji, która powstała w Kraterze Dedal. Budzi to zdumienie, bo nikt nie dostrzegł wcześniej żadnej aktywności wokół krateru. Tymczasem budowla jest ogromna. Więcej danych nie udało się zebrać, bo sonda ulega zniszczeniu. Zapada jednak decyzja o pobraniu próbki gruntu. Jego analiza pozwala stwierdzić, że sprawcami całego zamieszania są nanoroboty. Wszystko wskazuje na to, że są pozaziemskiego pochodzenia. Jakie są ich intencje? Już udowodniły, że potrafią błyskawicznie niszczyć i zabijać. Co jest jednak ich rzeczywistym celem?
Na Księżyc przybywa Eryka Trace, która zajmowała się nanotechnologią na Ziemi. Dotychczas pracowała w odizolowanym laboratorium na Antarktydzie. Teraz ma odkryć, czym jest nowe zagrożenie i jak można je zneutralizować. Szybko się okazuje, że stosowane zabezpieczenia są za słabe. Nanoroboty przenikają przez nie i dostają się do organizmów ziemskich badaczy. W Zjednoczonej Agencji Kosmicznej zapada decyzja o odizolowaniu stacji na Księżycu. Kwarantanna jest jednak spóźniona. Dotychczasowy mentor Eryki Trace odkrywa, że nanoroboty już trafiły na Ziemię.
Data wydania: 1997
ISBN: 978-83-7169-359-5, 9788371693595
Wydawnictwo: Amber
Seria: Mistrzowie SF i Fantasy
Stron: 352
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Kevin J. Anderson Kevin J. Anderson
Urodzony 27 marca 1962 roku w USA
Kevin J. Anderson – amerykański pisarz science fiction. Pisze głównie powieści ze świata Gwiezdnych wojen, wspólnie z Brianem Herbertem stworzył serię kontynuującą cykl Diuna Franka Hebrerta.

Pozostałe książki:

Bitwa pod Corrinem Frankenstein Syn Marnotrawny Dżihad Butleriański Diuna. Krucjata przeciw maszynom Diuna. Ród Atrydów
Wszystkie książki Kevin J. Anderson

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Budowniczowie nieskończoności aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@eR_
2019-12-19
5 /10
Przeczytane
@fprefect
2019-11-12
7 /10
Przeczytane Posiadam Fantastyka
@Beata_
2019-11-12
6 /10
Przeczytane Posiadam Papierowe
@hotaru
2007-08-27
8 /10
Przeczytane
@leskon
2009-05-25
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Budowniczowie nieskończoności. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl