Casti Connubii encyklika papieża Piusa XI o małżeństwie chrześcijańskim

Pius XI
Casti Connubii encyklika papieża Piusa XI o małżeństwie chrześcijańskim
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W encyklice o małżeństwie chrześcijańskim z uwzględnieniem obecnych stosunków, potrzeb, błędów i wykroczeń w rodzinie i społeczeństwie Pius XI wykłada naukę o sakramencie małżeństwa. Wymienia i opisuje takie dary małżeństwa jak: potomstwo, wierność i nierozerwalność węzła małżeńskiego. Potępia też poglądy i działania degradujące ten związek — zamach na życie dziecka, emancypację kobiet oraz rozwody. Podaje również środki odnowienia małżeństwa — uległość woli Bożej, pobożność i praktyki religijne oraz pamięć o sakramentalnym charakterze małżeństwa.
Data wydania: 1998
ISBN: 978-83-87770-11-2, 9788387770112
Wydawnictwo: Te Deum Sp. z o. o.

Autor

Ambrogio Damiano Achille Ratti "Pius XI"
Urodzony 31 maja 1857 roku we Włoszech (Desio)
Ambrogio Damiano Achille Ratti - papież Pius XI Nuncjusz apostolski w Polsce w latach 1919–1921, arcybiskup Mediolanuw latach 1921–1922. 259. papież w okresie od 6 lutego 1922 r. do 10 lutego 1939 r. i pierwszy Suweren Państwa Watykańskiegood 7 czer...

Pozostałe książki:

Divini illius Magistri. O chrześcijańskim wychowaniu młodzieży Encyklika Casti Connubii (O małżeństwie chrześcijańskim) Jego Świętobliwości pana naszego Piusa XI z Opatrzności Bożej papieża Miserentissimus redemptor Quanta cura & Syllabus errorum. O błędach modernizmu Mortalium animos. O popieraniu prawdziwej jedności religii
Wszystkie książki Ambrogio Damiano Achille Ratti "Pius XI"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Casti Connubii encyklika papieża Piusa XI o małżeństwie chrześcijańskim? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Casti Connubii encyklika papieża Piusa XI o małżeństwie chrześcijańskim. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl