Chłopcy z Placu Broni

8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 158 ocen kanapowiczów
Książka Chłopcy z Placu Broni
Książka Chłopcy z Placu Broni
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 158 ocen kanapowiczów

Opis

Książka nierozerwalny towarzysz, przyjaciel bez interesu, domownik bez uprzykrzenia twierdził Ignacy Krasicki (w "Panu Podstolim")... A jego rówieśnik Adam Naruszewicz dodawał: Każdy mówi, i nie ma czasu do czytania, Każdy sie swą zabawą od książki zasłania... Osoby, które nie mają "czasu do czytani...

Książka nierozerwalny towarzysz, przyjaciel bez interesu, domownik bez uprzykrzenia twierdził Ignacy Krasicki (w "Panu Podstolim")... A jego rówieśnik Adam Naruszewicz dodawał: Każdy mówi, i nie ma czasu do czytania, Każdy sie swą zabawą od książki zasłania... Osoby, które nie mają "czasu do czytani... przeczytaj pełny opis
ISBN: 978-83-60946-15-2 ( 9788360946152 )
Wydawnictwo: Audio Liber
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.
Moja Biblioteczka
Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"wojsko Placu Broni"

Wyobraźnia dziecka jest głębsza niż studnia bez dna. Z każdym dniem, przekonuję się o tym co raz bardziej. Gdy najmłodsi z ludności już coś sobie wykreują w marzeniach , wymyślą, porządnie zaplanują i postanowią to wykonać , nie ma przeproś – zrobią to. Choćby starsze rodzeństwo, rodzice, opiekun, babcia… ktokolwiek stał na straży, silna wola dziecka zdziała cuda i wykona zamyślony projekt. Będzie je przy tym charakteryzować swoista precyzja i oddanie jakiego często nie zobaczymy u dorosłych. „Chłopcy z Placu Broni” są na to idealnym przykładem. Ferenc Molnár (właściwie Feren... czytaj dalej »

✍️ Napisz swoją recenzje
✍️ Napisz swoją recenzje

Twoja Opinia

Opinie
@kapi
@kapi 2010-04-09
Przeczytane (2007-07-28)
Pamiętam , że na początku nie za bardzo ciągnęło mnie do tej lektury . Ciągle ją omijałam , mówiłam sobie , że pewnie streszczenie przeczytam i już , ale zmieniłam zdanie gdy przeczytałam parę pierwszych kartek . Owszem , na początku była trochę nudna , ale potem nie mogłam się od niej oderwać . Pamiętam , że nie minęło z parę dni a już miałam ją skończoną . A gdy główny bohater na końcu umarł ... To było coś strasznego . Nie mogłam uwierzyć , że ten odważny , uroczy chłopczyk mógł umrzeć . Jednym słowem , piękna książka . Polecam serdecznie .
serce  1 Polubienie | link
@kuuczak
@kuuczak 2009-06-26
Przeczytane (2009-06-26)
Świetnie pamiętam z jaką niechęcią zaczynałam ją czytać, wydawało mi się że to będzie naprawdę denna, bezsensowna książka, która jeśli już to fabułą przyciągnie tylko kolegów z klasy, a ja będę rozczarowana. I oczywiście myliłam się, moje zaskoczenie rosło z każdą przeczytaną stroną książki... to była naprawdę piękna i wyjątkowa książka, a pod koniec płakałam. Emocje które wywołuje ta książka, tylko umacniają mnie w przekonaniu o jej świetności i geniuszu.
serce  1 Polubienie | link
@Wyrysowana_
@Wyrysowana_ 2009-05-30
Przeczytane (2009-05-30)
Na początku kiedy czytałam myślałam - "taka dla chłopaków. Po co to czytam?" Ale z każdą stroną stwierdziłam, że to nie tylko dla chłopców, ale także i dla dziewczyn przeznaczona została ta książka. Czytałam 2-3 lata temu. Nemeczek [jeżeli dobrze pamiętam] to najbardziej szokująca mnie osoba w tej lekturze. Tak jakoś pusto mi się zrobiło w książce kiedy umarł....
serce  1 Polubienie | link
@Senthe
@Senthe 2008-08-07
Przeczytane (2008-08-07)
A ja od samego początku ją znienawidziłam. Nie dlatego, że to zła książka, nie jest szczególnie zła ani dobra, ale poruszyła we mnie coś takiego, że miałam ochotę gryźć, kopać i spalić autora; do dzisiaj nie wiem zresztą dlaczego. Taka jakaś była paskudna, obłudna, głupia, idealistyczna... Obrzydlistwo, jedna z niewielu książek, których szczerze nie cierpię :/
serce  1 Polubienie | link
@szarikow
@szarikow 2011-02-26
Powiem szczerze że mało która lektura mi się podoba, natomiast ta jest świetna. na koniec płakałam, ponieważ jest wzruszająca i bardzo chętnie bym ją jeszcze raz przeczytała. Jest po prostu super. Fakt, na początku trochę przynudza ale potem zdecydowanie nie.
serce  1 Polubienie | link
@deadbishop
@deadbishop 2010-03-03
Przeczytane (2007-07-28)
Nigdy nie zapomnę jak chorując dowiedziałem się, że jest taka lektura... przeczytałem prawie na jeden raz... a potem okazało się, że to była dodatkowa:P Niemniej wspominam bardzo dobrze:) Niesamowita książka. Jedna z najlepszych, z czasów mojej podstawówki:)
serce  1 Polubienie | link
@Chikume
@Chikume 2009-07-02
Przeczytane (2009-07-02) Lektury
Chociaż na początku troszkę monotonna, po jakimś czasie staje się ciekawa. Bardzo lubiłam tę książkę i muszę przyznać, że wzruszyła mi na końcu. Absolutnie nadaje się na lekturę, bo pokazuje, (BeautyK dobrze pisze), że nie każda historia ma tzw. "Happy End".
serce  1 Polubienie | link
@Clair_Bloo
@Clair_Bloo 2010-02-14
Przeczytane (2007-07-28)
Jedna z niewielu lektur, które przeczytałam do końca w czasach podstawówki. Bardzo wzruszająca, smutno mi było na końcu. Ciągle się coś działo, może dlatego nie mogłam się od niej oderwać. Teraz zamierzam ponownie "usiąść" nad tą książką.
serce  1 Polubienie | link
@Raven_44
@Raven_44 2011-01-23
Przeczytane (2011-01-23)
Jak ja uwielbiałam tę książkę! To była jedna z moich ulubionych lektur w podstawówce! Pamiętam jeszcze kłótnię z koleżanką z ławki kiedy ta próbowała mi wmówić, że to "Lassie wróć" była najlepszą lekturą. Oj, walka była zacięta ... ;)
serce | link
@spinabifida
@spinabifida 2011-01-11
Przeczytane (2011-01-11)
Czytając tą książkę jako lekturę w podstawówce, na początku nie mogłam się do niej przekonać. Lecz na szczęście dalsze wydarzenia zmieniły diametralnie moje nastawienie do niej, i ostatecznie przeczytałam ją z zapartym tchem.
serce | link
IZ
@Autentyczna 2009-10-31
Przeczytane (2007-07-28)
na początku nieciekawa. potem strasznie mnie wciągnęła. pierwsza książka, przez którą się popłakałam. piękna lektura o przyjaźni, lojalności, pomocy. jest pełna humoru, a jej koniec daje wiele do myślenia.
serce | link
@marcelka32
@marcelka32 2008-06-27
Przeczytane (2008-06-27)
Książka, której treść pozostaje w sercu na zawsze. Opowiada o zabawie chłopców traktowanej poważnie przez nich wszystkich co doprowadziło wmniejszym lub większym stopniu do śmierci jednego z nich
serce | link
@ZagadkowaxD
@ZagadkowaxD 2011-11-26
Czytałam tę książkę, Jak byłam w podstawówcę. Trochę lat temu. Ale nadal pamiętam imiona i przygody chłopców. Ta książka byłam moją ulubioną lekturą. Jest świetnie gatunkowo napisana. Polecam.
serce | link
@Strawberry
@Strawberry 2010-08-02
Przeczytane (2010-08-02)
Jedna z najlepszy książek jaką czytałam. Bardzo się wzruszyłam czytając tą książkę. Łza się w oku kręci na końcu utworu. Przyjemny styl pisania autora. Uważam, że każdy powinien ją przeczytać.
serce | link
@Czarulcia
@Czarulcia 2009-05-25
Przeczytane (2009-05-25)
Pamiętam ,że w ogóle nie chciałam jej zacząć czytać..sam tytuł mnie przerażał.Zmusił mnie ojciec..bo wiadomo-lektura.Ale strasznie mnie wciągnęła.i Nemeczek..ehh..smutno się zrobiło na końcu.
serce | link
Zaloguj się aby zobaczyć więcej
Kategorie
Tagi

Twórcy strony

puchar @JoeBlack @JoeBlack pierwsza opinia
Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
Reklama

Co słychać?

Konkurs "Mistrzyni nad mistrzyniami"
Konkurs "Mistrzyni nad mistrzyniami"
Zapraszamy na konkurs z okazji Dnia Matki
Renowacja kanapy cz.3
Renowacja kanapy cz.3
Kilka słów o nowościach w serwisie.
Dzieci psychiatryka. Dalsze losy - wywiad z Sarą Romską
Dzieci psychiatryka. Dalsze losy - wywiad z Sarą Romską
Ten wywiad jest inny od wszystkich. Miejscami trudny, ale na pewno godny uwagi.
Znajdź nas na facebooku