Choroba psychiczna w literaturze i kulturze rosyjskiej

Bartłomiej Brążkiewicz
Książka Choroba psychiczna w literaturze i kulturze rosyjskiej
Książka Choroba psychiczna w literaturze i kulturze rosyjskiej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W książce, którą oddajemy do rąk Czytelników, poruszony został problem specyficznego dla kultury rosyjskiej rozumienia choroby psychicznej oraz swoistego podejścia zarówno do osób psychicznie chorych, jak i za takie uznawanych. Utrwalone w rosyjskiej kulturze typy percepcji tytułowego zjawiska w kolejnych epokach historycznych determinowane były przez: prawosławną wizję świata, człowieka i państwa, osiemnastowieczne przemiany cywilizacyjne, absolutystyczny charakter Imperium Rosyjskiego, antropologiczną rewolucję okresu radzieckiego i podporządkowanie psychiatrii aparatowi władzy, a także - procesy demokratyzacji życia publicznego i wcielanie w życie zachodnioeuropejskich wzorców kulturowych w okresie postradzieckim.  
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-7638-110-7, 9788376381107
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Cykl: Societas, tom 27
Kategoria: Językoznawstwo
Stron: 394
dodana przez: bookkeeper

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Choroba psychiczna w literaturze i kulturze rosyjskiej? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Choroba psychiczna w literaturze i kulturze rosyjskiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}