Czarna brygada. Wspomnienia normandzkie

Ksawery Pruszyński
Czarna brygada. Wspomnienia normandzkie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

„Czarna Brygada” przez trzydzieści pięć lat nie mogła doczekać się druku, Pruszyński nigdy jej nie skończył.. Woził ją z sobą po świecie, zapewne z zamiarem pisania dalszego ciągu - ale nie uczynił tego nigdy... Smutny los spotkał papiery po Ksawerym Pruszyńskim; rodzina nie okazała wobec nich specjalnego pietyzmu. Część została przekazana do Biblioteki Ossolineum we Wrocławiu. Inne rękopisy i maszynopisy znalazły się w posiadaniu najstarszego syna pisarza Aleksandra ... Tenże Aleksander Pruszyński, przebywający w latach 70-tych w Kanadzie przesłał mi zlecenie: abym od jego teściów w Warszawie odebrał papiery po ojcu. W roku chyba 1976, mroźną zimą, pojechaliśmy ze Stefanem Bratkowskim do mieszkania przy ul. Batorego, gdzie w piwnicy, pod cieknącą lekko rurą c.o. odnaleźliśmy dwie bodaj pękate teczki pełne papierów i jeszcze jakieś luźne kartki związane sznurkami. Oto historia odkrycia niedrukowanego dotąd tekstu opowieści o „Czarnej Brygadzie”.
Data wydania: 1994
ISBN: 83-85846-04-2, 8385846042
Wydawnictwo: Sponsor
Kategoria: Biografia

Autor

Pozostałe książki:

Sarajewo 1914, Szanghaj 1932, Gdańsk 193? Karabela z Meschedu : opowiadania Trębacz z Samarkandy i inne opowiadania Trzynaście opowieści Siedem opowiadań o Mickiewiczu
Wszystkie książki Ksawery Pruszyński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Czarna brygada. Wspomnienia normandzkie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Czarna brygada. Wspomnienia normandzkie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl