Caravaggio. Życie i sztuka

Papa Rodolfo
Caravaggio. Życie i sztuka
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Życie Caravaggia często przedstawiano w konwencji powieściowej: sława, zawiść innych artystów, nieprzeciętny talent, ale także zabójstwo, wielokrotne ucieczki w obawie przed aresztowaniem i wyrokiem skazującym, na koniec upragnione ułaskawienie, otrzymane na krótko przed śmiercią w tajemniczych okolicznościach na plaży w Porto Ercole. Choć poznanie biografii artysty jest niezbędne do właściwej oceny jego twórczości, to w wypadku Caravaggia życiorys przesłonił artystyczne zalety obrazów, uznawanych niegdyś za dzieła człowieka obłąkanego lub gwałtownego. Legenda artysty porywczego i "przeklętego" powstała jeszcze za życia Michelangela Mersiego.
Dzisiaj, dzięki badaniom historycznym potrafimy odsłonić tajemnice artysty, a odkrycie nowych dokumentów pozwoliło zmienić datację niektórych dzieł i wyjaśnić szereg wątpliwości. Mistrzowskie obrazy Caravaggia nieustannie fascynują i pobudzają do refleksji.
Data wydania: 2010-01-01
ISBN: 978-83-247-1561-9, 9788324715619
Wydawnictwo: Świat Książki
Stron: 160

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Caravaggio. Życie i sztuka nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Caravaggio. Życie i sztuka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl