Sześć razy śmierć

Adam Zalewski
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Sześć razy śmierć
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Sześć opowiadań polskiego mistrza grozy, Adama Zalewskiego, zawartych w tym tomie łączy jeden temat – śmierć. To lektura dla ludzi, którzy nie boją się kontaktu z opisami cierpienia, szaleństwa, przemocy i autodestrukcji przekraczającymi intensywnością niemal wszystko, z czym dotąd mieliśmy do czynienia w literaturze. I dla tych, którzy przedkładają pragnienie poznania ludzkiej natury nad chęć ciągłego utwierdzania się w przekonaniu, że człowiek „nie jest taki zły”. Autor udowadnia, że prawdziwy strach rodzi się, gdy uświadamiamy sobie, jakie piekło może skrywać się w ludzkim umyśle i psychice. By śmiertelnie przerazić, nie trzeba wcale pokazywać fantastycznych potworów – wystarczy zająć się bestiami, które żyją wśród nas. I niech Was nie zmyli fakt, że Zalewski pisze o Ameryce.
Data wydania: 2010-04-26
ISBN: 978-83-61969-06-8, 9788361969068
Wydawnictwo: Funky Books
Stron: 312

Autor

Adam Zalewski Adam Zalewski
Urodzony 5 grudnia 1951 roku w Polsce (Kwidzyn)
Adam Zalewski dzieciństwo, młodość i wiek dojrzały spędził w rodzinnym mieście. Tutaj uczęszczał do szkoły podstawowej i do liceum. Tutaj z żoną Ireną żyją w szczęśliwym związku już 37 lat. W rodzinnym mieście imał się różnych zawodów. W 2002 roku, ...

Pozostałe książki:

Grizzly Cień znad jeziora Rowerzysta Biała Wiedźma Małe miasteczko
Wszystkie książki Adam Zalewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Polecam tę książkę osobom, które lubią strach i książki, które was zaskoczą i przerażą. Polec...

13.08.2011
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Od czasu do czasu lubię przeczytać jakiś horror, thriller czy kryminał. Tym razem padło na horror. Do sięgnięcia po tę pozycję zachęciła mnie okładka, niby zwyczajna, a ma coś w sobie. :) Na dodatek autor jest polskim mistrzem grozy, więc bez jakichkolwiek wątpliwości zaczęłam czytać. Adam Zalewski, pisarz znakomitych thrillerów i powieści grozy B... {} Recenzja książki Sześć razy śmierć

Moja opinia o książce

Opinie

@Siostra_Kopciuszka
2020-11-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane ☘️ Przeniesione z LC 📘 Jedynki

To moje pierwsze spotkanie z panem Zalewskim i przyznaję że całkiem udane . Autor proponuje nam sześć opowiadań , oznaczonych wspólnym tytułem '' Sześć razy śmierć '' Każde z tych opowiadań jest o innej śmierci , w innych okolicznościach i różnym '' ładunku '' bestialstwa . Trudno coś więcej o tej pozycji powiedzieć nie zdradzając treści , ale spróbuję coś trochę '' podświetlić '' , ale tylko troszeczkę , tak na zachętę :)

Śmierć pierwsza - '' Kilof ''

Małe górnicze miasteczko , ciche i spokojne . Ludzie prości , ale jeszcze nie skażeni znieczulicą na krzywdę innych. W tym miasteczku żyje sobie rodzina Alfa Valsteda . W tej historii swoją rolę będzie miał też tytułowy kilof , chociaż wcale nie będzie to główna rola .

Śmierć druga - '' Osiedle Drwali ''

Trzydzieści gospodarstw we wsi Rainside zwanej potocznie Osiedlem Drwali. Czy jedna jedyna osoba może pozostać uczciwa i nie dać się kupić ? A jeśli tak, to jakie poniesie za to konsekwencje ? Na te pytania odpowie wam opowiadanie drugie

Śmierć trzecia - '' Agnes ''

To opowiadanie podobało mi się najmniej , chociaż to właśnie ono pokazuje jak dzieciństwo i okres dojrzewania wpływa na nasze dalsze życie, wybory i oceny innych .

Śmierć czwarta - '' Rzeźbiarz ''

To najbardziej makabryczne i krwiste ze wszystkich opowiadań , opowiada o psychopacie któremu się wydawało że jest artystą . Opisy dość '' plastyczne '' , więc opowiadanie dla tych mniej wrażliwyc...

{}× 8 | link |
@jarka.trocka
2012-11-01

Dość mocna historie, aczkolwiek do mnie tak do końca nie trafiły. Wolę horrory z bardziej psychologicznym tłem, niż krwawe sieczki ;)

{} | link |
@Cassiel96
2011-08-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Wymienię/ sprzedam

Polecam tę książkę osobom, które lubią strach i książki, które was zaskoczą i przerażą. Polecam!!! :)

{} | link |
@karolinabrzezinskaa
2013-09-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Sześć razy śmierć. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe