Był sobie pies 2

William Bruce Cameron
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 39 ocen kanapowiczów
Był sobie pies 2
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 39 ocen kanapowiczów

Opis

Wszystkie psy doskonale wiedzą, że życie ma sens tylko u boku ukochanego człowieka Bailey – bohater bestsellera „Był sobie pies” – powraca w nowym psim wcieleniu, aby wypełnić kolejną misję! Mała Clarity June opuszcza ukochaną babcię i jej psa i wyjeżdża z matką do wielkiego miasta. Psiak przeżył już wiele żyć i sporo się nauczył o ludziach. Miał różne imiona: Bailey, Toby, Ellie, Koleżka… Bailey powraca w nowym wcieleniu na czterech łapach i spotyka dorastającą Clarity. Wie, że jego misja jeszcze nie została wypełniona – musi pilnować i strzec dziewczynki. Musi być dzielnym psem! Tym razem zrobi wszystko, aby pomóc ukochanej pani odnaleźć prawdziwą miłość i zrealizować jej marzenia. Czasami będzie musiał odejść, by zaraz znów powrócić jako inny psi przyjaciel. Bo jedno wie na pewno: życie jest na tyle pomerdane, że zawsze warto trzymać się razem.  
Tytuł oryginalny: A Dog's Journey: Another Novel for Humans
Data wydania: 2019-09-04
ISBN: 978-83-66338-74-6, 9788366338746
Wydawnictwo: Kobiece
Cykl: Był sobie pies, tom 2
Seria: Był sobie pies
Stron: 405
dodana przez: bookkeeper

Autor

William Bruce Cameron William Bruce Cameron
Urodzony 2 lutego 1960 roku w USA (Petoskey)
William Bruce Cameron jest znanym i cenionym na świecie felietonistą, który dwukrotnie został uhonorowany mianem najlepszego felietonisty roku przez National Society of Newspaper Columnist. Jest autorem poradnika „Jak wytrzymać z nastolatką” („8 sim...

Pozostałe książki:

Psiego najlepszego O psie, który wrócił do domu Był sobie pies Był sobie szczeniak. Ellie O psie, który dał słowo
Wszystkie książki William Bruce Cameron

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Pomerdanie wzruszająca historia, część druga

WYBÓR REDAKCJI
24.10.2019

Często zdarza nam się myśleć, że po wypełnieniu danego celu, w który włożyliśmy ogrom wysiłku i pracy, wreszcie możemy odetchnąć. Wziąć głęboki wdech i wykrzyczeć magiczne: „Nareszcie święty spokój!”. Zapominamy jednak, iż niestety tak się nie da. Choć jedno zadanie zostało ukończone, gdzieś tuż za rogiem, w kolejce, mogą ustawiać się kolejne. I t... Recenzja książki Był sobie pies 2

Odcisk psiej łapy na sercu

WYBÓR REDAKCJI
24.09.2019

Kinematografia miała Mojego przyjaciela Hachiko, przedstawicielem łamiących psich historii literatury dwa lata temu została książka Był sobie pies. Po dużym sukcesie, który osiągnęła ta powieść – przeniesiona też na duży ekran, autor William Bruce Cameron zdecydował się opowiedzieć dalsze losy Baileya/Tobiego/Ellie/Koleżki. Mogłoby się wydawać, ... Recenzja książki Był sobie pies 2

Bailey ma jeszcze coś do załatwienia

11.12.2019

Kiedy sięgnęłam po pierwszą powieść W. Bruce’a Camerona pt.”Był sobie pies” moim zachwytom nie było końca. Historia Bailey’a i jego następnych wcieleń zapadła mi głęboko w serce. W myśl zasady, że „WSZYSTKIE PSY IDĄ DO NIEBA… CHYBA ŻE MAJĄ NIEDOKOŃCZONE SPRAWY NA ZIEMI” z taką samą ekscytacją sięgnęłam po kolejną część psich przygód w pomerdanym ś... Recenzja książki Był sobie pies 2

Był sobie pies 2

18.09.2019

Książka „Był sobie pies 2” W. Bruce Cameron. 🐕🐩 Historia w książce rozpoczyna się od dalszych losów niezwykłego psa, który w każdym ze swoich nowych żywotów miał za zadanie uszczęśliwić i chronić najbliższe mu osoby. W tej części głównie skupiamy się na Clarity (CJ), która musiała poradzić sobie z bardzo trudnymi życiowym sytuacjami. Spędzeniu... Recenzja książki Był sobie pies 2

Moja opinia o książce

Opinie

@Bookmaania
2020-01-28
9 /10
Przeczytane Wydawnictwo Kobiece Współpraca


 Kontynuacja wspaniałej książki 'Był sobie pies' kiedy Bailey myśli, że spełnił swój cel w życiu wszystkich piesków odradza się na nowo.
 Psi bohater ratuje mała dziewczynkę przed koniem i podczas pobytu ich na farmie opiekuje się nią. Jednak matka dziewczynki Gloria mimo starań pieska obwinia go o wszystko. Kiedy kłóci się z Hannah wyjeżdża odcinajac się od rodziny. Jednak piesek odradza się w nowym ciele i ma za nowy cel odnaleźć Clarity. Kiedy odnajduje już nie dziewczynkę a nastolatkę nie widzi świata poza nią. Uczy się od CJ nowych rzeczy jak i uświadamia sobie czego tak naprawdę nauczył się od niej.
 Historia opiera się na trudnej relacji córka - narcystyczna matka, poruszany jest temat chorób. Pokazuje jak przetrwać trudne okresy w swoim życiu oraz jak nie należy się poddawać.
 
 Bardzo wzruszająca powieść. Łzy samoistnie splywaly po policzku.  Jeśli chcecie sobie poplakac i jesteście w jakimś stopniu wrażliwcami, sięgnijcie po te lekturę. Zobaczycie jak mimo przeciwności i zaprzeczaniu sobie można odnaleźć szczęście.
 

× 2 | link |
@Aleksandra_B
2019-10-24
8 /10
Przeczytane 2019 Zrecenzowane Posiadam Polecam! Egzemplarz recenzencki Demoniczne Książki (Blogger)

„Był sobie pies 2” to jedna z tych książek, gdzie wiesz, co prędzej czy później czeka bohatera, jednak kolejne rozstania stają się boleśniejsze. Również nie zaleca się, po zakończeniu, czytania wyrywkowych fragmentów czy powracania do zakończenia, bo rozpacz tylko czeka, by znowu opanować ciało.
Emocjonująca, ukazująca piękno prawdziwej, bezwarunkowej przyjaźni oraz miłości historia, która uczy, że nie można podejmować się samodzielnej walki z potworami codzienności. W tej rywalizacji warto mieć przy sobie kogoś, kto wesprze dobrym słowem, a nawet donośnym szczeknięciem. Wzruszająca, pozbawiająca tchu na znacznie dłużej, niż to zalecane. Po lekturze odbądź rozmowę ze swoim czworonożnym towarzyszem. Przytul go i podziękuj za to, że jest przy tobie i pomaga przetrwać nawet najgorszy dzień!

× 2 | link |
@sanaecozy
2022-03-03
7 /10
Przeczytane

Wzruszająca, ale nie aż tak jak pierwszy tom, przy którym płakałam praktycznie co chwilę. Tutaj łzy pojawiają się dopiero pod koniec. Burzliwa historia dziewczyny, którą psiak miał się opiekować zgodnie z wolą jego ukochanego pana. Książka w wielu kwestiach różni się od ekranizacji, ma też więcej wątków i nieco inne zakończenie, więc zdecydowanie warto się z nią zapoznać, ale wolę film. Był bardziej przyjazny, jeśli chodzi o historię, w książce są przemycone cięższe wątki.

× 2 | link |
@ewfor
2019-10-24
10 /10

Bailey był kiedyś psem bardzo przywiązanym do swojego chłopca, los jednak jest okrutny i pies nie może towarzyszyć swojemu panu dłużej niż kilkanaście lat. W kolejnych swoich wcieleniach sympatyczny zwierzak ma do wykonania jakieś zadanie, odradza się w różnych rasach i co za tym idzie dostaje różne imiona. W tej części Bailey powraca głównie jako suczka Molly, ale nie tylko. Jednak ten okres jest dla czworonoga bardzo ważny, spotyka on bowiem małą dziewczynkę, Clarity, jednak jej mama jest nie tylko osobą bardzo egoistyczną i zapatrzoną w siebie, ale dodatkowo nienawidzi psów. Po wielu latach, pies odnajduje swoją małą przyjaciółkę, która nie jest już taka mała i… ma kolejne zadanie do wykonania. Musi pomóc ukochanej pani odnaleźć prawdziwą miłość i zrealizować jej marzenie. Czy uda mu się tego dokonać w jednym wcieleniu? Czy życie, które jest bardzo pomerdane potraktuje go łaskawie?
Nie pamiętam już kiedy ostatnio tak bardzo wzruszyła mnie jakaś książka, pomijając oczywiście pierwszą cześć, czyli Był sobie pies. Widać, że autor ma bardzo specyficzne podejście do zwierząt, a w szczególności do psów, bo chyba nikt tak jak on nie potrafiłby wejść w psychikę psa. Jestem od wielu lat właścicielką kilku psów, zawsze są u mnie przynajmniej dwa jednocześnie, więc wiem co mówię, bo często rozumiemy się z moimi pupilami bez słów.
Narratorem powieści jest oczywiście pies, który swoim psim dedukowaniem często rozbawia do łez, ale równie często też wzrusza.
Autor dzieląc si...

× 1 | link |
@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
8 /10
Przeczytane ❤ 2019 ❤ Odwiedzamy USA 👦👧 Młodzieżowe, nie tylko dla mlodzieży 🐱🐶 Zwierzakowo 📚 Posiadam 🎁 Recenzenckie

Powieść Camerona wnosi wiele ciepła i pozytywnej energii do naszego życia. Pozwala nieco lepiej poznać psią psychikę, a na pewno wzbudza tęsknotę za czworonożnym przyjacielem. To optymistyczna opowieść zarówno dla dużych, jak i małych czytelników, którym można psie przygody czytać do poduszki. Pozostaję pod dużym wrażeniem tej historii i jestem przekonana, że jeszcze kiedyś po nią sięgnę. Chętnie obejrzę też ekranizację, która kilka dni temu weszła na kinowe ekrany.
Muszę jednak przyznać, że pierwsza część wywarła na mnie większe wrażenie. Być może dlatego, że sposób narracji i pomysł były dla mnie czymś zupełnie nowym i niespodziewanym. Niestety czytając kontynuację w zasadzie nie przeżyłam większego zaskoczenia. Tamte, wcześniejsze wydarzenia wydały mi się też bardziej emocjonujące, chociaż i tym razem był moment, kiedy łezka zakręciła mi się w oku.

Jedno jest pewne – obie części historii „Był sobie pies” mają wymowę ponadczasową. Podejmują tematy, o których warto i powinno się mówić. Lektura pozwala całkowicie zatracić się w pomerdanym świecie powieści i zatęsknić za choćby nawet najmniejszym psim towarzyszem, który jest najlepszym kompanem do dzielenia się radościami i najskuteczniejszym lekarstwem na nawet największe smutki. To opowieść, przy której można się uśmiechnąć, ale i uronić łezkę. Warto się z nią bliżej zaznajomić lub zamieszkać z nią na dłużej.

× 1 | link |
@z_glowawksiazkach
2020-06-19
7 /10
Przeczytane

Druga część o charyzmatycznym piesku, który ma do spełnienia życiową misję. Tak samo ciepła, wzruszająca, humorystyczna i pełna miłości jak część pierwsza. Tym razem towarzyszymy Koleżce w jego czterech wcieleniach, w których opiekuje się wnuczką Hannah – Clarity. Jest to młoda dziewczyna, zagubiona w świecie, żyjąca z narcystyczną matką, która potrzebuje psiej miłości.
Mimo tego, że kilkukrotnie płakałam podczas czytania, to nie jest to opowieść smutna. Wręcz przeciwnie, daje nadzieję i radość. Idealna na poprawę humoru.

× 1 | link |
EK
2022-05-19
8 /10
Przeczytane

Jeszcze bardziej pomerdany tom. Godna kontynuacja.

Zacznę z grubej rury: szpital, hospicjum, śmierć, bulimia, rak, dializy, samobójstwo, strata ukochanego człowieka, toksyczna matka, szkodliwy związek, rozbita rodzina, poprawczak, więzienie, uśmiercanie psów w schroniskach, tragedia goni tragedię, oto tematyka powieści. A fenomen książki polega na tym, że te trudne i smutne tematy podane są lekko i bezboleśnie, przez miłość, śmiech i łzy. A wszystko dzięki pieskowi w kolejnych trzech wcieleniach, dzięki „psiemu aniołowi”, który ma w życiu tylko jedno zadanie - kochać i wspierać swoją panią (skądinąd wnuczkę Ethana z I tomu). Piesek jest grzeczny, jak dawniej uroczy, psia filozofia i psie postrzeganie świata zaskakujące i rozczulające. Książka wypełniona miłością i ciepłem, z mistrzowsko opisanymi scenami śmierci pieska i wzruszającym, choć ckliwym happy-endem.

Pierwszy tom podobał mi się odrobinkę bardziej, chyba ze względu na powiew nowości w zamyśle i narracji książki. Drugi tom też podobał mi się odrobinkę bardziej, bo choć stracił trochę świeżości, to ambitna treść wszystko wyrównała. Książka powinna zostać lekturą szkolną, ale dla młodzieży, a nie dla dzieci, bo ogrom nieszczęść jest moim zdaniem dla malucha za duży.

Czy ktoś pamięta jeszcze Psa Pankracego z programu telewizyjnego dla dzieci? A piosenkę Pankracego?
Psiejsko - Czarodziejsko zaczaruj świat dokoła
Psiejsko - Czarodziejsko uśmiechnij się do siebie
Psiejsko - Czarod...

| link |
@kamilaxddd
2019-11-12
10 /10
Przeczytane

`Moja C.J nauczyła mnie ,że to w porządku kochać kogoś więcej niż tylkomojego chłopca Ethana,pokazała,że tak naprawdę
przez te wszystkie lata kochałem wielu ludzi i że właśnie to było największym sensem mojego życia"

Bailey powrócił. Choć tak naprawdę do samego końca był w rodzinie, w której być powinien po śmierci swojego właściciela Ethana.
Mimo nowych wcieleń los chciał aby  zawsze mógł odnajdywać Clarity. Niegdyś małą dziewczynkę,którą ratował.
Jego misją było aby zawsze mógł ją chronić.
I mimo wielu sprzeciwności losu udawało mu się to.
Był wiernym i kochającym pieskiem choć też nie miał łatwo w nowych wcieleniach,które przybierał.
Do ostatnich dni pomagał a także ratował życia ludzi.
Wiedział,że ludzie potrzebują być kochani i chciał aby w ich życiach ta miłość choć w pewnym stopniu zaistniała.
Był także wiernym towarzyszem ludzi,którzy odchodzili już z tego świata.
Pomagał im przejść na drugą stronę w spokoju i poczuciu bezpieczeństwa.

Tak jak poprzednim razem było wzruszająco. Były też łzy szczęścia.
Opowieść z perpektywy psa jest pomaga nam dostrzec to czego nie widzimy.
Zwierzęta są bardziej wrażliwe i wylewne w uczuciach i można to zobaczyć na przykładzie swoich pupili.
Potrafią wyczuć nasze uczucia bardziej niż ludzie.
A swoją bezwarunkową miłością potrafią czynić cuda.

| link |
@Adziuuu
2019-12-30
8 /10
Przeczytane 2019 Ulubione Posiadam

Książka była prosta w czytaniu z chęcią czytałem każdy rozdział. Czas czytania książki w moim przypadku wypadł na trzy dni.

| link |
@book_and_pet_lover_polska
2022-08-24
10 /10
Przeczytane
@tatiana
2022-04-19
10 /10
Przeczytane
@karola.reads
2022-02-13
5 /10
Przeczytane
@canis.luna
2021-09-17
8 /10
Przeczytane
@zaczytana.archiwistka
2021-07-18
6 /10
Przeczytane
@Morella
2021-03-05
9 /10
Przeczytane Posiadam Ulubione
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Sensem życia pieska z pewnością nie jest zrozumienie ludzi, bo to po prostu niemożliwe.”
#
“Czasami coś nie jest praktyczne, ale i tak to robisz, bo jest słuszne.”
#
“Widywałem koty na dworze, ale nigdy nie spacerowały z ludźmi, tylko samotnie. A pieski prawie zawsze chodzą na spacery w towarzystwie ludzi. To tylko jeden z wielu powodów, dla których psy są ...”
#
“Książki są nawet dobre do gryzienia, ale mają dość mdły smak i ludzie są zawsze niezadowoleni, gdy się je memła.”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Był sobie pies
Był sobie pies
William Bruce Cameron
8.3/10
Ksiązka, która doczekała się ekranizacji – przedstawia losy najbardziej wyszczekanego bohatera wsze...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl