Czyściec. W świetle legend i żywotów świętych

François Xavier Schouppe
Czyściec. W świetle legend i żywotów świętych
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Autor przedstawia czyściec w dwóch aspektach: Bożej sprawiedliwości i Bożego miłosierdzia. W pierwszym przypadku koncentruje się na surowości wyroków Bożego trybunału, co ilustruje licznymi przykładami pochodzącymi z objawień i wizji osób świętych; w drugim zaś na niezgłębionej miłości Boga, która te wyroki łagodzi. Tłumaczy, dlaczego groza czyśćca powinna budzić zbawienny przed nim lęk, skłaniający nas do pokuty za grzechy już w tym życiu, ale jednocześnie dodaje, że zawsze pokładać powinniśmy ufność w miłosierdziu Boga, który udostępnił nam skarbiec pełen możliwości pomagających nie tylko na znaczne złagodzenie jego rygorów, ale nawet całkowite jego uniknięcie. Ojciec Schouppe przypomina też jednocześnie, że nigdy nie powinniśmy zapominać o zmarłych i udzielać im nieustannej pomocy, gdyż oni już dla siebie nic nie są w stanie uczynić, wielką jednak wdzięczność okazują tym, którzy o nich pamiętają, nawet za ich do-czesnego życia. Książka jest nie tylko pouczająca, ale i ciekawa, przybliża nam postacie mniej bądź bardziej znanych teologów i świętych, ale też wskazuje, jak powinniśmy się zachowywać i jakie środki zastosować, by i innym, i sobie pomóc. Autorem tego dzieła jest wybitny dziewiętnastowieczny teolog zajmujący się zagadnieniem rzeczy ostatecznych. Przedstawia on w nim naukę o czyśćcu i wspiera ją dziesiątkami przykładów zaczerpniętych z żywotów świętych.
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-60299-39-5, 9788360299395
Wydawnictwo: EXTER
Stron: 306

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Czyściec. W świetle legend i żywotów świętych? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Czyściec. W świetle legend i żywotów świętych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl