Cinder i Ella

Kelly Oram
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów
Cinder i Ella
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów

Opis

Czy historia niczym z baśni o Kopciuszku może się wydarzyć w XXI wieku? Lub Czy historia niczym z baśni o Kopciuszku może się wydarzyć tu i teraz? Lub Ponadczasowa opowieść o Kopciuszku w nowoczesnym wydaniu Lub Piękna współczesna opowieść, która Cię wzruszy i rozbawi do łez Lub Najlepsza opowieść o Kopciuszku, z jaką się spotkaliście Niespełna rok temu osiemnastoletnia Ella uległa tragicznemu wypadkowi, w którym zginęła jej mama, a ona sama odniosła bardzo poważne obrażenia. Powrót do zdrowia jest trudny, dlatego dziewczyna trafia pod opiekę dawno niewidzianego ojca i jego nowej rodziny… na drugim końcu kraju! [za którą szczerze nie przepada!] Teraz Ella musi musi przekonać innych, że potrafi żyć samodzielnie…. i po dłuższej przerwie ponownie nawiązuje kontakt z kimś, kto jako jedyny jest gotów jej pomóc… I bardzo wiele dla niej znaczy… Anonimowy przyjaciel poznany na blogu. Cinder. źródło opisu: https://publicat.pl/wydawnictwo-dolnoslaskie/ofert...(?) źródło okładki: https://publicat.pl/wydawnictwo-dolnoslaskie/ofert...»
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-271-5734-8, 9788327157348
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Stron: 344

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Cinder i Ella"

23.02.2018

Sięgnęłam, po książkę autorstwa Kelly Oram pt. "Cinder i Ella", ponieważ zainteresowała mnie jej fabuła. Autorka książki swoją pierwszą powieść napisała w wieku 15 lat. Następnie pisanie książek stało się dla niej pasją zawodową. Ella to główna, osiemnastoletnia bohaterka, której życie nagle uległo zmianie. W wypadku samochodowym ucierpiało jej cia... Recenzja książki Cinder i Ella

@Anna30@Anna30 × 2

Cinder i Ella

7.11.2019

Cinder i Ella Autor: Kelly Oram Jest to książka oparta na baśni kopciuszek . Opisuje losy dwóch osób Elli - zwykłej lubiącej czytać dziewczynie i Cindera ,który jest sławnym aktorem lecz Elli i Cindera zaczynają pisać ze sobą i się zaprzyjaźnią ,a Ella nie wie , że piszę z gwiazdorem. Po długim czasie pisania pewnego dnia Ella przestaje z nim roz... Recenzja książki Cinder i Ella

Cinder i Ella

28.06.2021

Wspaniała młodzieżowa opowieść o bólu, cierpieniu, miłości i zrozumieniu. Osiemnastoletnia Ella ulega tragicznemu wypadkowi, w którym ginie jej mam, a ona sama doznaje poważnych obrażeń. Zmuszona jest przeprowadzić się do znienawidzonego ojca i jego nowej rodziny na drugim końcu kraju. Ella zmuszona jest poradzić sobie z traumatyczną i bolesną sy... Recenzja książki Cinder i Ella

Cinder i Ella

29.03.2022

Książka opowiada o osiemnastoletniej dziewczynie, która ma na imię Ella. Dziewczyna uległa tragicznemu wypadkowi w którym zginęła jej matka ,a ona odniosła ciężkie obrażenia. Przeszła wiele operacji a na dodatek była w śpiączce. Wie, że nigdy nie będzie tą samą Ellą co przed wypadkiem. Po długiej wizycie w szpitalu jedzie do swojego niewidzianego ... Recenzja książki Cinder i Ella

Moja opinia o książce

Opinie

TH
2019-01-25
9 /10
Przeczytane

Kolejna miła młodzieżówka. Przystępna, prosto i lekko napisana.

Pewna dziewczynka, któregoś dnia wraca do domu i zauważa że już nie ma jej ojca. Wyjechał, wyprowadził się. Została sama z mama, która wychował ja na chiilllijke.
Nauczyła ja języka, tradycji. Dziewczynka była bardzo związana z mama/ najlepsza przyjaciółka i z dziadkami.

Nie miały dużo pieniędzy, ale matka jeździła z nią na spotkania autorskie, ponieważ dziewczyna prowadziła bloga o książkach. Tam też poznała najlepszego przyjaciela. Cindera.
Była lubiana, inteligentna, ładna, nawet została królową balu.
Pewnego dnia w dokładnie swoje urodziny, jechała z mama na weekend, jednocześnie pisała z najlepszym przyjacielem.
Potem zmieniło się całe jej życie.

Ella bardzo przypomina swoją ulubioną bohaterkę Ellmare po której odziedziczyła imię. Jest waleczna, odważna i twarda. Przeszła załamanie i ciężko było jej dość do siebie, ale ja sobie nie wyobrażam takiej masakry jaka przeżyła. Została kaleką, inwalida, straciła 70% skóry, straciła ukochaną matkę. 8 miesięcy spędziła w szpitalu na rehabilitację, przeszła 18 operacji, leżała w śpiączce. Nie pochowała matki, nawet nie spakowała swoich rzeczy, gdy uprzątnięto ich mieszkanie.
Wylądowała z ojcem którego nie zna, z jego piękna i idealna żona i dwoma córkami które odbierają ja jako zagrożenie dla ich idealnej rodziny.

Nie zna swojego taty, a to co pamięta nie przypomina tego pięknego obrazka, który ogląda po kryjomu,...

| link |
@wiedzma.sol
2019-12-14
7 /10
Przeczytane Zaczytanie 03 Marzec 2018 Mam na półce II Polecane przez Ancymonka

Ostatnio ku mojemu zdziwieniu dość często chadzam ścieżkami NA i YA. Wiecie, jakby ktoś kilka miesięcy temu powiedział mi że wpadnę w tę literaturę jak śliwka w kompot, wyśmiałabym go. A teraz kończąc jedną YA już rozglądam się za kolejną.
Tym razem wybór padł na książkę opartą na bajce o Kopciuszku. No bo błagam! Kto nie kocha Kopciuszka? :D

Bohaterowie znają się od początku książki, a właściwie nawet jeszcze dłużej niż akcja właściwa. Ale nie znają się osobiście ;) występuje tu motyw który naprawdę lubię – pisanie listów/emaili/smsów.
To jeden z wielu plusów tej powieści. Relacja bohaterów, same postacie Elli – Ellamary (rety to imię jest magiczne) Cindera – Briana, rodziny Elli, jej przyjaciół i agenta Briana to wielka siła tej książki. Niektóre postacie są takie że aż nie chce się ich lubić i chciałoby się widzieć ich mękę, inne powoli zaczynają zdobywać powoli sympatię czytelnika, a jeszcze inne kocha się od ich pierwszego pojawienia.

Do tego mamy cudowne dialogi. Mistrzowskie darcie kotów, ale i ogrom sympatii i przywiązania jakimi darzą się Cinder i Ella.
Potem pojawienie się Vivian i jej ojców i ogrom przyjaźni i miłości jakie okazali Elli oraz to jak ona mogła się z nimi swobodnie czuć, to cud! Na uwagę też zasługuje przemiana jednej z wiedźm-bliźniaczek ;)
Konstrukcja postaci na medal :P

Autorka nie raz mnie i wzruszyła i rozbawiła. Może nie że przepłakałam pół książki, ale serce mi się kilkukrotnie ścisnęło.
Właśnie....

| link |
@katala
2019-11-18
7 /10
Przeczytane Młodość ma swoje prawa Piękni i młodzi 2019

Bajka. Bajka o jakie ciężko w życiu codziennym, o jakiej można poczytać tylko w książkach.
Ale bardzo przyjemna, bardzo rozgrzewająca, bardzo miła. Bajka.
Nie ukrywam, że były momenty kiedy wydawała mi się tak odrealniona, że zastanawiałam się czy czytać dalej. Może jeden lub dwa tak było, ale bardzo się cieszę, że jednak tego nie zrobiłam. Żałowałabym, ponieważ mimo tego, że to bajka, to wiele jest w niej prawd o życiu codziennym, o świecie w którym znacznie bardziej liczy się wygląd niż to, co za nim się kryje. Historia o rodzinie, która nie potrafi się porozumieć. O ojcu, który nie przyznał się do posiadania córki, który przez lata nie poświęcił jej nawet jednej myśli. O przyszywanych siostrach, które są takimi tylko z nazwy. O macosze, która nie potrafi odnaleźć się w relacjach i o okrutnej brutalności rówieśników, zapatrzonych jedynie w to, co na zewnątrz.
To bajka.
Ale mądra bajka.
Wymagająca i wymuszająca zmierzenie się z brutalnym światem, który obecny jest w życiu młodych ludzi. Ze światem, który potrafi doprowadzić do tragedii, który miażdży i niszczy. A jednak, wśród tego wszystkiego są wartości. Jest przyjaźń, miłość, wiara w drugiego człowieka, w to, że pewnego dnia ta druga osoba zmądrzeje, otworzy oczy, spojrzy z drugiej strony.
Lekko obawiam się drugiej części, ale i tak po nią sięgnę.
A tę część polecam. Myślę, że warto. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Jest i płacz i śmiech, i radość, ale jest też i żal i smutek. I Prawda, k...

| link |
@Pandi
2020-04-18
10 /10
Przeczytane

Kolejna książka w tym roku, której daje 10 na 10. Nie mam się do czego przyczepić. Piękna historia. Na początku trochę smutna, później trochę smutna, a zarazem ciekawa, bo tutaj jest wykańczana psychicznie i fizycznie główna bohaterka czyli Ella. Później robi się ciekawie. A później znowu trochę smutno, ale koniec końców "I żyli długo i szczęśliwie".
Bardzo mi podobało tak jak w "Ostatnia Noc Olivii", że widzimy świat oczami dwóch osób. Elli i Cindera (Briana). I to uczucie, kiedy Brian zakochuje się przez internet, chociaż nigdy nie widział dziewczyny, bo miałam identycznie. Kochałam osobę, którą znałam tylko w internecie i nigdy jej nie widziałam na żywo. I w sumie... Już 3 lata lecą odkąd się spotkaliśmy i jesteśmy w związku. Ja tak strasznie widziałam siebie w Eli, bo sama przechodziłam przez szkołę jako ofiara, chociaż może było kilka osób, które naprawdę mnie lubiły to przez osoby, które sobie we mnie upatrzyły tą której będą dokuczać, nie broniły mnie i nie przyjaźniły ze mną. Widziałam siebie w tej książce i ciesze się, że skończyło się to tak dobrze (chociaż czuje że w części drugiej coś pójdzie nie tak) . Żyje tą książką i żałuje że nie głosowałam na nią w plebiscycie 2018, bo jest najlepsza z najlepszych. Mogłabym się jedynie przyczepić do okładki, bo taka trochę nijaka. Jakieś nawiązanie do Kopciuszka jest, ale może lepiej było bardziej nawiązać do tego co dzieje się w książce, bo nie raz przechodziłam obok tej książki i nie miałam ochoty jej czytać, bo d...

| link |
@juliaszlucha7
2022-03-29
9 /10
Przeczytane
@luthefairy
2021-06-28
7 /10
Przeczytane Przeczytane w 2019 Mam na półce Zrecenzowane
@KaKa_2
2021-06-08
9 /10
Przeczytane
@cofbooks
2020-12-26
7 /10
Przeczytane
@haudek
2020-07-02
6 /10
Przeczytane 2018-Książki
@Smallbookworld
2020-04-12
8 /10
Przeczytane
@Marguerita
2020-03-25
8 /10
Przeczytane 2019
@Anna30
2018-02-23
10 /10
Przeczytane
@yhera
2019-11-13
6 /10
Przeczytane Czytadła
@wiktoriakoszalka2
2019-11-07
8 /10
Przeczytane
@Krasnoludek
2019-09-29
5 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

“Brian spojrzał na reportera, a potem na nie. Jego uśmiech opanował całą twarz. - No to może: '' Żyli długo i szczęśliwie”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl