Co się skrywa między nami?

John Marrs
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 31 ocen kanapowiczów
Co się skrywa między nami?
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 31 ocen kanapowiczów

Opis

Ten thriller to prawdziwe wyzwanie! Gdy zaczynasz się domyślać, co jest grane, Marrs wywraca wszystko do góry nogami!

Mroczna i szokująca opowieść o sekretach, kłamstwach i rodzinnej nienawiści.

Matki i córki. Nie ma więzi mocniejszej niż ta. Zwłaszcza gdy zamiast miłości napędza ją nienawiść.

Maggie Simmonds zrobiła w życiu wiele rzeczy, z których nie jest dumna.

Nina, jej córka, nigdy jej tego nie wybaczy. Przykuje matkę do dawnego życia – dosłownie! I zmusi ją, by spłacała swój dług. Dzień po dniu.

Maggie jednak nie zamierza protestować. W ich wspólnej przeszłości są sprawy, o których Nina nie ma pojęcia. I dla własnego dobra nigdy nie może się o nich dowiedzieć. Nawet jeśli ceną za bezpieczeństwo jedynaczki będzie życie Maggie.

Obie mają swoje sekrety. Obie mają swoje powody. Żadna nie ustąpi.

Prawda jest bowiem śmiertelnie niebezpieczna. A matka zrobi dla swojego dziecka wszystko. Nawet jeśli ono miałoby ją znienawidzić.

Tytuł oryginalny: What Lies Between Us
Data wydania: 2021-03-24
ISBN: 978-83-8053-869-6, 9788380538696
Wydawnictwo: Burda Ksiazki
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 400
dodana przez: chudini0505

Autor

John Marrs John Marrs John Marrs to były dziennikarz z hrabstwa Northampton, który przez 25 lat przeprowadzał wywiady ze sławami świata telewizji, filmu i muzyki dla gazet i czasopism o zasięgu ogólnokrajowym. Ostatnio jednak rzucił dziennikarstwo, by cały swój czas pośw...

Pozostałe książki:

Co się skrywa między nami? Dopasowani The One
Wszystkie książki John Marrs

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Każdy dom ma swoje sekrety...

WYBÓR REDAKCJI
26.07.2021

Każdy dom ma swoje sekrety, jednak ten, w którym od lat mieszkają Nina Simmonds i jej matka, Maggie, ma ich dużo więcej, są znacznie mroczniejsze i nadal nie zostały pogrzebane w przeszłości. Co się skrywa między nimi? Tego żadna z nich do końca nie wie. Obie ukrywają przed sobą nawzajem oraz przed światem liczne tajemnice i kłamstwa. Spiętrzone p... Recenzja książki Co się skrywa między nami?

@Logana@Logana × 13

Co skrywa się między nami?

WYBÓR REDAKCJI
17.04.2021

Jak często Wam się zdarza czytać książkę z autentycznie otwartymi ustami ze zdziwienia? Z fabułą tak wciągającą, że nie ma możliwości odłożenia jej na bok? Zapraszam do przeczytania opinii o powieści Co skrywa się między nami?, którego autorem jest John Marrs. Ta książka to prawdziwy rollercoster! Magge i Nina, to matka i córka, które wspólnie mie... Recenzja książki Co się skrywa między nami?

Spirala nienawiści

7.04.2021

„Co się skrywa między nami” kusi skromną, ale intrygującą okładką oraz zastanawiającym i wzbudzającym ciekawość opisem na obwolucie. Matka i córka. Czy na świecie może być mocniejsza więź? „Łączą nas więzy krwi. Nie zawsze muszę cię lubić, ale nigdy nie przestałam cię kochać”. Jednak między miłością a nienawiścią jest bardzo cienka prawie niewi... Recenzja książki Co się skrywa między nami?

@jorja@jorja × 15

Ofiara i kat.

28.06.2021

Z Johnem Marrsem miałam do czynienia pierwszy raz, a nie ukrywam, że skusiła mnie zarówno okładka, jak i opis. Co ciekawe, tego autora zna wiele osób i ma całe rzesze fanów, a ja tego nazwiska wcześniej nie znałam. Natomiast, czy żałuję, że dopiero teraz przyszło mi zapoznać się z jego thrillerem psychologicznym? Zaraz Wam opowiem! Poznajemy d... Recenzja książki Co się skrywa między nami?

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@coolturka104
2021-06-09
7 /10
Przeczytane

"Nie wierzę ludziom, którzy twierdzą, że niczego nie żałują. Tylko się okłamują. Wszyscy czegoś żałujemy".

Maggie mieszka razem z dorosłą córką Niną. Obserwuje sąsiadów zza okna swej sypialni, która jest jej królestwem i więzieniem jednocześnie.

Obie kobiety łączy specyficzna więź, czytając o ich relacjach, na myśl przyszło mi przysłowie "przyjaciół trzymaj blisko, ale wrogów jeszcze bliżej". Zastanawiam się, która z nich jest bardziej szalona? A może obie są siebie warte?
Autor po mistrzowsku zbudował napięcie, bardzo oszczędnie uchylając nam rąbka tajemnicy, która skrywa się za drzwiami tego domu. Ale to, co zostaje ujawnione, sprawia, że moja ciekawość szybuje ku obłokom.
Wydarzenia, teraźniejsze i przeszłe, poznajemy z perspektywy obu bohaterek. Daje to nam bardzo wnikliwy obraz tego, co im w duszy gra - a jest to zaiste psychodeliczna muzyka.
Córka "porzucona" przez ojca szuka miłości w ramionach starszych mężczyzn, w wieku czternastu lat zachodzi w pierwszą ciążę. Matka w imię źle pojętej miłości zrobi wszystko, by uchronić swe dziecko przed skutkami błędnych decyzji.
Szok i niedowierzanie! Tak w dwóch słowach mogłabym podsumować to, co się tu wydarzyło. Właśnie dlatego tak bardzo podobała mi się ta historia, bo była inna od tego, co często otrzymujemy pod szyldem thrillera psychologicznego.

"Kiedyś sądziłam, że jeśli urodzę dziecko, będę miała kogoś, kto zawsze będzie mnie kochał, aż do mojej śmierci. Ale się myliłam. Byc...

× 5 | link |
@kryminal_na_talerzu
2021-04-30
7 /10

„Co się skrywa między nami?” Johna Marrsa to thriller, który ciężko odłożyć. Jednocześnie to jeden z tych tytułów, w którym liczy się element zaskoczenia, więc im mniej się o fabule opowiada, tym lepiej. W skrócie jest to historia Maggie i Niny, matki i córki. Maggie siedzi zamknięta na poddaszu, Nina przynosi jej posiłki. Nie wiemy dlaczego Maggie jest zamknięta, ani jaka relacja pomiędzy postaciami panuje. I autor nie jest skłonny nam to wyjawić od razu, długo trzyma nas w niepewności, spokojnie budując coraz większe napięcie i wzbudzając coraz większą ciekawość. Warstwa psychologiczna jest tu równie dobrze zbudowana, kreacje bohaterek są bardzo skrupulatne. Ciągłe zwroty akcji mieszają skutecznie w głowie, a gra, którą pomiędzy sobą prowadzą bohaterki, jest dziwna a zarazem fascynująca. Co się między nimi stało? Narracja prowadzona jest naprzemiennie przez obydwie postacie w pierwszej osobie czasu teraźniejszego, a wydarzenia toczą się aktualnie i ponad 20 lat wstecz, kiedy to wydarzyło się coś, co dało początek aktualnemu stanu rzeczy, przez co i my powoli odkrywamy o co w tym wszystkim chodzi. Ogólnie to naprawdę zajmujący thriller z rewelacyjnie zbudowanymi postaciami, który wzbudza spory mętlik w głowie, a i ostatecznie zmusza do ciekawych refleksji.

× 4 | link |
@Malwi
2021-03-27
9 /10
Przeczytane

Książka opisana z perspektywy dwóch osób, matki i córki. Wydarzenia przedstawione w kilku wymiarach czasowych, dzięki temu powoli odkrywamy co wpłynęło na obecną sytuację.

Jak w większości thrillerów i tu są jakieś tajemnice i zadawnione waśnie rodzinne. Książka wydawała się przewidywalna, właściwie, w głowie miałam, gotowy przebieg zdarzeń. Myliłam się. Autor tak poprowadził fabułę aby czytelnik miał frajdę nie tylko z odkrywania dalszego przebiegu zdarzeń ale również z zaskoczenia jakie niesie za sobą końcówka powieści.

Bardzo dobry i mocny thriller trzymający w napięciu przez cały czas. Opowiedziana historia jest orginalna i bardzo pokręcona. Nie ma tu czasu na nudę a chwile spędzone z książką nie uważam za stracone. Lektura godna polecenia. 👍

× 4 | link |
@ladypasja
2021-04-07
9 /10

Są książki, które wywołują takie dreszcze, które trzymają w takim napięciu, które działają w taki sposób na wyobraźnię czytelniczą, że pragnie się przeczytać całość w jeden wieczór, a jednocześnie nie chce się, by książka się kończyła. „Co się skrywa między nami?” autorstwa John Marrs to właśnie taka książka, świetnie napisany thriller z elementami psychologii.

Jak wiecie, uwielbiam książki poruszające zagadnienie relacji międzyludzkich, a zwłaszcza relacji matki z dzieckiem. To tematy, które zawsze zmuszają do myślenia… a tu mamy tak skrajne emocje, tak chore postrzeganie świata, tak wypaczony obraz miłości, że aż graniczące z obłędem.

Ile można zrobić, by chronić dziecko? Jak bardzo zaślepia matczyna miłość? Jakie granice można przekroczyć w imię chorej miłości rodzicielskiej? Do jakiego poświęcenia gotowa jest matka?

Historię relacji matki i córki poznajemy z dwóch perspektyw. Maggie i Nina Simmonds balansują na cienkiej granicy miłości i nienawiści. Wspólna przestrzeń życiowa dwóch kobiet stanowi dom i więzienie w jednym. Ich losy wiąże nierozerwalny łańcuch zależności (nie tylko metaforyczny). Obie mają sekrety, obie żyją z ciężarem własnych decyzji, obie kłamią.

Matka, by chronić i w imię wypaczonej miłości.

Córka, bo choruje, a jej umysł trawi nienawiść.

To książka o destrukcyjnej sile choroby oraz miłości. O braku umiejętności tworzenia prawdziw...

× 2 | link |
@monika8905
2021-05-13
8 /10
Przeczytane

"Co się skrywa między nami" to jedna z lepszych książek jakie ostatnio czytałam. Nie ma tu nic, do czego mogłabym się przyczepić. Historia idealna i wciągająca od pierwszej strony.

Córka i matka. Miłość ponad wszystko. Jedna za drugą wskoczy w ogień, ale czy tak jest zawsze?

Maggie popełniła w życiu wiele błędów, z których nie jest dumna. Jednak dla swojej córki była w stanie zrobić wszystko co najgorsze. Jej córka Nina, nie jest w stanie wybaczyć jej tego co zrobiła, dlatego postanawia się zemścić na matce.

Stopniowo strona po stronie odkrywamy koszmar, który odgrywa się w domu Maggie. Starałam się przeanalizować i zrozumieć działania obu pań. Jednak jest to bardzo trudne, ponieważ obie dokonały czynów niewyobrażalnych. W pewnym momencie spirala złych uczynków była tak pokręcona, że nie było już odwrotu.

Maggie wszystko co robiła, robiła dla córki. Jednak może jakby postąpiła inaczej, zdołałaby jej pomóc. Nina chciała się zemścić na matce, żeby cierpiała tak jak ona, tym samym doprowadziła do kolejnej tragedii.

Ta historia zostanie ze mną na długo. Ciężko się było od niej oderwać, mistrzowska fabuła i mrożące krew w żyłach zakończenie.× 2 | link |
@Anjo
2021-06-02
7 /10
Przeczytane ✅Kryminał, sensacja, horror, thriller.

Bardzo dobra pozycja. Historia tak pokręcona, że aż szokująca. Trzyma w szachu do samego końca i trudno się oderwać.
Dawno już nie czytałam tak genialnego thrillera psychologicznego.

× 2 | link |
@juswita_op.pl
2021-04-21
9 /10
Przeczytane

„Jesteś zbyt wielką egoistką, żebyś nadawała się na matkę” – ten cytat z książki to kwintesencja całej historii. Co to była za książka! Rzadko zdarza się, żeby autor fundował czytelnikowi aż taki rollercoaster.

John Marrs opowiedział historię matki - Maggie i córki - Niny, kobiet które przeżywają dramaty, a te wpływają na ich zachowania i decyzje tak mocno, że doprowadzają do tragedii i to nie jednej. Przy tym wszystkim czytelnik przez dług czas nie wie, kto jest większą ofiarą – matka czy córka, kiedy wydaje się, że córka to nagle poznajemy taki fragment historii, że szala przechyla się w stronę matki, a kilka stron dalej sytuacja znowu się odwraca i tak prawie do końca historii.

Ta książka opowiada o matczynej miłości, która jest bezwarunkowa i bezgraniczna, jednak autor pokazał konsekwencje takiej bezwarunkowej miłości, chęci chronienia dziecka przed konsekwencjami jego własnych zachowań. Taka postawa matki względem córki kończy się tragicznie dla Maggie, to ona staje się ofiarą tego, że przez całe życie robiła wszystko, żeby chronić Ninę. Ta odkrywa skrywane latami przez matkę sekrety, jednak nie znając całej prawdy postanawia wymierzyć matce karę. Pytanie czy słusznie.

Książka dostarcza nam wiedzy, która pomoże czytelnikowi wydać wyrok, kim jest kat, a kim ofiara, pytanie tylko czy osąd powinien być tak jednoznaczny, czy to co działo się „po drodze” nie zaważyło na tym co wydarzyło się na końcu.

...

× 1 | link |
@recenzja_na_tacy
2021-04-10
8 /10
Przeczytane

„Co się skrywa między nami” to rasowy thriller psychologiczny, w którym John Marss umiejętnie buduje napięcie i przez cały czas utrzymuje je na bardzo wysokim poziomie. Od samego początku wprowadza atmosferę niepokoju i strachu. Od książki nie sposób się oderwać.

Autor ukazuje skomplikowaną relację matki i córki - Maggie i Niny. Jakie wydarzenia doprowadziły do sytuacji gdy córka latami więzi matkę na poddaszu rodzinnego domu przykutą łańcuchem do podłogi?

Marss stopniowo odkrywa mroczne, rodzinne tajemnice. Robi to w taki sposób, że czytelnik do samego końca nie jest pewien kto tu jest katem, a kto ofiarą. Uczucia takie jak złość i współczucie ciągle zmieniają adresata. Nie znajdziecie w tej książce wartkiej akcji. Autor w głównej mierze skupia się na tym, co dzieje się w umysłach głównych bohaterek. Ich przeżycia i wspomnienia wydarzeń z przeszłości stanowią trzon fabuły. Marss po mistrzowsku ukazuje wypaczony obraz macierzyńskiej miłości. Maggie, której w dzieciństwie nie dane było doświadczyć miłości ojcowskiej, a ta matczyna nie była pełna, kocha Ninę wręcz obsesyjnie. Celem jej życia jest ochrona córki przed złem tego świata, a przede wszystkim przed nią samą. To uczucie, które w równym stopniu chroni i niszczy.

Świetnie wykreowane postaci głównych bohaterek. Postępowanie każdej z nich wymyka się jednoznacznej ocenie. Zaskakujących zwrotów akcji jest kilka, a nie dające się przewidzieć za...

× 1 | link |
@mag-tur
2021-04-22
10 /10
Przeczytane

Uważam, że książka napisana jest naprawdę bardzo dobrze. Marrs w przemyślany sposób bawi się uczuciami czytelnika i gdy ten sądzi, że doskonale wie jak dalej potoczą się losy bohaterek pisarz robi zaskakujący zwrot akcji, którego nie można w żaden sposób przewidzieć. Umiejętnie buduje w powieści napięcie przez co przechodzimy od zrozumienia poprzez współczucie i nienawiść względem bohaterek, aby na końcu dotknęło nas poczucie żalu. To są emocje, które w dwójnasób podbijają moją ocenę powieści. Mogę zapewnić przyszłych czytelników, że autor faktycznie potrafi zapewnić emocjonalny rollercoaster i żaden miłośnik tego gatunku nie powinien czuć się zawiedziony odkładając książkę na półkę.

× 1 | link |
@maciejek7
2021-07-15
8 /10
Przeczytane z Biblioteki

Ta książka była niesamowita! Trochę dziwnie się zaczęła, ale nie można się od niej oderwać, do samego końca trzyma w napięciu. Mroczna i szokująca zarazem, ale warta przeczytania. Aż trudno uwierzyć, że coś takiego mogłoby się naprawdę wydarzyć, lecz wszystko jest możliwe, natura człowieka jest nieodgadniona, zwłaszcza psychika.
Polecam.

× 1 | link |
@emiczytaa
@emiczytaa
2021-08-21
9 /10
Przeczytane

,,Co się skrywa między nami?" Jonh Marrs
⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10⭐
90/2021
·
Mroczna i szokująca opowieść o sekretach, kłamstwach i rodzinnej nienawiści.
Matki i córki. Nie ma więzi mocniejszej niż ta. Zwłaszcza gdy zamiast miłości napędza ją nienawiść.
Maggie Simmonds zrobiła w życiu wiele rzeczy, z których nie jest dumna.
Nina, jej córka, nigdy jej tego nie wybaczy. Przykuje matkę do dawnego życia – dosłownie! I zmusi ją, by spłacała swój dług. Dzień po dniu.
Maggie jednak nie zamierza protestować. W ich wspólnej przeszłości są sprawy, o których Nina nie ma pojęcia. I dla własnego dobra nigdy nie może się o nich dowiedzieć. Nawet jeśli ceną za bezpieczeństwo jedynaczki będzie życie Maggie.
Obie mają swoje sekrety. Obie mają swoje powody. Żadna nie ustąpi.
Prawda jest bowiem śmiertelnie niebezpieczna. A matka zrobi dla swojego dziecka wszystko. Nawet jeśli ono miałoby ją znienawidzić.
·
Świetny thriller psychologiczny!
Pierwsze 100 stron ciężko było mi się w nią wkręcić, ale gdy już się to udało, to nie odłożyłam jej ani razu. Historia dwóch kobiet, tak bliskich, a zarazem tak sobie dalekich. Książka żonglowała moimi emocjami niczym piłeczkami. Były momenty, że zbierałam szczękę z podłogi, ale były też takie, przez które chciałam wyrzucić książkę przez okno. Nie jest to lektura dla ludzi o słabych nerwach, tym bardziej że mroku, kłamstw i ludzkiej krzywdy jest jej cały nadmiar, można powiedzieć, że książka jest nimi przesiąknięta....

| link |
@aniabex
2021-05-28
10 /10

Podobno z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach.. coś o tym wiedzą Maggie i Nina – matka i córka.

Każda z tych kobiet potrafi zrobić dobrą minę do złej gry. A ta gra jest tylko dla wytrawnych graczy.

Pozornie relacja matki i córki to zabawa w kotka i myszkę, ale gdy powoli każdy z graczy po kolei odkrywa po jednej z kart, zaczyna robić się gorąco.. niepokojąco, strasznie.

Maggie w imię swojej autorskiej definicji miłości zrobiła w życiu wiele rzeczy o których wolałaby nie pamiętać. Chroniła i nadal chroni córkę przed prawdą, kosztem ich relacji.

Nina nigdy nie wybaczy matce tego co jej zrobiła. Za wszelka cenę sprawi, że matka przestanie pragnąć czegokolwiek, będzie musiała zapłacić za czas, który jej odebrała i nie tylko za czas.. Matka Niny stanie się zatem niewolnicą własnego zaprzeczania i więźniem własnej córki. Dosłownie i w przenośni.

Jak to się stało, że matka i córka się tak poróżniły?

Czy nienawiść rzeczywiście jest przeciwieństwem miłości czy jedynie jej cieniem?

Każda z tych kobiet nosi w sobie wiele historii i jeszcze więcej sekretów. A ich wzajemne stosunki opierają się na kłamstwach i niechęci do skutecznej komunikacji.

„Co się skrywa między nami?” to świetnie opowiedziana historia o pokręconym świecie dwóch kobiet. Znakomity thriller psychologiczny. Klimatyczny, emocjonujący i zaskakujący. Wa...

| link |
@lukaszgrudzinski21
2021-04-09
10 /10

Opowieść o Matce i córce.
Maggie i Nina.

Ta książka to wiele tajemnic.
Czytając ją ciągle zadawałam sobie pytania dlaczego? Jak? Kto?.
Nie było momentu nudy oraz spokoju.
Bo nawet jak jedna rzecz się rozwiązywała kolejne zostały tajemnicą .
Za zamkniętymi drzwiami dzieje się wiele. Niektóre rzeczy są niewyobrażalne.
Ale tutaj mamy nie tylko nienawiść. Ale i miłość i niezrozumienie. Jak bardzo matka może poświęcić się dla dziecka. Pomimo że wszystko to kłamstwo oraz zło.
Do jakich rzeczy doprowadza kłamstwo.
Co może zostać nam odebrane bez naszej decyzji. Jakie konsekwencje naszych działań mogą odbić się na przyszłości.

Poznajmy tutaj teraźniejszość oraz przeszłość. Mamy podzielone na rozdziały obu bohaterek i jest to podzielone na czasy więc wiemy kiedy i co czytamy.

Wstrząsający i mrożący krew żyłach to idealne określenie. I zgadzam się z tym w 100%.

Książka ma w sobie te coś co przyciąga czytelnika. Nie mogłam się oderwać od lektury. Była brutalna ale z drugiej strony też prawdziwa.

Autor nie dał nam nawet przez chwilę odetchnąć. Do ostatniej strony książki działo się wiele. Sięgając po tą książkę nie spodziewałam się tak dobrej fabuły .
Zdecydowanie lektura dla osób które uwielbiają zagadki oraz psychologiczne myślenie. Bo po bohaterkach można było się spodziewać wszystkiego. Pomimo że zakończyłam książkę i znam wszystkie rozwiązania tajemnic mam ochotę usiąść i jeszcze raz od początku ją...

| link |
@madbed
2021-04-13
10 /10
Przeczytane

Czy macie tak, że bierzecie do ręki książkę i nie wiecie czego można się spodziewać.
Mówią, że dobra, że wow, że lipa, ale wy chcecie się sami przekonać.
Pomyślałam tytuł dobry, przekonajmy się.
Kolejne strony mijały, a tam spokój, cisza.
Oczywiście pojawiło się zainteresowanie.
Poznajemy bohaterki, które są ze sobą powiązane. To matka i córka mieszkające w jednym domu.
Maggie Simmonds to matka, która w życiu wiele przeszła i wiele tajemnic ukryła.
Nina to jej córka, która nie potrafi jej tego wybaczyć. Zmusza matkę do spłacania długu dosłownie przykuwając ją do miejsca w którym mieszka.
Matka bardzo dużo ukrywa przed córką dla jej dobra. Niestety powoli fakty wychodzą na światło dzienne.
W tym momencie to o czym jest mowa jest tak zróżnicowane, że w mojej głowie jest totalne rozwalenie.
Nie mam pojęcia o co chodzi. Kiedy wiem, że to co robi córka jest słuszne, okazuje się złe, by za chwilę zmienić się w zupełnie drugą stronę.
Biedna matka? Chyba nie taka biedna. W sumie kto to wie.
Każdy kolejny rozdział wzbudzał coraz więcej emocji, a moje rozchwianie sięgało zenitu.
Autor nazywając tą książkę thrillerem psychologicznym nie kłamał. W pełni zasłużone miano. Tak pięknie manipulował mną jako czytelnikiem, że tylko pogratulować.
Jest to jedna z najlepszych książek przeczytanych z tego gatunku w tym roku.
Poprzeczka postawiona bardzo wysoko.

| link |
NA
@nasturcja_czyta
2021-07-12
9 /10
Przeczytane

"Co się skrywa między nami?" John Marrs

Mieliscie już okazję przeczytać?

Nina, dorosła kobieta mieszka wraz ze swoją matką Meggie w rodzinnym domu. Ot, dwie samotne kobiety, jakich wiele. Mogło by się wydawać, że matkę i córkę powinny łączyć przyjazne relacje, a conajmniej poprawne. Ale nie w tym przypadku.
Maggie jest więziona przez córkę we własnym domu. Nikt nie wie o jej istnieniu. Jak do tego doszło? Jakie relację łącza te dwie kobiety? Jakie tajemnice skrywa rodzinny dom Simmondsów?
Autor stopniowo wtajemniczą czytelnika w toksyczną relację między kobietami. Powoli odsłania tajemnice przeszłości wyjaśniając jak doszło do tak dramatycznej sytuacji.
Podczas czytania w mojej głowie trwała nieustanna walka i przerzucanie winy z jednej bohaterki na drugą. Kto w tym domu był katem, a kto ofiarą? Czy zmiana jednej decyzji mogłaby odwrócić bieg wydarzeń?
Czy chorobliwa nienawiść, a może chorobliwa miłość stała się powodem dramatu, który się rozegrał w rodzinie Simmondsów?
Powiem wam, że czytałam tę książkę na raty, pomimo tego, że jest napisana przyjemnym językiem, ponieważ tych emocji, które kłębiły się we mnie, było zdecydowanie za wiele. Czułam gęsią skórkę i włosy jeżyły mi się na głowie.
Ale czy nie takich reakcji spodziewamy się sięgając po thrillery? Myślę, że tak.
Polecam, Kochani, bo to było naprawdę dobre.

| link |
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Preferuję powieści kryminalne albo thrillery psychologiczne, wszelkie utwory, w których mogę liczyć na nieoczekiwany zwrot akcji. Lubię, gdy moje stare szare komórki pracują, podczas gdy próbuję odkryć, kto zabił.
Ale trudno mnie zadowolić. Jeśli poprawnie odgadnę sprawcę, jestem rozczarowana przewidywalnością książki. Jeśli nie zgadnę, irytuję się, że mi się nie udało.
Zanim prawda włoży buty, kłamstwo zdąży obiec cały świat
Nie wierzę ludziom, którzy twierdzą, że niczego nie żałują.
Życie pod jednym dachem z pokręconym duchem jest lepsze niż samotność. Bo samotność przeraża mnie bardziej niż cokolwiek innego.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl