Czaszkowiercy

Brian Staveley
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Czaszkowiercy
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Brian Staveley powraca do świata nagradzanego cyklu „Kronika Nieciosanego Tronu” Świetny prequel, w którym towarzyszymy intrygującej bohaterce „Kroniki Nieciosanego Tronu”. Staveley udowadnia, że jest mistrzem w budowaniu światów i tworzeniu fascynujących, nietuzinkowych postaci oraz niezrównanym gawędziarzem.- Beauty in Ruins. Pyrre Lakatur, jako wierna wyznawczyni boga śmierci, nie uważa się za morderczynię, tylko kapłankę. Aby jednak zostać nią oficjalnie, musi przejść ostateczną Próbę: zabić siedem osób, które opisuje starożytna pieśń. Wśród nich ma się znaleźć człowiek, „który sprawił, że twój umysł i ciało miłością się rozśpiewały”. Pyrre zaś nie jest pewna, czy kiedykolwiek kogoś kochała. Jeśli jednak się nie zakocha i nie złoży ukochanej osoby w ofierze, nie zaliczy Próby. A Pyrre nie cierpi przegrywać. Tak rozpoczyna się jej podróż do miasta dzieciństwa tropem jedynego mężczyzny, który kiedyś zdołał poruszyć jej serce… Musi tam stawić czoło nie tylko wymaganiom Próby, ale też strasznym wspomnieniom i mrocznemu kultowi okrutnych bóstw. Epicka i poetycka, przesiąknięta krwią opowieść o poszukiwaniu niemożliwego, od której nie sposób się oderwać.– Kevin Hearne, autor cyklu „Kroniki Żelaznego Druida”
Tytuł oryginalny: Skullsworn
Data wydania: 2018-06-12
ISBN: 978-83-8062-307-1, 9788380623071
Wydawnictwo: Rebis
Cykl: Kronika Nieciosanego Tronu, tom 0.5
Kategorie: Fantastyka, Fantasy
Stron: 488

Autor

Brian Staveley Brian Staveley Brian Staveley to amerykański pisarz fantasy. Napisał epicką trylogię fantasy, The Chronicles of the Unhewn Thron, a także powieść prequel Skullsworn.

Pozostałe książki:

Miecze cesarza Boski ogień Ostatnia więź Czaszkowiercy The Emperor's Hawks
Wszystkie książki Brian Staveley

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Czaszkowiercy nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@janusz.szewczyk
2021-11-21
7 /10
Przeczytane Posiadam 2018

Prequele mają jedną zasadniczą wadę. Trudno emocjonować się losami ich bohaterów, skoro z góry wiemy, że szczęśliwie dotrwają do końca książki w zdrowiu dobrym na tyle by mogli wystąpić w kolejnych tomach posiadając kompletne zestawy kończyn, oczu oraz innych użytecznych na co dzień narządów. Dolegliwość tego zjawiska nie zawsze musi być wielka, ale w przypadku książki, w której głównym zadaniem bohaterki jest przetrwać próbę potwierdzającą jej przydatność do szacownego zawodu kapłanki boga śmierci (albo mniej eufemistycznie skrytobójczyni) jest to jednak pewien problem, zwłaszcza gdy autor dodatkowo lubi wkładać w usta bohaterki swoje głębokie przemyślenia o życiu, śmierci i miłości..

Po kolei jednak. "Czaszkowiercy" to historia z młodości Pyrre Lakatur, jednej z ciekawszych postaci pojawiających się w trylogii B. Staveleya "Kronika Nieciosanego Tronu". Pełniła ona tam rolę okazjonalnego wsparcia dla głównych bohaterów (pomagając im pozbyć się części wrogów) i dla autora trylogii (wprowadzając elementy humorystyczne w umiarkowanie wesołą fabułę). Nie dziwię się więc specjalnie, że właśnie Pyrre została bohaterką osobnej powieści z tego uniwersum, gdyż nawet jako zawodowa zabójczyni była dość sympatyczna. Cofając się do czasów młodości Pyrre Staveley postawił sobie jednak bardziej skomplikowane zadanie niż wydawałoby się na pierwszy rzut oka, nie tylko dlatego że znajomość jej dalszych losów utrudnia przejęcie się niełatwymi początkami jej kariery zawodowej. Pyrre w...

| link |
@eR_
2019-12-19
8 /10
Przeczytane Posiadam Współpraca

Brian Stavely, to autor uznanego na całym świecie cyklu”Kroniki Nieciosanego Tronu”. Opowieść ta sprawiła mi wiele radości i kiedy dowiedziałem się, że Wydawnictwo Rebis zamierza wydać historię dziejącą się w tym samym świecie, musiałem się z tym utworem zaznajomić. Bowiem i świat i bohaterowie tego cyklu utkwili w mojej pamięci i doprawdy trzeba wielkiego talentu, żeby w gatunku fantasy stworzyć coś, co-co może nie jest odkrywcze-ale jednak ma w sobie powiew, który sprawia, że wiemy że to jest to czego szukaliśmy w tymże gatunku. Także nie pozostało mi nic innego jak sięgnąć po historię, dziejącą się w tym samym wszechświecie. A nosi ona tytuł””Czaszkowiercy”.

A o czym opowiada? Z okładki możemy się dowiedzieć że:

Pyrre Lakatur, jako wierna wyznawczyni boga śmierci, nie uważa się za morderczynię, tylko kapłankę. Aby jednak zostać nią oficjalnie, musi przejść ostateczną Próbę: zabić siedem osób, które opisuje starożytna pieśń. Wśród nich ma się znaleźć człowiek, „który sprawił, że twój umysł i ciało miłością się rozśpiewały”. Pyrre zaś nie jest pewna, czy kiedykolwiek kogoś kochała. Jeśli jednak się nie zakocha i nie złoży ukochanej osoby w ofierze, nie zaliczy Próby. A Pyrre nie cierpi przegrywać. Tak rozpoczyna się jej podróż do miasta dzieciństwa tropem jedynego mężczyzny, który kiedyś zdołał poruszyć jej serce… Musi tam stawić czoło nie tylko wymaganiom Próby, ale też strasznym wspomnieniom i mrocznemu kultowi okrutnych bóstw.

Słowem podsumowan...

| link |
@Basiek04
@Basiek04
2020-01-01
6 /10
Przeczytane Domowy księgozbiór

 Zacznę tak: gdyby to była pierwsza książka B. Staveley'a, którą przeczytałam, to kolejnych by raczej nie było. Ucieszyłam się mogąc wrócić do świata znanego (i lubianego) z "Kronik Nieciosanego Tronu", ale im dalej w las, tym moja radość przygasała.
 Główną bohaterką, a zarazem narratorką, opowieści jest Pyrre - adeptka kultu Scheala, która chce zostać kapłanką. Jednak, aby osiągnąć swój cel musi przejść Próbę.
 Pomysł ciekawy, wykonanie już mniej. Pyrre była jedną z moich ulubionych postaci w "Kronikach...", a tutaj przez większą część czasu jest po prostu denerwująca, za bardzo skupiona na jednej (z siedmiu) części swojego zadania. A częścią tą jest Ruc - bardzo przewidywalny kapitan straży miejskiej.
 Plusem historii jest zdecydowanie postać Kossala, starszego kapłana, który miał nadzorować przebieg próby Pyrre. Komentarze Kossala czytało się z przyjemnością.
 Krótko mówiąc, jeśli ktoś chciałby sięgnąć po książki Briana Staveley'a to nie powinien zaczynać od tej. 

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Czaszkowiercy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Miecze cesarza
Miecze cesarza
Brian Staveley
8/10
Brawurowo zarysowana historia - pełna makiawelicznych postaci, spisków, walk, zdrady i niesamowitej ...
Boski ogień
Boski ogień
Brian Staveley
8.4/10
Drugi tom „Kroniki Nieciosanego Tronu”. Troje dzieci cesarza, trzy ścieżki do władzy. Ceną za zwy...
Ostatnia więź
Ostatnia więź
Brian Staveley
9/10
Trzeci i ostatni tom "Kroniki Nieciosanego Tronu", niesamowitej epickiej fantasy łączącej tempo dzia...
The Emperor's Hawks
The Emperor's Hawks
Brian Staveley
First in a new series! Assassin's Creed meets Jason and the Argonauts in the epic sequel trilogy to ...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl