Czy można dotknąć tęczy?

Przemysław Wechterowicz
Czy można dotknąć tęczy?
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przemysław Wechterowicz wymyślił książkę złożoną z niecodziennych pytań (jak to tytułowe) i niebanalnych odpowiedzi. Agata Dudek nadała im kształt – kolory, przestrzeń, kreskę. Widać, że świetnie się przy tym bawiła. Teraz wspólne dzieło obojga cieszy oczy i zachęca czytelnika do dopisywania ciągów dalszych – we własnej wyobraźni. Kolory wysmakowane, zarówno czyste i jaskrawe, ale i te przełamane, jakby wyblakłe. Położone płasko i ciekawie skontrastowane. Ilustracje drapane, skrobane, rysowane cieniutkim piórkiem i szerokim pędzlem. Wszystko to razem składa się na swobodny misz-masz, artystyczny nieład, który dopełnia dowcipną koncepcję tekstów. Propozycja zarówno dla starszych, jak i najmłodszych fi lozofów (tekturowe stronice!). A także dla nas, rodziców. Kogo nie wzruszy taki oto minidialog: „Dlaczego trzeba słuchać rodziców? Żeby im nie było przykro”… Przy tej lekturze nikomu nie będzie przykro. Raczej wesoło. I refl eksyjnie. Dodatkowa zabawa polega na tym, aby w umownych, skrótowych ilustracjach odnaleźć wszystkich bohaterów zawartych w indeksie końcowym. Książka niby lekka, a przecież prowokuje do myślenia.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-62009-00-8, 9788362009008
Wydawnictwo: Endo
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 24
dodana przez: 8dzientygodnia

Autor

Przemysław Wechterowicz Przemysław Wechterowicz
Urodzony w 1976 roku w Polsce
Pisarz, autor książek obrazkowych. Dotychczas opublikował ponad czterdzieści książek tłumaczonych na ponad dwadzieścia języków. Jego książki zdobyły wiele prestiżowych nagród w Polsce i za granicą, m.in. Wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY w Konkursie ...

Pozostałe książki:

Gwiazdka z nieba Proszę mnie przytulić Być jak Tygrys Uśmiech dla Żabki Gdzie jesteś mamo?
Wszystkie książki Przemysław Wechterowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Czy można dotknąć tęczy? aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Czy można dotknąć tęczy?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl