Cień znad jeziora

Adam Zalewski
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Cień znad jeziora
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Cień znad jeziora to kolejna powieść Adama Zalewskiego, w której splatają się losy bohaterów dwóch wcześniejszych jego powieści, Białej Wiedźmy i Rowerzysty. Powieści, których przeczytania nie miałam dotychczas przyjemności zaznać, co w najmniejszym stopniu nie stanowiło przeszkody, by rozkoszować się ów lekturą, a co z pewnością niebawem zmienię. Cedar Peak to niepozorne miasteczko w amerykańskim stanie Maine. Iluzorycznie beztroskie zacisze, bowiem nieoczekiwanie, niczym kamień w wodę zaczynają przepadać tutaj ludzie. Jedynie starzy, doświadczeni przez los mieszkańcy przeczuwają, z jak potwornym zagrożeniem ponownie przyjdzie się im zmierzyć. To pobliskie leśne jezioro, owiane mroczną indiańską legendą, ponownie wskrzesi swoje duchy, energią potężniejszą, niżby można początkowo przypuszczać. Horror, który brawurowo rozegra się na kilkuset stronach powieści, niejednokrotnie przyprawi czytelnika o dreszcze. Dreszcze, i częste rozgoryczenie. Kiedy to kolejny, ledwie co bliżej poznany bohater, znienacka, ulegnie bezlitosnemu unicestwieniu. Akcja powieści mknie niczym rwący strumień, bystro i nieprzewidzianie, a zafrapowany czytelnik nawet się nie spostrzeże, kiedy dobrnie do kresu koszmaru. To wyrazista, przekonująca, i budząca grozę proza. Powieść pełna mrocznego uroku, trzymająca w napięciu do ostatniej strony, powinna usatysfakcjonować najbardziej wybrednych wielbicieli gatunku.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-61725-03-9, 9788361725039
Wydawnictwo: Grasshopper
Cykl: Biała wiedźma, tom 3
Seria: Mroczny Świat
Kategorie: Fantastyka, Horror
Stron: 504

Autor

Adam Zalewski Adam Zalewski
Urodzony 5 grudnia 1951 roku w Polsce (Kwidzyn)
Adam Zalewski dzieciństwo, młodość i wiek dojrzały spędził w rodzinnym mieście. Tutaj uczęszczał do szkoły podstawowej i do liceum. Tutaj z żoną Ireną żyją w szczęśliwym związku już 37 lat. W rodzinnym mieście imał się różnych zawodów. W 2002 roku, ...

Pozostałe książki:

Biała Wiedźma Grizzly Sześć razy śmierć Cień znad jeziora Montaż Rowerzysta Drugie oblicze Małe miasteczko
Wszystkie książki Adam Zalewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Cień znad jeziora nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@PonuryDziadyga
2021-12-25
5 /10
Przeczytane 2015

Przez większą część czasu jaki spędziłem na tą książką, miałem wrażenie że autor daje mi do zrozumienia, kpiarskim tonem: "hehe, skoro nie czytałeś moich poprzednich książek, to się raczej w tym wszystkim nie połapiesz". No i racja, bo nieznajomość "Białej Wiedźmy" działa mocno na niekorzyść.
Prolog przypomina mi nieudanego Kinga, złośliwy uśmieszek nie znikał z mojej gęby. Ta część jest zwyczajnie śmieszna! Samo wspomnienie zaczajonej w trawie gałki ocznej wystawia moją powagę na ciężką próbę.
Dalej jest niewiele lepiej, chociaż to już tylko thriller, bez paranormalnych naleciałości które pojawią się dopiero pod koniec.
Co trzeci facet z tej książki pracuje w policji, a co drugi ma imię zaczynające się na "J"- po którymś razie, już to przestaje dziwić.
Dużo w tej książce o wyidealizowanej przyjaźni. Bohaterowie zamieniają ze sobą po cztery zdania, patrzą sobie głęboko w oczy, w duchu stwierdzają "ten facet ma jaja!" i bęc- już są przyjaciółmi, takimi co idą za sobą w ogień i gnają autem przez pół kontynentu.
Czyta się szybko, ale momentami jest tak absurdalna, że trzeba ją rzucić w kąt na chociaż parę godzin, żeby się nie męczyć.
Nie zabraniam nikomu wzorować się na amerykańskich pisarzach. Chcesz próbować- śmiało. Po prostu tutaj jakoś to przeciętnie wyszło.

| link |
MA
@ma208ba
2020-06-29
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Cień znad jeziora. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Biała Wiedźma
Biała Wiedźma
Adam Zalewski
7.4/10
Cedar Peak, miasteczko na południowym zachodzie stanu Maine. Jak każda amerykańska dziura - ciche, s...
Rowerzysta
Rowerzysta
Adam Zalewski
4/10
„Rowerzysta” to historia chłopca skaleczonego przez życie, który w wyniku psychicznego urazu doznane...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl