Chłopcy z Placu Broni

Ferenc Molnár
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 211 ocen kanapowiczów
Chłopcy z Placu Broni
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 211 ocen kanapowiczów

Opis

Książka nierozerwalny towarzysz, przyjaciel bez interesu, domownik bez uprzykrzenia twierdził Ignacy Krasicki (w "Panu Podstolim")... A jego rówieśnik Adam Naruszewicz dodawał: Każdy mówi, i nie ma czasu do czytania, Każdy sie swą zabawą od książki zasłania... Osoby, które nie mają "czasu do czytania" może mają "czas do słuchania"... Są to płyty kompaktowe z nagranymi utworami literatury polskiej i światowej. Dźwiękowe wydania poezji i prozy znajdą zapewne zwolenników wśród osób niewidomych lub słabo widzących... Dodatkową zaletą książki w wersji dźwiękowej jest możliwość słuchania jej w miejscach, w których czytanie tradycyjnej książki byłoby niemożliwe. Czas nagrania 4:22 Czyta Tomasz Kozłowicz Format Audio CD
ISBN: 978-83-60946-15-2, 9788360946152
Wydawnictwo: Audio Liber
Mamy 24 inne wydania tej książki

Autor

Ferenc Molnár Ferenc Molnár
Urodzony w 1878 roku na Węgrzech (Budapeszt)
Ferenc Molnár (właśc. F. Neumann) ukończył studia prawnicze w Genewie. W czasie I wojny światowej był korespondentem wojennym. W 1930 r. opuścił Węgry na stałe. Przebywał w Austrii, Szwajcarii, od 1939 r. w Stanach Zjednoczonych. Pracował jako dzien...

Pozostałe książki:

Chłopcy z Placu Broni Galicja 1914-1915. Zapiski korespondenta wojennego Opowiadania pisarzy węgierskich XX w.
Wszystkie książki Ferenc Molnár

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Miłość do Ojczyzny mierzona sercem

21.10.2020

Mając dzieci, nasz świat się cofa i wracamy do świata szkolnego dzieciństwa a co za tym idzie także lektur . Tak jest teraz u mnie. Piąta klasa ,obszerna lista lektur. Część z nich znam z czasów kiedy chodziłam do szkoły więc tylko je wtedy sobie przypominam ale nie wiem jak to się stało ,że nie przerabialiśmy w szkole "Chłopców z Palcu Broni" ale... Recenzja książki Chłopcy z Placu Broni Ferenca Molnara

@stenceliza@stenceliza × 1

"wojsko Placu Broni"

9.10.2012

Wyobraźnia dziecka jest głębsza niż studnia bez dna. Z każdym dniem, przekonuję się o tym co raz bardziej. Gdy najmłodsi z ludności już coś sobie wykreują w marzeniach , wymyślą, porządnie zaplanują i postanowią to wykonać , nie ma przeproś – zrobią to. Choćby starsze rodzeństwo, rodzice, opiekun, babcia… ktokolwiek stał na straży, silna wola dziec... Recenzja książki Chłopcy z Placu Broni

@Krasnoludek@Krasnoludek

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@denudatio_pulpae
2020-08-14
7 /10
Przeczytane Klasyka i okolice czyli nie wstyd czytać przy ludziach

Biedny mały Nemeczek.

"Chłopcy z Placu Broni" to książka o odwadze, honorze i poświęceniu dla idei. Głównym wątkiem jest starcie dwóch wrogich drużyn chłopców, którzy walczą o kontrolę nad placem, gdzie mogą spędzać wolny czas. Konflikt ten byłby zwykłą dziecięcą zabawą, gdyby nie konsekwencje, które spotkały małego szeregowca. Po przeczytaniu tej książki w dzieciństwie było mi smutno, teraz odczuwam bardziej gorycz w związku z zakończeniem. Ferenc Molnár był okrutny dla małego Nemeczka. Z jednej strony rozumiem to, co autor chciał przekazać, ale z drugiej – nie do końca trafia do mnie ta narracja, już nie.

× 18 | link |
@Sargento_Garcia
2021-03-19
7 /10
Przeczytane przygodowa Inne

Z przyjemnością wróciłem do lektury ze szkoły podstawowej.

× 10 | link |
@kapi
@kapi
2010-04-09
Przeczytane

Pamiętam , że na początku nie za bardzo ciągnęło mnie do tej lektury . Ciągle ją omijałam , mówiłam sobie , że pewnie streszczenie przeczytam i już , ale zmieniłam zdanie gdy przeczytałam parę pierwszych kartek . Owszem , na początku była trochę nudna , ale potem nie mogłam się od niej oderwać . Pamiętam , że nie minęło z parę dni a już miałam ją skończoną . A gdy główny bohater na końcu umarł ... To było coś strasznego . Nie mogłam uwierzyć , że ten odważny , uroczy chłopczyk mógł umrzeć . Jednym słowem , piękna książka . Polecam serdecznie .

× 3 | link |
@kuuczak
@kuuczak
2009-06-26
Przeczytane

Świetnie pamiętam z jaką niechęcią zaczynałam ją czytać, wydawało mi się że to będzie naprawdę denna, bezsensowna książka, która jeśli już to fabułą przyciągnie tylko kolegów z klasy, a ja będę rozczarowana. I oczywiście myliłam się, moje zaskoczenie rosło z każdą przeczytaną stroną książki... to była naprawdę piękna i wyjątkowa książka, a pod koniec płakałam. Emocje które wywołuje ta książka, tylko umacniają mnie w przekonaniu o jej świetności i geniuszu.

× 1 | link |
@Wyrysowana_
@Wyrysowana_
2009-05-30
Przeczytane

Na początku kiedy czytałam myślałam - "taka dla chłopaków. Po co to czytam?" Ale z każdą stroną stwierdziłam, że to nie tylko dla chłopców, ale także i dla dziewczyn przeznaczona została ta książka. Czytałam 2-3 lata temu. Nemeczek [jeżeli dobrze pamiętam] to najbardziej szokująca mnie osoba w tej lekturze. Tak jakoś pusto mi się zrobiło w książce kiedy umarł....

× 1 | link |
@Senthe
@Senthe
2008-08-07
Przeczytane

A ja od samego początku ją znienawidziłam. Nie dlatego, że to zła książka, nie jest szczególnie zła ani dobra, ale poruszyła we mnie coś takiego, że miałam ochotę gryźć, kopać i spalić autora; do dzisiaj nie wiem zresztą dlaczego. Taka jakaś była paskudna, obłudna, głupia, idealistyczna... Obrzydlistwo, jedna z niewielu książek, których szczerze nie cierpię :/

× 1 | link |
@szarikow
@szarikow
2011-02-26
10 /10
Przeczytane Uwielbiam... bezwzględnie

Powiem szczerze że mało która lektura mi się podoba, natomiast ta jest świetna. na koniec płakałam, ponieważ jest wzruszająca i bardzo chętnie bym ją jeszcze raz przeczytała. Jest po prostu super. Fakt, na początku trochę przynudza ale potem zdecydowanie nie.

× 1 | link |
@Chikume
@Chikume
2009-07-02
Przeczytane Lektury

Chociaż na początku troszkę monotonna, po jakimś czasie staje się ciekawa. Bardzo lubiłam tę książkę i muszę przyznać, że wzruszyła mi na końcu. Absolutnie nadaje się na lekturę, bo pokazuje, (BeautyK dobrze pisze), że nie każda historia ma tzw. "Happy End".

× 1 | link |
@krysztyna
2022-02-15
8 /10
Przeczytane

Jedna z lektur szkolnych ze szkoły podstawowej, która naprawdę mi się podobała.

× 1 | link |
@SYSTEM
@SYSTEM
2007-09-29
8 /10
Przeczytane Klasyka polska

Spodobał mi się opis walki Nemeczka, tani chwyt, ale ślicznie podany ;]

× 1 | link |
DA
@dawid1500
2009-12-09
8 /10
Przeczytane

ta książka była ciekawa i wzrusająca.Szkoda że nemeczek zginął

× 1 | link |
@ziolko
@ziolko
2009-07-14
8 /10
Przeczytane

rewelacyjna książkawzrusza i zastanawia..godna polecenia

× 1 | link |
RZ
@Rzedziano
2023-03-22
9 /10
Przeczytane

Budapeszt do momentu tej lektury kojarzył mi się przede wszystkim z popularnym kierunkiem turystycznym, z mniej węgierskimi Węgrami, z jakby uciekaniem od tak fantastycznej i ciekawej kultury, jak dobrze trafić jednak na twórczość Molnára, nawet będąc już w dojrzałym wieku, ze swoimi wszystkimi uprzedzeniami i tak po prostu dać się porwać "książce dla dzieci". Wiedząc wcześniej jedynie o tym, że należy się spodziewać bardzo smutnej sceny, dałem się zaskoczyć i mogłem odkrywać ten niepowtarzalny obraz Budapesztu sprzed ponad 100 lat, z tramwajami konnymi, w czasie kiedy ta dziś wielka Europejska stolica była jeszcze po prostu dużym miastem, a w oczach głównych bohaterów ograniczała się do kilku ulic, paru budynków, ogrodu botanicznego i rzeczonego Placu Broni. Wspaniała to była przygoda, bardzo polecam wydanie z wstępem/przedmową - Od autora Tadeusza Olszańskiego.

| link |
@deadbishop
@deadbishop
2010-03-03
Przeczytane

Nigdy nie zapomnę jak chorując dowiedziałem się, że jest taka lektura... przeczytałem prawie na jeden raz... a potem okazało się, że to była dodatkowa:P Niemniej wspominam bardzo dobrze:) Niesamowita książka. Jedna z najlepszych, z czasów mojej podstawówki:)

| link |
@werkabooks
2024-03-17
Przeczytane

,,Chłopcy z placu Broni ” to lektura z dzieciństwa. Opowieść o chłopcach lubiących przygody. dzielnych , odważnych , gotowych do poświęceń dla swoich przyjaciół. Książka którą zapamięta się na długie lata. Bawi , uczy , wzrusza . Polecam.

| link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Plac to nasz kraj, to całe nasze państwo! Nie możecie zrozumieć, czym dla nas jest ten Plac, bo nigdy nie walczyliście za Ojczyznę!
ludzie są bardzo różni, każdy jest inny i dochodzimy do tej prawdy za cenę bolesnych doświadczeń.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl