Czerwony wilk

Jen Williams
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Czerwony wilk
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

Opis

Powinnaś leżeć razem z pozostałymi, żebyś mogła czuć nad sobą moje ciche kroki.

Nie gaś świateł… Nigdy nie wiesz, czy za twoim oknem, pod osłoną mroku, nie stoi seryjny morderca.

Była dziennikarka Heather Evans powraca do rodzinnego domu. Uciekając stamtąd w wieku szesnastu lat, obiecała sobie, że jej noga już nigdy więcej nie postanie w tym miejscu. Teraz jednak musi tu wrócić, ponieważ w tajemniczych okolicznościach samobójstwo popełniła jej matka.

Porządkując rzeczy zmarłej, Heather dokonuje przerażającego odkrycia: znajduje stertę listów, które jej matka otrzymała od odsiadującego dożywocie seryjnego mordercy kobiet – Michaela Reave’a, znanego jako Czerwony Wilk. O czym wiedziała matka kobiety? Dlaczego się zabiła? I, skoro Czerwony Wilk siedzi w więzieniu, dlaczego dochodzi do kolejnego morderstwa, popełnionego dokładnie w jego stylu? Heather na pewno nie jest gotowa na prawdę, ale musi ją poznać.

Mroczny niczym baśnie braci Grimm, pełen tajemnic i niespodziewanych zwrotów akcji thriller przerazi i zafascynuje każdego czytelnika.

Całkowicie uzależniająca książka. Czytelnicy Alexa Northa i C. J. Tudor powinni natychmiast po nią sięgnąć”
Booklist

Tytuł oryginalny: Dog Rose Dirt
Data wydania: 2021-07-28
ISBN: 978-83-8225-068-8, 9788382250688
Wydawnictwo: Feeria
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 400
dodana przez: Vernau

Autor

Jen Williams Jen Williams Jennifer „Jen” Williams to brytyjska powieściopisarka fantasy i autorka opowiadań.

Pozostałe książki:

The Copper Promise The Iron Ghost The Silver Tide
Wszystkie książki Jen Williams

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Potwory z lasu

30.07.2021

"Pewnych rzeczy nie da się rozgryźć ani racjonalnie wyjaśnić." „Czerwony wilk” to niesamowita mieszanka gatunków, powieść, która nie zaskakuje czytelnika nagłymi zwrotami akcji, czy pędzącą fabułą. Wymaga uwagi i skupienia, autorka bardzo powoli buduje atmosferę klaustrofobicznego lęku. Jednak w pewnym momencie czytelnik niespodziewanie znajdz... Recenzja książki Czerwony wilk

@gala26@gala26 × 22

Nie wywołuj wilka z lasu

4.08.2021

Co to była za książka ! Mroczna, pełna niepokoju, lęku czającego się jak cienie pod osłoną nocy. Dawno nie czytałam czegoś tak przerażającego, odrażającego i budzącego dreszcz grozy na plecach. Wszak to, co kryje się w lesie przeraża nas najbardziej.Przecież to baśnie, które w tej książce grają pewną rolę, najlepiej oddają mrok i grozę lasu. Heat... Recenzja książki Czerwony wilk

„Czerwony wilk”

25.07.2021

Premiera 28.07.2021 Niesamowicie wciągający i trzymający w napięciu thriller, którego głównymi bohaterami są ludzie spragnieni obecności drugiego człowieka. Każda z głównych postaci wręcz ocieka jakąś ciekawą historią. Główna postać kobieca, jest bardzo dociekliwa i inteligentna, przez co książkę czyta się bardzo ciekawie. Większość thrillerów... Recenzja książki Czerwony wilk

@ReniBook@ReniBook × 2

Moja opinia o książce

Opinie

@denudatio_pulpae
2021-10-12
7 /10
Przeczytane Thriller/kryminał/sensacja Legimi

Tajemnice, tajemnice.

Heather Evans nie miała zbyt udanej relacji z matką, ale jako najbliższa krewna, zmuszona była do organizacji jej pogrzebu. Pierwszym szokiem dla Heather był fakt, że matka nagle popełniła samobójstwo. Kolejnym było odkrycie, że regularnie otrzymywała listy od Michaela Reave’a, seryjnego mordercy zwanego Czerwonym Wilkiem. Jakie jeszcze tajemnice ukrywała jej matka? Czy Heather w ogóle znała kobietę, która ją urodziła?

Każdy ma jakąś przeszłość, a o niektórych faktach z naszego życia wolelibyśmy nikomu nie mówić, nawet najbliższym. Tak jak matka Heather. Podobało mi się to powolne odkrywanie mrocznej tajemnicy, a zakończenie historii uważam za udane. Czekam na kolejną książkę Jen Williams.

× 16 | link |
@coolturka104
2021-10-03
6 /10
Przeczytane

"Wkaż­dym mia­stecz­ku jest ro­dzi­na, októ­rej wszy­scy szep­czą. Taka ro­dzi­na, która ma swoje se­kre­ty, która pil­nuje swo­ich tajem­nic. Wokół ta­kich ro­dzin, jak bluszcz wokół domu, roz­ra­stają się plot­ki iwymy­sły. Ale cza­sem te histo­rie oka­zują się praw­dziwe".

Choć Heather obiecała sobie, że jej noga nigdy więcej nie postanie w rodzinnym domu, z którego uciekła w wieku szesnastu lat, to powraca tu z powodu samobójczej śmierci matki, w którą trudno jej uwierzyć.
Porządkując jej rzeczy, natrafia na stertę listów od odsiadującego wyrok seryjnego mordercy kobiet, Michaela Reave'a, znanego jako Czerwony Wilk. Tylko co wspólnego mogła mieć z nim jej matka? Niedługo potem dochodzi do zbrodni popełnionej w jego stylu.

"Tacy są lu­dzie. Mają wiele warstw, anie­które znich są mrocz­niej­sze od in­nych".

W miarę spokojna opowieść o Heather przepleciona została wspomnieniami krwawych poczynań mordercy. Te przeskoki emocjonalne fajnie budują napięcie, utrzymują nasze zainteresowanie, podsycają niepewność. Nawiązania do pierwotnych wersji baśni braci Grimm sprawiają, że atmosfera jest magiczna, ale to złowieszcza i niepokojąca magia.
Próbując poznać nieznaną przeszłość swej matki, Heather stanie oko w oko z mordercą, który uparcie twierdzi, że jest niewinny. Kto więc grasuje na zewnątrz: naśladowca czy prawdziwy drapieżca?

Mroczny, poruszający, intrygujący i mocno niepokojący, tak było na początku, im dalej w las tym bardziej...

× 6 | link |
@posrodkwiatowicieni
2021-09-10
6 /10
Przeczytane

Nie lubię się z kryminałem, więc jeśli książka z tego gatunku do mnie nie trafia, to wcale nie jestem zdziwiona. I tak właśnie było z Czerwonym Wilkiem, który miał wszystko, co mi się mogło spodobać, rodzinne pokręcone relacje, przyprawiający o gęsią skórkę klimat, tajemnicę i seryjnego mordercę. A mimo to, finalnie gdzieś mi się wszystko rozmyło. Chociaż przyznam, początek był świetny i intrygujący, ale im dalej w las, tym bardziej się gubiłam o co chodzi. Przeszkadzały mi absurdy sytuacji, płascy bohaterowie i tak powolna akcja, że myślałam kilkukrotnie o porzuceniu czytania. Pomijam kompletnie zakończenie tej historii, które dosłownie zostało zrzucone na głowę tak, że do tej pory kompletnie nie wiem co się właściwie stało. Tak, było ono dla mnie zwyczajnie przesadzone. I kwestia tej jednej sceny z udziałem zwierząt, która znajduje się mnie więcej w 1/3 książki, nie umiem i nie chcę jej usprawiedliwiać. To miała szanse być dobra historia… Kto wie w sumie, być może to jest dobra historia, ale zwyczajnie nie dla mnie.

× 2 | link |
@klaudia.brozyna2320
2021-09-13
10 /10

Już po opisie książki wiedziałam, że będzie to coś dobrego. To, co wyróżnia „Czerwonego wilka” spośród wszystkich przeczytanych przeze mnie thrillerów, to zdecydowanie bardzo przemyślany i oryginalny profil seryjnego mordercy, który niejednokrotnie zaskoczy czytelnika a także, który jest świetnie wplątany w całą fabułę powieści. Otoczka tajemniczości, wręcz baśniowości towarzyszy całej akcji – dzięki temu świat przedstawiony wydaje się jeszcze ciekawszy. W tej książce wszystko jest przemyślane, nic nie jest przypadkiem, choć takie może się wydawać – coś co z pozoru może być dla czytelnika nieistotne, już po chwili może stać się kluczowe. Wykreowanie tajemniczych i nieoczywistych głównych postaci i sam pomysł na stworzenie takiej historii jest dla mnie czymś genialnym, a wykonanie jest świetne. Takich książek chciałabym czytać więcej.

Przekonajcie się, że „Czerwony wilk” przerazi i zafascynuje również Was!

× 1 | link |
@milla
2022-09-17
Przeczytane

„Czerwony Wilk” jest thrillerem, który niewątpliwie ma swoje plusy i zapewne znajdzie swoich fanów, ale mnie historia Heather i Czerwonego Wilka głównie rozczarowała. Ten tytuł w mojej opinii jest przeciętny i zapewne szybko o nim zapomnę.

| link |
@ejwa1960
2021-08-31
6 /10
Przeczytane 2021 Z biblioteki Sensacja, thriller, horror,kryminał
@agnieszka.filon
2021-08-26
9 /10
Przeczytane
@Allbooksismylife
2021-08-24
10 /10
Przeczytane
@izka91201
2021-08-20
10 /10
Przeczytane
@karolina92
2021-08-04
8 /10
Przeczytane
@gala26
2021-07-30
10 /10
Przeczytane 2021 Nowe wyzwanie czytelnicze 2021 Od wydawnictw/autorów/wygrane w konkursie Moja prywatna biblioteczka Thriller, sensacja, kryminał
@ReniBook
2021-07-25
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Czerwony wilk. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl