Palestyna po raz trzeci

Ksawery Pruszyński
Palestyna po raz trzeci
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Palestyna po raz trzeci (I wyd. 1933) była drugą książką Ksawerego Pruszyńskiego, wówczas 26-letniego dziennikarza, korespondenta wileńskiego "Słowa" Cata-Mackiewicza. Powstała ona z serii reportaży, które Pruszyński opublikował wiosną i latem 1933 roku w "Słowie" właśnie i które stanowiły plon jego kilkutygodniowej podróży po tym kraju. Nie była to -jak zgodnie przyznali krytycy i recenzenci - podróż zwykłego turysty, lecz - to jeden z nich - "pełna szacunku dla poznawanej obcej rzeczywistości - wędrówka po egzotycznej kulturze, historii, tradycji obyczajowej". Entuzjazm, jaki przenika ten tekst, jest nie tylko świadectwem fascynacji autora pięknym krajem. Jest wyrazem zachwytu nad heroicznym wysiłkiem żydowskich kolonistów, wkładanym w budowę nowoczesnego - ich pierwszego - państwa.
Data wydania: 1996
ISBN: 978-83-07-02426-4, 9788307024264
Wydawnictwo: Czytelnik
Stron: 206

Autor

Pozostałe książki:

Sarajewo 1914, Szanghaj 1932, Gdańsk 193? Klucze do zdarzeń. Wybór reportaży z Polski i o Polsce Trębacz z Samarkandy i inne opowiadania Trzynaście opowieści Siedem opowiadań o Mickiewiczu
Wszystkie książki Ksawery Pruszyński

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Palestyna po raz trzeci nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Palestyna po raz trzeci. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl