Chrześcijanin wobec... innych religii

ks. Edward Staniek
Chrześcijanin wobec... innych religii
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pytanie o postawę chrześcijanina wobec innych religii staje się coraz bardziej aktualne z tej racji, iż mnogość informacji podawanych w środkach masowego przekazu na temat religii świata nieustannie wzrasta. Coraz łatwiejszy kontakt z innymi kulturami stawia przed myślącym człowiekiem pytania, których dotychczasowa katecheza nie musiała uwzględniać. Celem niniejszego rozważania jest próba dostrzeżenia chrześcijaństwa jako jednej z wielu religii istniejących na świecie. Jest to więc miniprzewodnik, jaki trzeba mieć pod ręką, by się w bogactwie świata różnych religii nie pogubić.
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-88971-21-1, 9788388971211
Wydawnictwo: św. Stanisława BM

Autor

ks. Edward Staniek ks. Edward Staniek
Urodzony 13 czerwca 1941 roku w Polsce (Wadowice)
Profesor teologii, patrolog, specjalista od Ojców kościoła, starożytnego kościoła i historii kaznodziejstwa; homileta. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk kard. Karola Wojtyły 11 kwietnia 1965 roku. W latach 1993 - 2001 był Rektorem Wyższego Seminar...

Pozostałe książki:

Aktualność katechezy Ojców Kościoła Bogactwo i piękno objawionej prawdy Bogactwo i piękno świata dobra : rozważania katechizmowe. Cz. 3 Aktualność Ewangelii Ewangelia na każdy dzień, Krople Ewangeliczne
Wszystkie książki ks. Edward Staniek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Chrześcijanin wobec... innych religii aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Chrześcijanin wobec... innych religii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl