Byłam białą różą

Krystyna Falińska
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Byłam białą różą
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Róża od dziecka była wszechstronnie kształcona, ponieważ została włączona do
eksperymentalnej grupy utalentowanych dzieci, otrzymując wykształcenie muzyczne, baletowe i do nauk ścisłych. To zadecydowało, że żyła zawsze w dwóch światach: artystycznym i naukowym. Rodziło to wiele rozterek i trudności, gdyż nie mogła się w pełni odnaleźć w realnym życiu, zwłaszcza w stałym związku. Ucieczką od życiowych problemów były podróże, a swoje miejsce odnajdywała na lotnisku i w samolocie. Dla pracy naukowej zrezygnowała nawet z wielkiej, prawdziwej miłości, co niemal przypłaciła życiem…

Autorka jest profesorem akademickim, a swoje badania prowadziła w Puszczy Białowieskiej, na Syberii, na półwyspie Gargano i wyspach Tremiti Isola we Włoszech oraz Górach Czaktalskich w Uzbekistanie. Jest autorką kilku książek z ekologii, publikowanych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Holandii i we Włoszech. Najbardziej znana jest z podręcznika Ekologia Roślin (PWN), który miał kilka wydań. Jej książki były wyróżniane nagrodami Ministra Nauki i Sekretarza PAN. Jest laureatką Medalu im. W. Szafera i Honorowym Członkiem Polskiego Towarzystwa Botanicznego.

Wieloma doświadczeniami naukowymi oraz wrażeniami z licznych podróży i przyjaźni naukowo-artystycznych obdarzyła bohaterkę niniejszej powieści.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-7722-082-5, 9788377220825
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 288

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Byłam białą różą"

9.03.2011
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Profesor Krystyna Falińska jest autorką podręcznika „Ekologia roślin” oraz dzieł takich jak „Przewodnik do badań biologii populacji roślin” i „Puszcza Białowieska: zielonym szlakiem”. Niedawno napisała powieść o tytule „Byłam białą różą”, po którą sięgnęłam głównie ze względu na klimatyczną okładkę i ciekawy opis. Dzieciństwo Róży nie było proste:... {} Recenzja książki Byłam białą różą

Moja opinia o książce

Opinie

@kasandra
2011-11-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam
@luolina
2011-03-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Byłam białą różą. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl