Co nam mówi niebo

Gertrude Kiel
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Co nam mówi niebo
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Fascynująca, nieco baśniowa opowieść o astronomii

William to dziewięciolatek, który ma wszystkiego dość. Są wakacje, jego rodzice muszą pracować, a on został wysłany do zrzędliwej ciotki, która nie lubi dzieci. Jednak szalona ciotka wie co nieco o… astronomii. Dzięki temu zapowiadający się straszliwie tydzień zmienia się w pasjonującą przygodę wypełnioną opowieściami o grawitacji, gwiazdach, kosmosie, Galileuszu, Koperniku i innych sławnych naukowcach.

Co nam mówi niebo jest dla historii astronomii tym, czym Świat Zofii dla filozofii. Książka przybliża skomplikowane zagadnienia w zrozumiały i atrakcyjny sposób. Wraz z Williamem dzieci uczą się o Ziemi i jej miejscu we wszechświecie. Dowiadują się, jak na przestrzeni wieków zmieniały się koncepcje na ten temat i którzy naukowcy mieli na to największy wpływ, jakich narzędzi używali do badań i jak dokonali swoich odkryć. Książka jest pełna fascynujących opowieści, które inspirują i poszerzają horyzonty w niezwykle wciągający sposób.
Wiek 9+
Tytuł oryginalny: Tales From The Sky
Data wydania: 2023-09-06
ISBN: 978-83-8252-376-8, 9788382523768
Wydawnictwo: ToTamto
Kategorie: Astronomia, Dla dzieci
Stron: 256
dodana przez: Vernau

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wyjątkowo (nie)udany tydzień

2.04.2024

„(…) ludzie wiedzieli, że aby przeżyć, muszą uważnie obserwować niebo”[1] Dzięki dociekliwość niektórych z nich wiemy, jak wszechświat jest skonstruowany i możemy korzystać z wielu technicznych udogodnień. Za sprawą powieści dla dzieci „Co nam mówi niebo” autorstwa Gertrude Kiel przyjrzymy się sylwetkom paru „gwiezdnych” bystrzaków. A wszystko zac... Recenzja książki Co nam mówi niebo

Biorąc pod uwagę, jak to się wszystkim dzieciom wydaje, że wszystko się kręci wokół nich, DOP...

15.11.2023

Głównym bohaterem tej uroczej książki jest dziewięcioletni William, który na skutek pilnego wyjazdu rodziców zmuszony jest spędzić tydzień u swojej dalszej, ale zarazem jedynej krewnej - upiornej ciotki Gunvor. Jak można się spodziewać ani chłopiec, ani starsza pani nie są zachwyceni takim obrotem spraw. On - ponieważ uważa ciotkę za starą dziwacz... Recenzja książki Co nam mówi niebo

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Bookmaania
2023-11-03
9 /10
Przeczytane Wydawnictwo Totamto

Co nam mówi niebo to książka dla starszych dzieci, zakres wiekowy oznaczony od wydawcy to 9+, jednak przyznam, że moja już prawie pięciolatka słuchała z ogromnym zainteresowaniem.

Historia dziewięcioletniego chłopca, który to w czasie wakacji zostaje wysłany przez rodziców do nieznanej sobie jedynej krewnej.. Straszliwie zapowiadający się tydzień, z każdą kolejną chwilą przełamuje lody między chłopcem, a ciotką, która uważana za zdziwaczałą na starość okazuje się niezwykle mądrą i intrygującą osobą.
Kiedy ciekawość chłopca zmienia się w gąszcz pytań, a ciotka zna na nie odpowiedzi rozpoczyna się ciekawa relacja międzypokoleniowa..

Fizyka, astronomia to dla niektórych temat niezwykle pasjonujący, oddają się wtedy całkowicie swoim zainteresowaniom i poszukują kolejnych odkryć.
Dzieci z natury interesują się wszystkim, a kiedy zaczyna się temat wszechświata, dobrze, aby trafiła w ich ręce ta właśnie książka.

Skarbnica wiedzy, ale i pełna ciekawostek, które zostały wplecione w ciekawą fabułę. Idealna dla młodych odkrywców jak i ciekawych wiedzy.

× 6 | link |
@czytaj.i.baw
2023-10-19
9 /10
Przeczytane

"Co nam mówi niebo" autorstwa Gertrude Kiel jest niczym rozświetlona nocna przestrzeń pełna błyszczących gwiazd.

Dziewięcioletni William spędza wakacje u zrzędliwej i mało sympatycznej ciotki Gunvor.
Tydzień w ponurym i zakurzonym mieszkaniu okazuje się być wprowadzeniem do fascynującego świata astronomii. Gunvor, choć początkowo niechętna do rozmów i zamknięta we własnych sprawac, potrafi w niezwykły sposób opowiadać o ruchach planet, układzie słonecznym i tajemnicach kosmosu.

Tydzień początkowo zapowiadający się jako nudny, zmienia się w ekscytujący czas odkryć. William zaczyna zagłębiać się w tajemnice astronomii korzystając z cennych wskazówek swojej ciotki. Astrologia, geometria, fizyka, a nawet prawa przyrody - wszystkie trudne zagadnienia stają się przystępne i fascynujące.

Ta książka to nie tylko suche fakty. Autorka w przystępny sposób tłumaczy skomplikowane zagadnienia, przybliżając czytelnika do nieodkrytego wszechświata. Na końcu każdego rozdziału znajdziemy podsumowanie zdobytej wiedzy oraz galerię znanych uczonych. A na deser - słowniczek pojęć, który ułatwia zrozumienie trudniejszych terminów.

Piękne wydanie, twarda oprawa, i zachwycające ilustracje dopełniają tą niezwykłą książkę.
"Co nam mówi niebo" to fascynująca podróż przez kosmiczne tajemnice, pełna ogromu wiedzy przyjaznej dla czytelnika. To lektura dla wszystkich tych, którzy ...

× 1 | link |
KU
@kulturadladzieci
2023-10-12
9 /10

William to dziewięciolatek, który musi spędzić tydzień ze swoją dziwaczną ciotką. 👩‍🦳 Chłopiec nie jest zachwycony sytuacją, ale innego rozwiązania nie ma. Tata wyjeżdża do pracy, mama na szkolenie, a on? Zamiast świetnie bawić się w wakacje - ląduje w tajemniczym i zakurzonym domu ciotki Gunvor. 😯 Starsza pani również nie jest zbyt szczęśliwa, że chłopak trafia pod jej skrzydła. O dzieciach wie tyle, co nic, a sama wolałaby zajmować się własnymi sprawami, niż kogoś niańczyć. 🥱 Nic dobrego to nie wróży? A jednak. 😉 Relacja tej dwójki diametralnie się zmienia, kiedy w grę wchodzi... astronomia. 💫 Okazuje się, że ciotka doskonale opowiada o niebie, a William jest po pierwsze doskonałym słuchaczem, a po drugie zadaje trafne pytania, które jeszcze bardziej "rozwiązują ciotce" język. 💬 Opowieści o gwiazdach, grawitacji, Koperniku, Galileuszu... wydają się nie mieć końca. ⭐ Jak skończy się ta wakacyjna i gwiezdna przygoda? Przekonajcie się sami. 📖

"Co nam mówi niebo" Gertrude Kiel to fascynująca opowieść napisana prostym językiem, który zrozumie każdy młody człowiek. Okraszona pięknymi ilustracjami Gunvor Rasmussen. 😍 Uwierzcie lub nie, ale mogłabym na nie patrzeć godzinami. 🧡 Duży format, twarda oprawa, słownik z trudnymi pojęciami, podsumowania astronomicznej teorii, (mysie) wstawki narracyjne do czytelnika - czy mam wymieniać dalej? 🤔 Ta książka ma naprawdę same zalety! 👌

Skomplikowana wiedza? Niezrozumiała astronomia? To nie tu. 👍 "Co nam mówi niebo" to o...

| link |
ZA
@jjoollkkaa.20
2023-10-23

~ William nasz główny bohater to ciekawy świata dziewięciolatek, który na czas wakacji będzie musiał zamieszkać z nielubianą i wiecznie marudzącą ciotką - Gunvor, kobietą, która nie lubi dzieci.
Chłopiec nie jest zadowolony z zaistniałej sytuacji i nie spodziewa się, że tydzień u zrzędliwej ciotki zmieni się fascynująca i niezwykle interesującą przygodę, pełną nowych informacji i przygód związanych z światem astronomii.

Okazje się jednak, że ciotka nie jest taka zła jak mogło by się wydawać na pierwszy rzut oka, a sam William dowiaduje się ciekawych nowinek o układzie słonecznym, ruchach planet, grawitacji, Galileuszu, Koperniku, magicznych lunetach, astrologii, prawach przyrody, geometrii i tajemnicach kosmosu...

~"Co nam mówi niebo. Opowieści naukowe dla dzieci" autorstwa Gertrudy Kiel to dość oryginalna, momentami przezabawna czasem wręcz tajemnicza opowieść dzięki, której nasi mali milusińscy za pomocą lekko baśniowej historii, dowiadują się interesujących faktów zgłębiających tematykę ziemi.
Tego jak to wszytko powstało, jakie były pierwsze założenia, kto do czego się przyczynił, co jest faktem, a co mitem.

~Wspaniałe kompendium wiedzy, które dzięki dużej, pięknie wydanej oprawie, oryginalnym ilustracjom wraz z bogatym wnętrzem, umili nam wspólne długie wieczory.
Dostarczając niezapomnianej dawki wiedzy. Co pozwoli lepiej zrozumieć jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa nauka i jak intrygujący jest nasz wszechświat!
~ Gorąco...

| link |
@tomzynskak
2023-09-26
8 /10

Interesujesz się astronomią i kosmosem? Może masz w domu małego fana gwiazd i planet?
Jeżeli chociaż raz odpowiedziałeś/-aś tak, to mam dla Ciebie świetną książkę! Mowa o „Co nam mówi niebo” autorstwa Gertrude Kiel.

„Co nam mówi niebo” to książka skierowana dla dzieci od 9 roku życia. Opisuje ona historie dziewięcioletniego Williama, który zostaje wysłany na wakacje do wiecznie marudzącej ciotki. Pomimo, że bardzo nie chciał tam jechać to okazuje się, że wakacje te okażą się dla chłopca prawdziwą przygodą, o której nigdy nie zapomni!
Wraz z chłopcem dowiemy się między innymi:
☄️ dlaczego Ziemia się kręci,
☄️ o wielkich odkryciach ludzkości,
☄️ czym jest grawitacja i przyciąganie,
☄️ czym tak właściwie jest Zodiak,
☄️ jak powstawał Świat,
☄️ jak wygląda Układ Słoneczny…
… i wiele, wiele innych ciekawostek.

Wszystkie informacje są przekazane w formie ciekawych ciekawostek, a do tego opatrzone w cudowne ilustracje, które pomagają nie tylko lepiej przyswoić wiedzę, ale i przede wszystkim zaciekawić młodego czytelnika. Marudna cioteczka okazuje się być genialnym przewodnikiem po niebie, a przeżywanie przygody z Williamem jest czymś naprawdę niesamowitym!

Dacie się porwać w cudowną podróż po Kosmosie? Pomimo, że jest to książka skierowana do młodszych czytelników to jestem pewna, że zaciekawi ona zarówno młodzie...

| link |
@paulaczyta
2023-09-22
7 /10
Przeczytane

Willaim nie tak wyobrażał sobie wakacje. Jako że jego rodzice pracują, on został wysłany do ciotki i to do takiej, która nie lubi dzieci. Ale jest jeden plus, ciotka jest fanką astronomii. Dzięki temu może te wakacje nie będą wcale takie najgorsze.

Odkrycie razem z Willaiem pasjonujący świat kosmosu, dowiedzcie się wiele ciekawostek o gwiazdach i sławnych naukowcach.

Bardzo ciekawa książka z która nie tylko miło się czyta, ale także dostarcza faszyzującej wiedzy i zachęca do zagłębienia się w świat kosmosu.

| link |
@asiaczytasia
2024-04-02
9 /10
@pannajagiellonka
2023-11-15
9 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Co nam mówi niebo. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl