Człowieczeństwo bez granic Wymiary kultury w twórczości Akiry Kurosawy

Joanna Zaremba-Penk
Człowieczeństwo bez granic Wymiary kultury w twórczości Akiry Kurosawy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Akira Kurosawa jest jednym z najbardziej znanych i jednocześnie niedocenionych w Polsce reżyserów filmowych. Wynika to przede wszystkim z faktu, że jego twórczość jest sprowadzana do opiewania dziejów feudalnej Japonii i walecznych samurajów. Niedoceniane pozostają filmy dotyczące trudnych losów Japończyków po II wojnie światowej, a także podejmujące ważne kwestie egzystencjalne i społeczne. Kurosawa jest także jednym z najbardziej inspirujących twórców nie tylko na płaszczyźnie filmu fabularnego, lecz również komiksów i kina animowanego. Niniejsza książka ma na celu ukazanie tych treści w filmach Kurosawy oraz uzupełnienie ich o stosowne komentarze. Niewątpliwym jej walorem jest także to, że autorzy poszczególnych rozdziałów ? reprezentujący różnorodne ośrodki naukowe z Polski, Niemiec i Japonii ? proponują nowe spojrzenie na twórczość tego reżysera. ?
Data wydania: 2019-01-31
ISBN: 978-83-62945-32-0, 9788362945320
Wydawnictwo: Kirin
Kategorie: Film, Kultura

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Człowieczeństwo bez granic Wymiary kultury w twórczości Akiry Kurosawy aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Człowieczeństwo bez granic Wymiary kultury w twórczości Akiry Kurosawy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl