Cień bestii

Robert E. Howard
Książka Cień bestii
Książka Cień bestii
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Robert E. Howard jest twórcą między innymi takich postaci jak Conan, Dennis Dorgan, Kuli, Sailor Steve Castigan, Breckenridge Elkins i Solomon Kane. „Cień bestii" to wybór jego opowieści grozy. Choć są bardzo zróżnicowane co do tematu, miejsca i czasu akcji, łączy je niepowtarzalna atmosfera tajemniczości, Zagrożenia, strachu, w budowaniu której R. E. Howard okalał są mistrzem. "Kochany Billu! Piszę do ciebie, ponieważ czuję, że długo już nie pożyję na tym świecie. Może cię to zaskoczyć, wiesz bowiem, że opuszczając stado cieszyłem się dobrym zdrowiem i nie jestem w dosłownym znaczeniu tego słowa chory, niemniej czuję się tak jakbym już umarł..." - Wąż ze snu (The Dream Snake) - Serce starego Garfielda (Old Garfield's Heart) - Delenda est (Delenda est...) - Cień bestii (The Shadow of the Beast) - Hiena (The Hyena) - Człowiek na ziemi (The Man on teh Ground) - Bestia z otchłani (The Beast from the Abyss) - Próżna nadzieja (Hope Empty of Meanig) - Umarły pamięta (The Dead Remember) - Upiór pierścienia (The Haunter of the Ring) - Beznosy horror (The Noseless Horror) - Czarny kamień (The Black Stone) - Horror z kurhanu (The Horror from the Mound)  
Tytuł oryginalny: brak
Data wydania: 1994
ISBN: 83-85264-36-1, 8385264361
Wydawnictwo: PiK
Cykl: Nie Publikowane Opowieści, tom 10
Stron: 198

Autor

Urodzony 22 stycznia 1906 roku w USA ( Peaster )

Robert Ervin Howard (ur. 22 stycznia 1906, zm. 11 czerwca 1936) – amerykański pisarz fantasy, horrorów oraz opowiadań bokserskich i historyczno-przygodowych, publikowanych głównie w magazynie Weird Tales, w którym był jednym z najpopularniejszych aut...

Książki Robert E. Howard

Wszystkie książki Robert E. Howard

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Cień bestii nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Cień bestii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}