Czerwień

Linda Nagata
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Czerwień
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Pierwszy tom militarnej SF osadzony w bliskiej przyszłości, świecie reality TV i zaawansowanych technologii. Najlepsza książka 2015 roku - zdaniem Publishers Weekly Finalistka nagród NEBULA i JOHNA CAMPBELLA! Pierwszy tom doskonałej trylogii science fiction. Fascynujący obraz wojen w bliskiej przyszłości, w których nanotechnologia i sztuczne inteligencje decydują o losach żołnierzy, bitew i konfliktów. Błyskotliwa i inteligentna powieść łącząca brudny realizm wojennej codzienności z Wiecznej wojny Haldemana z ekscytującymi bitewnymi scenami z najlepszych powieści Heinleina. Porucznik James Shelley jest dowódcą elitarnego oddziału Sił Lądowych Stanów Zjednoczonych i posiada niezwykły dar wyczuwania zagrożeń. Oddział walczy z buntownikami w ogarniętym wojną afrykańskim państwie. Podrasowani żołnierze przyszłości wyposażeni są w egzoszkielety dające im moc i szybkość oraz sprzęt zapewniający bezprzewodową łączność między członkami oddziału, a także poprzez drony z czuwającym nad ich działaniami Nadzorem. Poza tym - o czym Shelley i jego ludzie już nie wiedzą - ich akcje są filmowane dla celów niemających nic wspólnego z wojną. W niespodziewanym ataku myśliwców Shelley zostaje ciężko ranny. Jego obrażenia są tak poważne, że aby wrócić do służby musi poddać się cyborgizacji. Trafia w sam środek konfliktu między bezwzględnymi korporacjami, skorumpowanymi politykami i teksańskimi terrorystami dysponującymi bronią atomową. Zaczyna także podejrzewać, że swój dar wyczuwania niebezpieczeństw zawdzięcza potężnej sztucznej inteligencji kryjącej się w głębi sieci... Mroczna, inteligentna i cyniczna militarna SF. Doskonała powieść. - Stefan Raets, Tor.com Mocny początek trylogii militarnej SF osadzonej w bliskiej przyszłości, w której najemnicy dyktują warunki. - Publishers Weekly, Best Summer Books 2015 Porywająca wycieczka w zakamarki ludzkich i technologicznych tajemnic wojen przyszłości. - August Cole, The Art of Future Warfare
Tytuł oryginalny: First Light
Data wydania: 2016-08-30
ISBN: 978-83-8062-002-5, 9788380620025
Wydawnictwo: Rebis
Cykl: Czerwień, tom 1
Stron: 416

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Czerwień nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@janusz.szewczyk
2021-11-21
5 /10
Przeczytane Posiadam 2016

Pani Nagata z wykształcenia jest ponoć zoologiem, ale w jej książce zupełnie tego nie widać. Autorka uznawana jest za jedną z pionierek stylu zwanego nanopunkiem, koncentrującego się na różnorodnych konsekwencjach wprowadzenie nanotechnologii. W Polsce wyszła wcześniej tylko jedna jej książka (Struktor Bohra) i nie zyskała specjalnego rozgłosu. "Czerwień" to druga próba wprowadzenia książek P. Nagaty na rynek i początek trylogii, ufajdany na okładce przez marketingowców typowo lepkimi i cuchnącymi tekstami reklamowymi, pełnymi wzniosłych przymiotników: "doskonała", "fascynujący", "błyskotliwa i inteligentna", "ekscytującymi" i "najlepszych", które mniej więcej tak pasują do zawartości jak ja nadaję się na prymasa (dla metaforycznej jasności dodam, że jak ostatnio sprawdzałem, byłem pastafarianinem). Blurb okładkowy zawiera jeszcze jeden fundamentalny błąd: streszcza prawie CAŁOŚĆ fabuły. W książce nie ma właściwie nic więcej niż to co opisano na okładce, poza ostatnią akcją. Chciałem już marketingowcom Rebisu pogratulować głupoty, ale okazało się, że w oryginale jest podobnie.

Sprawy techniczne: 416 stron, książka wydana w miękkich okładkach ze skrzydełkami, źle sklejona, ostatnia kartka z tekstem powieści jest bezpośrednio przyklejona bokiem do okładki (za tekstem Rebis pożałował chociaż jednej pustej kartki) i odrywa się od bloku zaraz po otwarciu książki. Okładka ładna, chociaż czerwony kolor zostały użyty chyba jako przenośnia a paskudzące grafikę wielkie kółko z...

| link |
@eR_
2019-12-19
6 /10
Przeczytane Współpraca

Technologia przyszłości, to coś co jawi się nam jako dobroczynne działania, zapewniające niemal całej ludzkości apogeum szczęścia i dobrobytu.Internet, rzeczywistość wirtualna, nanotechnologia i o wiele więcej.Ludzkość dąży do tego, aby jednym słowem nic nie robić, a jednocześnie zapewnić sobie wszelkie udogodnienia, jakie może zapewnić nauka i jej ekspansja.Tym samym wkraczamy w rejony, jakie kolokwialnie mówiąc, naszym dziadkom się nie śniły.

Niedaleka przyszłość.Ludzie w permanentnej wojnie, polegają w małym stopniu na swoim umyśle skupiając się na tym, co może im dać zaawansowana technologia.To nie tylko wszechobecna Sieć, ale i egzoszkielety, dające posiadaczom niemal nadludzkie możliwości.
Porucznik Shelley, podczas jednej z misji, zostaje niemal zgładzony.Jego obrażenia, w takim stopniu niszczą jego ciało, że aby powrócić do czynnej służby zostaje poddany cyborgizacji.Z nowymi umiejętnościami i prawie nieśmiertelny trafia w świat skorumpowany, gdzie terroryści mają w posiadaniu broń atomową, a politycy liczą tylko na kolejne kadencje.Jednak pewne dziwne zdarzenia, utwierdzają go w przekonaniu, że pozornie błahe sytuacje, to jakby echa pewnej sztucznej inteligencji, która w głębi sieci, kontroluje wszystko i wszystkich.

Pierwszy tom nowej serii sf, który, jak dowiaduję się z okładki zdobył nominację do nagrody Nebula, a z wszystkich stron płyną zachwyty nad umiejętnościami autorki.Mnie przede wszystkim raziły, podane w ilościach niewyobrażalnych te...

| link |
@Beata_
2019-11-12
7 /10
Przeczytane E-booki Posiadam

Cytaty z książki

O nie! Książka Czerwień. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Ciężkie próby
Ciężkie próby
Linda Nagata
5.5/10
Drugi Tom doskonałej trylogii science fiction Fascynujący obraz wojen w bliskiej przyszłości, w któr...
W stronę mroku
W stronę mroku
Linda Nagata
5.5/10
„Nie ma prawdziwych sojuszników, ustalonych wrogów ani określonego pola walki.” Potężna dawka milita...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl