Czujesz tak, jak myślisz Praktyczne zastosowanie terapii poznawczo-behawioralnej w pracy z dziećmi i młodzieżą

Paul Stallard
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Książka Czujesz tak, jak myślisz Praktyczne zastosowanie terapii poznawczo-behawioralnej w pracy z dziećmi i młodzieżą
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Pionierska książka z materiałami do praktycznego wykorzystania w terapii dzieci i młodzieży.

Autor poprzedza zasadniczą część książki przedstawieniem podstaw teoretycznych, na których opiera się terapia poznawczo-behawioralna, oraz wskazówkami, jak należy korzystać z niniejszego zeszytu ćwiczeń. Następnie prezentuje atrakcyjne i tętniące życiem elementy programów terapii, przekazywane dzieciom i młodzieży na dostosowanym do ich rozwoju poziomie. Przedstawione rozwiązania były udoskonalane przez samego autora i wielokrotnie wypróbowywane podczas pracy klinicznej dotyczącej szerokiego zakresu problemów psychicznych.

Czujesz tak, jak myślisz dostarcza bogatego spektrum niezwykle atrakcyjnych i zapewniających możliwość elastycznego dopasowywania materiałów, które można wykorzystywać do organizowania i ułatwiania przebiegu sesji terapeutycznych.

Obowiązkowa pozycja dla wszystkich zajmujących się pracą z dziećmi i młodzieżą, a także dla rodziców, którzy dzięki tej książce poznają praktyczne narzędzia wykorzystywane w pracy terapeutycznej.

Tytuł oryginalny: Think Good, Feel Good: A Cognitive Behavioural Therapy Workbook for Children and Young People
Data wydania: 2021-01-22
ISBN: 978-83-8202-120-2, 9788382021202
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Kategoria: Psychologia
Stron: 200
dodana przez: chudini0505
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Paul Stallard Paul Stallard
Urodzony 19 kwietnia 1955 roku w Wielkiej Brytanii
Badacz.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zmień myślenie

17.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Gdy zmienisz myślenie, zmieni się wszystko. Proste, ale jakże trudne do wykonania. Jeszcze do niedawna w ogóle nie wierzyłam w moc sprawczą myśli. Uważałam, że to bzdury. Przecież problemy nie znikną, życie nie stanie się nagle różowe, tylko dlatego, że nagle zacznę tak myśleć. Okazuje się jednak, że terapia poznawczo-behawioralna wie lepiej... {} Recenzja książki Czujesz tak, jak myślisz Praktyczne zastosowanie terapii poznawczo-behawioralnej w pracy z dziećmi i młodzieżą

@Zaneta@Zaneta {}× 2

Wsparcie nie tylko dla dzieci i młodzieży

26.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

W ostatnim czasie pojawiła się u mnie książka "Czujesz tak, jak myślisz". Głównym jej celem jest praktyczne jej zastosowanie w terapii poznawczo-behawioralnej w pracy z dziećmi i młodzieżą. Ja jednak byłam ciekawa, co z tych wskazówek można wykorzystać w zrozumieniu siebie. Czy się udało? Na pierwszy rzut oka przede wszystkim zwracam uwagę na... {} Recenzja książki Czujesz tak, jak myślisz Praktyczne zastosowanie terapii poznawczo-behawioralnej w pracy z dziećmi i młodzieżą

@Brzezinkowa@Brzezinkowa {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@kasia.rzymowska
2021-02-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Ta książka to poradnik, który w zasadzie, w większości stanowi zeszyt ćwiczeń - dotyczących emocji i uczuć dzieci.

Książka ta opracowana jest przez psychologa, specjalizującego się w terapii dziecięcej na oddziale psychiatrii. Zawarte w niej ćwiczenia są poparte doświadczeniem autora i stanowią metody przydatne w różnego rodzaju problemach emocjonalnych dzieci i młodzieży.

Znajdziecie tu metody na poradzenie sobie ze strachem, uczuciem odrzucenia, czy wzmocnienia poczucia własnej wartości.

Opisane są też sposoby rozwiązywania problemów różnego typu, szukania genezy powstałego problemu i generowanie różnych dróg jego rozwiązania.

To co mi się bardzo spodobało to metody opanowywania złości - np. w formie zabawy Simon says, ale też kontrolowanie i kierowanie myśli (szczególnie jeśli mamy tendencję do tzw. czarnowidztwa).

Wiele z tych metod można, odpowiednio zmodyfikowane, wykorzystać również wobec dorosłych, np. przy opanowywaniu stresu.

Moim zdaniem ta książka jest warta uwagi nie tylko rodziców, ale też (a może nawet głównie) pedagogów pracujących z dziećmi i młodzieżą.

Jeśli szukacie książki z praktycznym opracowaniem metod i sposób pozwalających na kontrolowanie emocjo u dzieci, polecam tę 👌

{}× 1 | link |
@Brzezinkowa
2021-02-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

W ostatnim czasie pojawiła się u mnie książka "Czujesz tak, jak myślisz".
Głównym jej celem jest praktyczne jej zastosowanie w terapii poznawczo-behawioralnej w pracy z dziećmi i młodzieżą. Ja jednak byłam ciekawa, co z tych wskazówek można wykorzystać w zrozumieniu siebie. Czy się udało?

Na pierwszy rzut oka przede wszystkim zwracam uwagę na bardzo mocne nastawienie na profesjonalizm. Nie jest to lektura, którą czyta się lekko jak poradnik. Jest to typowo naukowy sposób przekazania niezbędnej wiedzy. Dlatego podczas czytania warto być skupionym i na spokojnie kodować zawarte informacje.

Pierwsza część to analiza współczesnych sposobów na wsparcie młodzieży i dzieci dzięki terapii. Warto zwrócić uwagę, że badania nad jej skutecznością jeszcze trwają, jednak jest to proces stosunkowo krótki o szerokim spectrum działania.

Druga część to skrót rozdziałów, które się pojawią i ich objaśnienie. Jak dla mnie bardzo pomocna forma, dzięki której możemy albo czytać od deski do deski lub wybierać rozdziały, które najbardziej nas interesują.

Trzecia część to praktyka i kwintesencja zastosowania współczesnej wiedzy. Przytoczone historie z życia wzięte, objaśnienie głównych działań naszych myśli i wywołanych czynów. Oraz ćwiczenia, które pomogą zrozumieć siebie. Bardzo fajny sposób na poznanie swojego dziecka, przy wspólnej pracy lub podsunięcie mu sposobu na samodzielne z...

{} | link |
@Zaneta
2021-02-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane 2020 LUTY

Co czytać po książce “Czujesz tak, jak myślisz Praktyczne zastosowanie terapii poznawczo-behawioralnej w pracy z dziećmi i młodzieżą”- Paul Stallard

Prosto i uważnie na co dzień
Prosto i uważnie na co dzień
{}7/10
Osiągnij harmonię, żyj po swojemu, na własnych zasadach. To ...
Królowe życia i król
Królowe życia i król Katarzyna Miller
{}6/10
Nowe wydanie bestsellerowej książki „Królowe życia” kierujem...
Damy ze skazą
Damy ze skazą Kamil Janicki
{}5.8/10
Matylda to dziedziczka najpotężniejszej dynastii świata. Głu...
Kindness Boomerang. 365 sposobów, jak zmienić świat i siebie
Kindness Boomerang. 365 spo... Orly Wahba
{}8/10
Dobro wraca! Oparta na kalendarzu książka, w której znajdzie...
Borderline: Autoterapia, czyli o sprawach poważnych z solidną dawką autoironii - druk
Borderline: Autoterapia, cz... Anka Mrówczyńska
{}7.5/10
Po sukcesie debiutanckiej powieści, Mrówczyńska wraca z kole...

Cytaty z książki

O nie! Książka Czujesz tak, jak myślisz Praktyczne zastosowanie terapii poznawczo-behawioralnej w pracy z dziećmi i młodzieżą. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe