Opinia na temat książki Czerwone chustki

@mamawmkesie @mamawmkesie · 2021-10-17 15:52:38
W Pisaniu recenzji uwielbiam to, że trafiasz na książki, które zrobią z twoją głowa niezły młyn. Szkoda, że takiej książki nie było w czasach, kiedy chodziłam do Szkoły Podstawowej. Pewnych rzeczy nie da się przewidzieć, nie da się naszykować na dzień, w którym zmieniamy się, ale przede wszystkim zmienia się nasze ciało. Pewne tematy nie są jeszcze aż tak bardzo poruszane jak być powinno a chodzi w tym przypadku o pierwszą miesiączkę u kobiety/dziewczyny. Możemy różnić się statusem społecznym, sposobem myślenia, ilorazem inteligencji, kolorem skóry, ale co mnie/Ciebie łączy z innymi kobietami? To okres/miesiączka, która każda kobieta przeżywa, przeżyła w taki a nie inny sposób. Z czasem ten temat przestaje być wstydliwy, ale co się na początku napociliśmy to nasze.

Zwracam się do was kochane i pytam, czy pamiętacie ten dzień? Mieliście kogoś przy sobie kto przygotował was na to? Czy może dowiedzieliście się od koleżanek albo z gazet/tv? Kolejną sprawą, która jest bardzo trudna to zmiany w naszym rodzinnym domu np. śmierć członka rodziny, ułożenie sobie nowego życia przez naszego rodzica z nowym partnerem/partnerką.

Szkoła Podstawowa, różne społeczeństwo, ale schemat ten sam. Ona sławna Tiktokerka oraz Camilla wstydliwa 13-latka, która straciła mamę a jej tato postanowił iść dalej i ułożyć życie z nową partnerką. Co może połączyć dziewczyny? Czy w ogóle jest takie coś możliwe? Tego dowiecie się czytając książkę. Będą w niej łzy, wstyd, ucieczka, strach, przyjaźń i wiele innych sytuacji, na które nie jest nikt z as przygotowany w momencie dojrzewania. Głównym tematem to miesiączka i to w jaki sposób poradziła sobie z tym nasza bohaterka, ale dla mnie Idalka i natchnienie, żeby za jakiś czas móc porozmawiać z moją córką.

Jeżeli masz w domu, rodzinie w śród przyjaciół młodą kobietkę to zrobisz ogromny prezent wręczając jej tę książkę. Może nie zrozumie na początku, ale przyjdzie dzień, w którym będzie wdzięczna. Wiele wyjaśni, wiele podpowie.

Za swój egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Dwukropek. Jestem bardzo wdzięczna, bo za jakiś czas ta pozycja będzie na pewno analizowana przez nią. Czekam na ten dzień i na pewno nie zostawię jej samej z tym.Ocena @mamawmkesie:
Czerwone chustki
Czerwone chustki
Roberta Marasco
{}10/10
Camilla jest niepewną siebie trzynastolatką, która jakiś czas temu straciła mamę i nie potrafi odnaleźć się w nowej rodzinie. Nie znajduje nici porozumienia ani z przyszywaną siostrą, ani z uczniam...
Komentarze
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl