Dawne i przyszłe wiedźmy

Alix E. Harrow
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Dawne i przyszłe wiedźmy
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.4 /10
Ocena 8.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Pełna mocy i magii nowa powieść Alix E. Harrow przenosi czytelnika do Ameryki Północnej końca XIX wieku – w epokę ruchu sufrażystek. Trzy główne bohaterki schodzą na ścieżkę wiedźm, by upomnieć się o swoje prawa. Powieść "Dawne i przyszłe wiedźmy" to hołd złożony nieugiętej mocy i wytrwałości kobiet w walce o swoje prawa i swoje życie. W 1893 roku nie ma czegoś takiego jak wiedźmy. Lecz kiedyś były – w dawnych, spowitych mrokiem czasach, zanim zaczęto je palić. Teraz jednak czary sprowadzają się do schludnych amuletów i dziecięcych rymowanek. Jeśli współczesna kobieta chce sięgnąć po władzę i moc, musi ich poszukać na ulicy i w urnie wyborczej. Jednak gdy siostry Eastwood – James Juniper, Agnes Amaranth i Beatrice Belladonna – upominają się w Nowym Salem o zrównanie szans kobiet z mężczyznami, zaczynają poszukiwać zaginionych słów i wchodzą na ścieżkę wiedźm. Nękane przez cienie, ścigane przez siły, które nie ścierpią, by wiedźmy odzyskały moc – o może nawet by pozostały przy życiu – siostry będą się musiały zagłębić w najstarszą magię, zawiązać nowe przymierza oraz odnowić dawne siostrzane więzi, jeśli w ogóle chcą przetrwać. Nie ma czegoś takiego jak wiedźmy. Ale będzie.
Tytuł oryginalny: The Once and Future Witches
Data wydania: 2021-10-13
ISBN: 978-83-7966-070-4, 9788379660704
Wydawnictwo: IUVI
Stron: 608

Autor

Alix E. Harrow Alix E. Harrow
Urodzona 9 listopada 1989 roku w USA
Była historyczka z dużą ilością opinii oraz wysokich kar bibliotecznych. Obecnie miesza w Kentucky z mężem i na wpół dzikimi dziećmi. Jest wielokrotnie nominowaną autorką fantastyki.

Pozostałe książki:

Dziesięć tysięcy drzwi
Wszystkie książki Alix E. Harrow

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dawno, dawno temu...

7.12.2021

Zdarza Wam się wymęczyć książki czy je porzucacie, gdy coś nie gra? Dawne i Przyszłe Wiedźmy to książka napisana bardzo ładnym stylem i poruszająca ciekawe wątki, jednak zabrakło mi poczucia zaangażowania w fabułę, mówiąc prościej, zaczęła mnie nudzić. Jest to historia trzech sióstr, które spotkały się po latach i próbują na nowo odbudować swoj... Recenzja książki Dawne i przyszłe wiedźmy

@sanaecozy@sanaecozy × 2

Dawne i przyszłe wiedźmy - Alix E. harrow

16.01.2022

🎀RECENZJA🎀 Bardzo dziękuję @Link za egzemplarz do recenzji 🥰 "Powiedz mi, co chcesz w sekrecie, nie zdradzę Cię za nic w świecie. Niech mnie złamie, jeśli kłamię." 🎀🎀🎀🎀🎀🎀🎀🎀🎀🎀🎀🎀 To historia o trzech siostrach. Bella, Agnes i Juniper różnią się nie mało od siebie nawzajem. Wraz z wiekiem jednak zaczęły się również kłócić. Z powodu różnych przeci... Recenzja książki Dawne i przyszłe wiedźmy

Kobiety mają niepokonaną moc

7.03.2022

Alix E. Harrow to amerykańska pisarka science fiction i fantasy. Zanim została pisarką, była wykładowcą historii Afryki i Afroamerykanów na uniwersytecie w Kentucky. Zadebiutowała powieścią „Dziesięć tysięcy drzwi”, za którą została nominowana do wielu nagród, w tym Hugo Award, Nebula Award i World Fantasy Award za najlepszą powieść. „Dawne i przy... Recenzja książki Dawne i przyszłe wiedźmy

Moja opinia o książce

Opinie

@marta582_82
2021-11-27
10 /10

"Rozpacz była jej bardzo dobrze znana. Podążała za nią od szkoły Świętego Hale'a, ciągnęła się u stóp niczym wierny czarny pies, czasem podgryzając ją w pięty. Teraz Beatrice powitała ją ze spokojem, prawie z przyjemnością, niczym przyjaciela z dzieciństwa."
U mnie końcówka roku naszpikowana jest samymi genialnymi książkami, mniej lub bardziej rozrywkowymi, co nie zmienia faktu, że będę miała w czym wybierać do podsumowania na koniec roku.
"Dawne i przyszłe wiedźmy" to znakomita powieść, gdzie pod przykrywką, zdawałoby się, lekkiej młodzieżowej fantastyki, dostajemy kawałek naprawdę dobrej i warotściowej literatury.
W teorii jest to opowieść o czarownicach, w praktyce to na wskroś współczesna historia, poruszająca ważne społecznie tematy, takie jak feminizm czy prawa kobiet.
Trzy wyjątkowe kobiety, siostry, fabuła osadzona w Stanach Zjednoczonej Ameryki XIX wieku, pełen metafor, piękny styl pisania autorki oraz zapadająca w serce, poruszająca, nieprzeciętna historia.
Proszę was, nie zrażajcie się objętością tej książki, bo zaręczam, że "Dawne i przyszłe wiedźmy", będą wartej każdej sekundy, jakie jej poświęcicie.

| link |
@something.about.books
2022-03-21
7 /10
Przeczytane
@maitiri_books_2
2022-03-07
9 /10
Przeczytane
@farmerwiththebook
2022-01-16
10 /10
@sanaecozy
2021-12-07
6 /10

Cytaty z książki

“Rozpacz była jej bardzo dobrze znana. Podążała za nią od szkoły Świętego Hale'a, ciągnęła się u stóp niczym wierny czarny pies, czasem podgryzając ją w pięty. Teraz Beatrice powitała ją ze spo...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl