Daleki strzał

Marek Czerwiński
Daleki strzał
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka prezentuje wiedzę, którą powinien opanować każdy, kto zamierza strzelać na nieco większych dystansach. Idealna lektura dla myśliwych, którzy polują w górach lub na otwartych, rozległych przestrzeniach. Skorzystają z niej także ci, którzy są zainteresowani tematem sportowego strzelectwa długodystansowego.

Strzelanie długodystansowe wymaga wieloletniej praktyki, oczywiście sama wiedza zawarta w książkach, nie wystarczy, potrzebny jest trening praktyczny. Niektórzy sądzą, iż wystarczy mieć najlepszy sprzęt, by natychmiast wygrywać zawody czy trafiać każdą zwierzynę. To oczywiście nie jest możliwe.

Autor opisuje broń, celowniki, amunicję i inne oprzyrządowanie. Radzi, jak dobrać kaliber i pociski, jak powinna wyglądać obsada broni, montaż optyki czy mechanizm spustowy; zapoznaje też z technikami strzelania. Uczy, jak korzystać z dalmierzy i kalkulatorów balistycznych.

Książka zawiera także dwa opowiadania, które pokazują, iż mimo upływu czasu w taktyce działań strzelców wyborowych niewiele się zmienia. Mają znacznie lepszą broń i wyposażenie, ale o ich sukcesie decydują te same cechy charakteru – cierpliwość, upór w dążeniu do celu, wola pokonania wszystkich przeciwności i umiejętność przechytrzenia wroga.

Nikt, kto decyduje się na zostanie snajperem, nie szuka sławy. Od tego jest Hollywood.

Marek Czerwiński

Data wydania: 2021-04-19
ISBN: 978-83-11-16220-4, 9788311162204
Wydawnictwo: Bellona
Stron: 190
dodana przez: chudini0505
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Daleki strzał? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Daleki strzał. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl