Cząstki pomarańczy. Nowa poezja ukraińska

Aneta Kamińska
Cząstki pomarańczy. Nowa poezja ukraińska
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wyprawa na Ukrainę ciągle jeszcze pachnie przygodą: trwającą w nieskończoność podróżą zdychającym autobusem, kilkugodzinnym staniem na granicy razem z przemytnikami wódki i papierosów, tysiącem absurdów życia codziennego, rozległymi przestrzeniami, kozacką fantazją, słowiańską duszą, poezją i śpiewem. Cząstki pomarańczy to owoc takich właśnie niezwykłych wypraw i przygód. To wybrana i zebrana, wychodzona i wystana, przytaszczona, przez granicę przemycona – najświeższa poezja ukraińska. To urodzeni w latach 60., 70. i 80. autorzy: Oksana Zabużko, Wiktor Neborak, Jurij Izdryk, Marija Szuń, Nazar Honczar, Roman Sadłowski, Iwan Łuczuk, Iwan Andrusiak, Marianna Kijanowska, Marjana Sawka, Oksana Łucyszyna, Dmytro Łazutkin, Katrina Haddad, Ołena Husejnowa, Ołeh Kocarew, Bohdana Matijasz, Lubow Jakymczuk, Bohdan Ołeh Horobczuk, Andrij Lubka w przekładach Anety Kamińskiej.
Data wydania: 2011-01-01
ISBN: 978-83-61587-81-1, 9788361587811
Wydawnictwo: Korporacja Ha!art
Kategoria: Poezja
Stron: 752

Autor

Aneta Kamińska Aneta Kamińska
Urodzona 27 maja 1976 roku w Polsce (Szczebrzeszyn)
Aneta Kamińska – polska poetka oraz tłumaczka nowej @Link. Mieszka w Warszawie. Skończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim i uczy polskiego cudzoziemców. Autorka kilku tomików poetyckich oraz licznych przekładów wierszy z języka ukraiń...

Pozostałe książki:

Warkoczami. Antologia Nowej Poezji Solistki. Antologia poezji kobiet (1989-2009) ZIN! Zielonogórska twórczość alternatywna
Wszystkie książki Aneta Kamińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Cząstki pomarańczy. Nowa poezja ukraińska? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Cząstki pomarańczy. Nowa poezja ukraińska. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl