Cena wyboru

Piotr Lasota
5.8 /10
Ocena 5.8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Cena wyboru
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.8 /10
Ocena 5.8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Zdarzenia z przeszłości określają teraźniejszość. Dawne tajemnice nigdy nie zostaną zapomniane, wpłyną na losy następnych pokoleń.

Piotr, były policjant, przez przypadek trafia na ślad niezwykłej historii dwóch rodzin. Zgodnie z ostatnią wolą zmarłej babci swojego najbliższego przyjaciela postanawia zagłębić się w mroki przedwojennych relacji polsko-ukraińskich na Wołyniu oraz powojennych na Ziemiach Odzyskanych. Dzień po dniu nieubłagana rzeczywistość odsłania tragizm losów Zielińskich i Sobczuków. Czy śmierć Jana Zielińskiego była tylko wypadkiem? Jaką rolę w wydarzeniach sprzed lat odegrali Ukraińcy mieszkający w sąsiedniej wsi? Czy prawda rzeczywiście ma wyzwalającą moc?
Data wydania: 2022-02-04
ISBN: 978-83-8219-613-9, 9788382196139
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 348
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Poplątane losy.

16.02.2022

Jedno przypadkowe zdarzenie powoduje, że twoje dotychczasowe życie zostaje odwrócone do góry nogami. Właściwie nie twoje, ale twoich przyjaciół, osób z najbliższej okolicy. Osób, które dobrze znasz od lat, a jak się okazuje, tylko tak myślałeś. Poznajesz kolejne fakty, które wydają się nieprawdziwe. Gdy przeczytałam opis wydawcy, od razu mnie ... Recenzja książki Cena wyboru

@maciejek7@maciejek7 × 28

Zawikłane historie rodzinne...

3.03.2022

Historię najlatwiej jest mi przyswoić czytając powieści historyczne, dlatego sięgnęłam po "cenę wyboru" z nadzieją, że dowiem się więcej o tym, co działo się przed laty na Wołyniu, jednak historii tu jest niewiele. Trochę nieswojo czuję się pisząc recenzję tej książki akurat teraz, biorąc pod uwagę, co dzieje się na świecie. Nie jest to najlepszy... Recenzja książki Cena wyboru

Cena wyboru

21.02.2022

"Cena wyboru" czyli moja kolejna styczność z książkami wydawnictwa Novae Res, z którymi moje relacje są bardzo mieszane i burzliwe. Nie ukrywam, że przez wiele książek z tego wydawnictwa po prostu nie przebrnąłem, jednak ta książka Piotra Lasoty okazała się być zupełnie inna. Historia o polsko-ukraińskich stosunkach z interesującymi rodzinnymi rel... Recenzja książki Cena wyboru

Bestialstwo, odczłowieczenie, uprzedzenia i rozlew krwi - oto jak wygląda codzienność, z któr...

3.03.2022

Bestialstwo, odczłowieczenie, uprzedzenia i rozlew krwi - oto jak wygląda codzienność, z którą przyszło mierzyć się ludziom zamieszkującym tereny ogarnięte wojną. Traumatyczne zdarzenia z przeszłości nie dadzą o sobie zapomnieć, a konsekwencje jakie za sobą niosą, poniosą również obecne pokolenia. Były policjant, zgłębia historię, w której jedna... Recenzja książki Cena wyboru

Moja opinia o książce

Opinie

@maciejek7
2022-02-16
8 /10
Przeczytane Posiadam literatura obyczajowa konkurs

Bardzo wciągająca lektura. Nawet nie spodziewałam, że sama dokonałam tak dobrego wyboru wybierając ja dla siebie z Klubu Recenzenta.

× 16 | link |
@duska5489
2022-02-16

Zwykle bardzo ciekawią mnie książki o tematyce wojennej. Również w tym przypadku nie zawiodłam się. Początkowo cała fabuła wydawała mi się nieco skomplikowana. Mnóstwo faktów, nazwisk, miejsc, wydarzeń z przeszłości... No, ale później oczywiście połapałam się w tym wszystkim i przepadłam do reszty. Tak mi się spodobała ta książka.
Nawet momentami klimatem przypominała mi trochę 'Okularnika' od Bondy.
Zawsze podziwiam autorów powieści historycznych. Muszą mieć niesamowitą wiedzę z tego zakresu, by nie popełnić żadnej gafy.
Ponadto już sama okładka tej książki zachwyciła mnie totalnie. Urzekły mnie też świetnie napisane postaci o ciekawych i barwnych charakterach. Cała fabuła wydaje się być bardzo spójna i logiczna. Nie nudziłam się przy tej powieści. Aczkolwiek uprzedzam, że wymaga ona pełnego skupienia by nie zgubić wątku. Mnogość postaci i motywów to zdecydowanie atut tej książki.
Oczywiście aspekt historyczny w tej książce to istny majstersztyk. Ta powieść to rozwiązywanie historycznych rodzinnych spraw z przeszłości, gdzie na światło dzienne wychodzą przy okazji różne inne mroczne sekrety. Znajdziemy tu problematykę dotyczącą kresów wschodnich i wpływu dawnych zatargów na współczesność.
Niezwykle ciekawa byłam jak zakończy się 'śledztwo' głównego bohatera i czy postanowi on wyjawić prawdę swojemu przyjacielowi. Mial bowiem niezły dylemat. Posiadał wiedzę, która w znaczny sposób mogła zaważyć na losach rodziny. Powieść cudo! Jestem zachwycona

× 1 | link |
MA
2022-05-04
6 /10
Przeczytane

Zdarzenia z przeszłości określają teraźniejszość.
Dawne tajemnice nigdy nie zostaną zapomniane, wpłyną na losy następnych pokoleń.
"Cena wyboru. Blizny Wolynia" to kolejny debiut, który chciałam Wam przybliżyć.

Piotr to były policjant, który całkiem przypadkowo zostaje wciągnięty w rodzinne tajemnice. Przed śmiercią babcia jego przyjaciela opowiada mu historię dwóch rodzin. Zgodnie z obietnicą daną babci postanawia zagłębić się w historię przedwojennych relacji polsko- ukraińskich na Wolyniu oraz powojennych na Ziemiach Odzyskanych.
Dzień po dniu odkrywa tajemnice rodzin Zielińskich i Sobczuków.
Wydarzenia sprzed tylu lat nadal bolą i nie dają spokojne budować przyszłości nowemu pokoleniu.
Losy dwóch rodzin splatają się, tworząc pętle. Czy zostanie zaciągnięta? Czy wkoncu przerwana?
Czy prawda ma moc oczyszczenia?
Jaką rolę w wydarzeniach sprzed lat odegrali Ukraińcy z sąsiedniej wsi?
Na wstępie chciałam napisać, że książka została wydana przed wybuchem wojny. Co dla wielu może mieć znaczenie, ponieważ spotkałam się z opiniami nagłego zainteresowania przez autorów tym tematem właśnie po jej wybuchu.
Autor napisał dosyć ciekawą powieść z tajemnicą, która wciąga nas od pierwszych stron. Umierająca babcia, która zostawia tajemnice i radź sobie sam.
Podobało mi się tło o, które autor oparł historię. Jak i sama historia była przesiąknięta bólem, niezagojonymi ranami, ale i nadzieja, że jeszcze będzie dobrze.
Autor wprowadza...

| link |
@aneta.sawicka05
2022-03-20
4 /10
Przeczytane
@pajjka
2022-03-03
6 /10
Przeczytane
@chomiczek71
2022-03-03
5 /10
Przeczytane
@kramarzradek
2022-02-21
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Jedno przypadkowe zdarzenie powoduje, że twoje dotychczasowe życie zostaje odwrócone do góry nogami. Właściwie nie twoje, ale twoich przyjaciół, osób z najbliższej okolicy. Osób, które dobrze ...”
× 1
#
“Historie z przeszłości określają teraźniejszość. Nie wiadomo, co bardziej przeraża, to, co się stało, czy to, co się dzieje wokół ciebie. A kiedy wydaje się, że poznałeś prawdę, wtedy jesteś k...”
× 1
#
“Kości zostały rzucone wiele lat temu, ja musiałem je pozbierać.”
× 1
#
“Pewne historie działy się przed laty, nie miałem na nie żadnego wpływu ani bladego pojęcia, że mogły zaistnieć. Teraz wiedziałem, że to był mój problem...”
× 1
#
“Nie wiem, czy to właściwe określenie, ale lubię cmentarze - mają swój urok, klimat nie do podrobienia.”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl