Czempion Semaela

Paweł Kopijer
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Czempion Semaela
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.6 /10
Ocena 8.6 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

Powieść "Czempion Semaela" to II tom trylogii Mitrys, Kroniki Dwuświata. Obecna edycja daje możliwość otrzymania książki z dedykacją oraz zakładką wybraną z poniższego kompletu.
Przechodząc przez Mitrys, Winea trafia na stary kontynent Amadal. Jednak to, co tam odkrywa, zmienia całkowicie sens misji powierzonej jej przez arcymistrza. Czy młoda szamanka zdecyduje się na dołączenie do rebelii zniewolonej ludzkiej rasy? Jak przyjmą jej poświęcenie Ghallowie, Myriadzi i Orogonowie? Dramatyczne zdarzenia i trudne decyzje ukażą kolejne fragmenty układanki jej przeznaczenia.
Zabójstwo zlecone Noranowi przestaje być zwykłym wyrokiem i nieoczekiwanie urasta do rangi zadania na wagę losów całego Dwuświata. Co czeka Syna Nocy na końcu żmudnej batalii z przeciwnościami losu? Kim naprawdę jest ten, którego demoniczna odmienność wyrzuciła na margines społeczeństwa? Ku czemu skłoni się jego gniewne serce, gdy stanie przed wyborem Światłości lub Mroku? Moc i przerażająca potęga czy wierność buntowniczej naturze i jedynemu przyjacielowi?
Najwięksi na Elise zadrżą wobec prawdy o zbliżającym się, nieuniknionym konflikcie, w którym stronami nie będą już tylko istoty z krwi i ciała. Jednak to mroczna władczyni Śnieżnego Azylu dyskretnym posunięciem popsuje szyki okrutnemu, żądnemu zemsty Semaelowi.
Nic nie jest tym, na co wygląda. Wszystko ma wpływ. Wszystko się zmienia. Zanurz się w historię, w której skomplikowane losy wyjątkowych istot wydają się błahe wobec znacznie bardziej zawiłego wzoru dziejów.
UPORCZYWE ZAPRZECZANIE ISTNIENIU MAGII NIE ROZPROSZY JEJ. SPRAWI JEDYNIE, ŻE BĘDZIE BARDZIEJ NIEPRZEWIDYWALNA I NIEBEZPIECZNA.
Data wydania: 2020-08-17
ISBN: 978-83-954658-2-6, 9788395465826
Wydawnictwo: Ridero
Cykl: Kroniki Dwuświata. Trylogia Mitrys, tom 2
Kategorie: Fantastyka, Fantasy
Stron: 228
dodana przez: Almaranth
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Paweł Kopijer Paweł Kopijer Urodziłem się w Warszawie, czyli tam, gdzie mój ojciec i dziadek. Zawodowo wciąż działam jako członek zarządu dwóch spółek prawa handlowego, ekspert zarządzania ludźmi, wykładowca kilku uczelni biznesowych, autor szeregu publikacji i standardów z ob...

Pozostałe książki:

Kompendium zarządzania szkoleniami Zarządzanie szkoleniami Mrok we krwi Sploty przeznaczenia
Wszystkie książki Paweł Kopijer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jeszcze więcej akcji!

{} WYBÓR REDAKCJI
20.12.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Pierwszy tom porwał moje serce. Pomijając, ze ówcześnie ludzie w autobusie dziwnie mi się przyglądali nie tylko z powodu cudnej okładki i kobiety na niej zilustrowanej – dziwactwem był fakt, że byłam jedyną osobą z książką. Niemniej jednak na kontynuację serii Mitrys przyszło mi czekać rok. I wcale nie żałuję tego oczekiwania, bo to co Autor dla n... {} Recenzja książki Czempion Semaela

Skrytobójcy, magia, ruch oporu i fantastyczny świat. Czy na to czekałam?

30.09.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Czempion Semaela” to jedna z premier tego roku, których wypatrywałam niecierpliwie dreptając nogami. Pierwsza część – „Mrok we krwi” była ciekawa, pełna intrygujących sekretów, mających wpływ na głównych bohaterów. Czy w drugiej części autor postanowił uchylić rąbka tajemnic czołowych postaci?  O czym opowiada ta część? Postaram się napisać... {} Recenzja książki Czempion Semaela

@Almaranth@Almaranth {}× 4

Pomalutku do przodu

6.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Czempion Semaela" jest kontynuacją "Mroku we krwi", więc jeśli jest tu ktoś, kto nie czytał pierwszego tomu, to może mu być ciężko zrozumieć, co się dzieje w dwójce. Fabuła dalej podzielona jest na wydarzenia obserwowane z dwóch perspektyw - Norana i Winei, mamy do czynienia z dwoma kontynentami i opowieścią z rodzaju magii i miecza. Duża część p... {} Recenzja książki Czempion Semaela

@mysilicielka@mysilicielka {}× 3

Im większa moc i możliwości, tym większa odpowiedzialność

19.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Paweł Kopijer to pisarz książek specjalistycznych. Na swoim autorskim koncie ma dwie pozycje ze świata zarządzania szkoleniami. Zadebiutował w świecie pisarzy fantastyki pierwszym tomem: KRONIKI DWUŚWIATA, czyli trylogii Mitry. Jak możecie zobaczyć zbiera on mnóstwo dobrych recenzji. Warto zapamiętać to nazwisko, bo będzie jeszcze o nim głośno.... {} Recenzja książki Czempion Semaela

Moja opinia o książce

Opinie

CO
2021-02-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Opis fabuły

Winea trafia na stary kontynent i prawie od razu pakuje się w kłopoty. Okazuje się bowiem, że magia działa tam o wiele potężniej, a wszystkie jej przejawy są od razu tropione. Winea okrywa również dramatyczną prawdę, która krzyżuje powierzone młodej szamance zadania. Tymczasem Noran nie ustaje w próbie wypełnienia zleconego mu zabójstwa, które jest jednak o wiele trudniejsze niż się wydawało. Czy chłopak będzie w stanie pokonać drzemiący w nim Mrok? Czy Światło i Mrok stoczą ostateczną batalię o losy Dwuświata? I po której stronie opowie się wówczas Noran?

Opinia

Podczas lektury pierwszego tomu Trylogii Mitrys byłam zafascynowana Dwuświatem, jego kreacją i pomysłem autora na stworzenie dwóch kontynentów, które pozornie funkcjonują osobno, ale w najcięższej godzinie zwracają się do siebie nawzajem. Czempion Samaela dostarcza nam nie tylko informacji o dalszych losach bohaterów, ale wzbogaca naszą wiedzę o mieszkańcach Dwuświata i zasadach oraz stosunkach, jakie między nimi panują.
Powieść ponownie została podzielona na dwie dość obszerne części, z których jedna dotyczy Winei, a druga Norana. Na początku i na końcu pojawiły się również zdecydowanie krótsze wstawki, uzupełniające historię. Przyzwyczaiłam się już do tego nietypowego podziału akcji na duże części. Dodatkowo, te wtrącenia, których wcześniej nie rozumiałam, zaczęły odgrywać w...

{}× 1 | link |
@b.zielinski
2021-06-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Zarówno „Mrok We Krwi” jak i „Czempion Semaela” bardzo mi się spodobały. Sam próbuję swoich sił w pisaniu, i chociaż ma ono charakter amatorski i czysto szufladowy, daje mi ogólny obraz procesu twórczego i świadomość, jak trudne i czasochłonne jest to zadanie. Ciekawe pomysły na fabułę to dopiero początek. Pozostaje jeszcze zebranie ich i zorganizowanie w spójną historię, która podbije serca czytelników tak, aby żal im się było odłożyć książkę na półkę i rozstać się z bohaterami. I właśnie ta trudna sztuka panu Pawłowi się udała. Udała się do tego stopnia, iż jedyne co mogę książce zarzucić, to że jest za krótka.
O ile „Mrok We Krwi” był bardzo udanym debiutem, o tyle „Champion Semaela” jest już pozycją dojrzalszą, napisaną płynniej i bardziej świadomie. Po wprowadzającym tomie pierwszym autor serwuje nam kawał solidnej literatury fantasy z wartką akcją i typowymi dla gatunku elementami. Jak dla mnie 10/10.

{}× 1 | link |
@mysilicielka
2021-05-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Fantastyka Recenzje

Trzeci tom przeczytam z ciekawości, ale przyznaję, że entuzjazm, który czułam na początku tej trylogii, trochę opadł. Przy pierwszej części traktowałam autora ulgowo, bo to był jego fantastyczny debiut. "Czempion Semaela" jest lepszy, ale dalej brakuje mi tutaj czegoś, co wyniosłoby ten tytuł ponad półkę ze średnią fantastyką. Dobra książka według mnie powinna wzbudzać silne emocje, a przy tej napędzała mnie wyłącznie ciekawość co do wątku jednej postaci.

Polecam samemu przekonać się, jak ta historia się rozwinęła. Myślę, że szczególnie fani fantasy nie będą żałować, że spróbowali.

{}× 1 | link |
@krysia78
2021-06-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@agus72
2021-06-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
@wiktoria.wasilewska
2021-05-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@ogrodksiazek
2021-02-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@zakaz_czytaAnia
2021-02-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@angell15
2021-02-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@Rozchelstana_Owca
2020-12-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@Almaranth
2020-09-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Każda magia zostawia po sobie jakieś ślady. Każda inne.”
{}× 1
#
“Każda magia zostawia po sobie jakieś ślady. Każda inne.”
{}
#
“Im większa moc i możliwości, tym większa odpowiedzialność”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl