Droga do Syrakuz. Opowiadania niesamowite

Alek Popov
Droga do Syrakuz. Opowiadania niesamowite
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Alek Popow (ur. 1966) jest jednym z najciekawszych bułgarskich pisarzy średniego pokole­nia. Będąc doskonałym obserwatorem codzien­ności, łączy w swych opowiadaniach elementy realizmu, fantastyki, parodii i groteski. Absur­dalne na pozór sytuacje stanowią transpozycję zdarzeń zwyczajnych, codziennych i tylko drze­miące w człowieku nieuświada­miane lęki zmieniają te zdarzenia w niecodzienne i fantastyczne. Łącząc elementy zwyczajności i fantastyki, powszedniości i grozy spra­wia, że bohaterowie i sytuacje, w jakich się znajdują stają się niejednoznaczne, wielowarstwowe, dające się rozpatrywać na wielu różnych poziomach. Poszukiwanie najciemniejszych zakątków naszej świadomości, ukazanie zła niezależnego od człowieka sprawia, że Alek Popow bywa czasem porównywany do Edgara Allana Poe. Idąc własną drogą pisarską Popow poszu­kuje nowych rozwiązań odzwierciedlających chaos współczesnej codzienności, ale tkwi jedno­cześnie głęboko w tradycji literackiej, nawią­zu­jąc do twórczości Swetosława Minkowa i pisarzy określanych mianem diabolistów. Chaos współczesnego życia, konsumpcyjne i roszczeniowe nastawienie człowieka zostają wyeksponowane przez autora i zmuszają do głębokiej ref­leksji nad sensem naszego istnienia. Za pomocą zabawy i gry, zestawiając grozę i żart, fantastykę i szczegóły naszej codzienności prowadzi nas na drogę pytań o rzeczy najważniejsze. Wstęp • Małgorzata Wnuk Opowiadania z tomu Lubieżne sny 1. Stały klient 2. Ofiara wigilijna 3. Wodny kotek 4. Przypadkowa magia 5. Piwnica 6. Cudze kroki 7. Długi łyk 8. Nowe mieszkanko 9. Świńskie zabawki 10. Wiejskie bóstwo 11. Niekończący się autobus 12. Czarne majtki 13. Niebezpieczna symbioza 14. Asystentki poszukiwane 15. Lubieżne sny 16. Sezon łowiecki 17. Nasłuchiwacz 18. System kontroli 19. Raport gotowy 20. Porno-śmierć 21. Koszmary pana T. Opowiadania z tomu Droga do Syrakuz 1. Bark 2. Czerwony pokój 3. Wodna matka 4. Drzwi 5. Wspomnienia o żniwiarce 6. Sprawa Aniuty 7. Dzień niepodległości 8. Droga do Syrakuz 9. Niewielkie ruchy Browna 10. Jamajka  
Tytuł oryginalny: Мръсни сънища; Пътят към Сиракуза
Data wydania: 2006
ISBN: 83-60163-14-6, 8360163146
Wydawnictwo: Bałkany, Bałkany
Seria: Bałkany, Bałkany
Stron: 372

Autor

Alek Popov Alek Popov
Urodzony 16 stycznia 1966 roku w Bułgarii (Sofia)
Ukończył filologię bułgarską na Uniwersytecie Sofijskim. Pracował w Muzeum Narodowym Literatury, dla gazety "Demokracja". Obecnie jest redaktorem naczelnym czasopisma "Mowa Ojczysta" oraz dyrektorem "Domu Książki dla Dzieci". Jest autorem powieści i...

Pozostałe książki:

Misja Londyn Psy spadają Człowiek o wielu imionach. Antologia prozy bułgarskiej przełomu XX i XXI wieku. Literatura na świecie 3-4/2006 (416-417)
Wszystkie książki Alek Popov

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Droga do Syrakuz. Opowiadania niesamowite aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Droga do Syrakuz. Opowiadania niesamowite. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl