Chrześcijaństwo i przemoc

Eugen Drewermann
Książka Chrześcijaństwo i przemoc
Książka Chrześcijaństwo i przemoc
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Chrześcijaństwu Zachodu, jeśli chce się zachować uczciwość, nie można odmówić subiektywnej woli pokoju - w obliczu jego historii, poczynając od bitwy stoczonej przez Konstantyna przy Moście Milwijskim aż po zawarty w oświadczeniach papieża Piusa XII z lat 50-tych zakaz odmowy służby wojskowej, trudno jednak uwierzyć w jego pokojowe nastawienie. Wykazywana przez religię chrześcijańską wewnętrzna niezdolność zaprowadzenia pokoju w sercach swoich wyznawców - oto prawdziwy problem; subiektywnej dobrej woli okiełznania wojny, czy też jej przezwyciężenia z pewnością rzadko jej na przestrzeni historii brakowało. (fragment tekstu) W serii KONTROWERSJE TEOLOGICZNE Zakład Wydawniczy »NOMOS« prezentuje wybitne prace teologów, skłaniając do namysłu nad dziedzictwem wielkich tradycji religijnych  
Tytuł oryginalny: Der Krieg und das Christentum
Data wydania: 1996
ISBN: 83-85527-30-3, 8385527303
Wydawnictwo: NOMOS Zakład Wydawniczy
Seria: Kontrowersje teologiczne
Kategoria: Religia i Teologia
Stron: 378

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Chrześcijaństwo i przemoc nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Chrześcijaństwo i przemoc. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}