Człowiek o wielu imionach. Antologia prozy bułgarskiej przełomu XX i XXI wieku.

Alek Popov, Emil Andreev, Georgi Gospodinow, Emilia Dvoryanova ...
Człowiek o wielu imionach. Antologia prozy bułgarskiej przełomu XX i XXI wieku.
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Literatura bułgarska w Polsce jest znana i odbierana głównie przez pryzmat egzotycznego kodu Bałkanów oraz romantycznej postaci hajduka. Nazywano ją "literaturą słoncznego Południa, winnic i gorącej ziemi". Książka "Człowiek o wielu imionach. Antologia prozy bułgarskiej przełomu XX i XXI wieku" przedstawia polskiemu Czytelnikowi nieznaną Bułgarię. W opowieściach o latach politycznych i gospodarczych transformacji po roku 1989, jak w talii kart, mieszają się historia, postmoderne realia egzystencji współczesnego człowieka, symbole zaczerpnięte z folkloru czy Antyku; dionizyjski strumień południowej mentalności zlewa się z czarną makabreską alogicznej rzeczywistości, z młodzieżowymi subkulturami i erotyką. Problemy ponowoczesnej cywilizacji nurtują bohaterów, traccy książęta reinkarnują się w postaci psów, na "Wyspie pijaków" pojawiają się smoki, filozofujący rybacy i zjawy...Galia Simeonova-Konach(idea, wybór, przedmowa i redakcja)"
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-89396-27-3, 9788389396273
Wydawnictwo: Varsovia-Serdica
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 208

Autor

Alek Popov Alek Popov
Urodzony 16 stycznia 1966 roku w Bułgarii (Sofia)
Ukończył filologię bułgarską na Uniwersytecie Sofijskim. Pracował w Muzeum Narodowym Literatury, dla gazety "Demokracja". Obecnie jest redaktorem naczelnym czasopisma "Mowa Ojczysta" oraz dyrektorem "Domu Książki dla Dzieci". Jest autorem powieści i...

Pozostałe książki:

Misja Londyn Psy spadają Droga do Syrakuz. Opowiadania niesamowite
Wszystkie książki Alek Popov

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Człowiek o wielu imionach. Antologia prozy bułgarskiej przełomu XX i XXI wieku. aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Człowiek o wielu imionach. Antologia prozy bułgarskiej przełomu XX i XXI wieku.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl