Czarna wołga

Maciej Żurawski
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Czarna wołga
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Wrocław, 1983 rok. Miastem wstrząsa seria brutalnych zabójstw dokonywanych w windach. Kapitan Kazimierz Zgrobel, zmęczony milicjant po przejściach, próbuje znaleźć mordercę. Ten jednak dziwnie łatwo wymyka się dochodzeniowcom. Śledztwo przenosi się do podejrzanych knajp i mętnych spelunek, gdzie strumieniami leje się wódka, a prostytutki oferują swoje przybladłe wdzięki. Wśród nich Zgrobel, wspominając dawne sprawy, usiłuje dociec prawdy. Także o własnym życiu... Maciej Żurawski – dziennikarz telewizyjny (Niech żyje kino, Paragraf 148 – kara śmierci), dokumentalista (Mój Mikstat, Światy Jana Jakuba K.), reżyser (Willa, teledyski: Lech Janerka, Świetliki), wokalista (Siła Przebicia). Czarna wołga jest jego debiutem literackim.
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-64307-81-2, 9788364307812
Wydawnictwo: Oficynka

Autor

Maciej Żurawski Maciej Żurawski
Urodzony w 1964 roku w Polsce
dokumentalista i dziennikarz, absolwent Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 1992 roku stale współpracował z TVP Wrocław (a także z TVP Polonia, Polsatem, Radiem ESKA i Radiem Kolor). W TVP Wrocław przez wiele lat przygotowywa...

Pozostałe książki:

Molo śmierci
Wszystkie książki Maciej Żurawski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Czarna wołga aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@eR_
2019-12-19
6 /10
Przeczytane Współpraca

Siermiężne czasy PRLu, to wdzięczny temat nie tylko na filmy, czy seriale, ale i na książki.Dokumentalne, próbujące przedstawić tamte czasy w taki sposób, aby osoby nie mające styczności z tamtą epoką miały jakieś pojęcie, albo fabularne.
I w tym drugim przypadku jest łatwiej.Czytając takie opowieści, można niemal się przenieść w tamte czasy, nie tak znowu odległe.Nie inaczej jest w przypadku tej książki.

A mamy rok 1983, Wrocław.W tym dolnośląskim mieści dochodzi do serii brutalnych morderstw, a przyczyny, a także trafienie na jakikolwiek ślad zwyrodnialca, wymyka się organom śledczym.Kazimierz Zgrobel, nieco już wymięty komisarz milicji, stawia sobie za punkt honoru doprowadzenie śledztwa do końca.Które to śledztwo zaprowadzi go w rejony, w których raczej nie chciałby się znaleźć.

Słowem podsumowania, chciałbym zaznaczyć, że książka ta, a raczej książeczka warta jest naszego czasu.Ciekawa sprawa, jak i przedstawienie ówczesnych realiów, sprawiają, że powieść tą czyta się bardzo szybko.Po lekturze jednak pozostaje jakiś niedosyt.Być może sprawia to nieduży format tejże pozycji.

Książkę otrzymałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa Oficynka.

| link |
@ZapomnianaBiblioteka
2016-05-28
10 /10

Zima 1983 r. W zasypanym śniegiem Wrocławiu dochodzi do kilku makabrycznych zabójstw. Wszyscy zamordowani to mężczyźni. Ciała bestialsko okaleczanych ofiar znajdowane są windach. Miejscowa Milicja robi wszystko co w jej mocy aby w tym trudnym okresie informacje o seryjnym mordercy nie przedostały się do publicznej wiadomości. Do prowadzenia śledztwa wyznaczony zostaje kapitan Kazimierz Zgrobel. Już wkrótce okaże się, że sprawa, z którą się zmierzy będzie najważniejszą i najtrudniejszą w jego dotychczasowej karierze...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Czarna wołga. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl