Delfin w malinach. Snobizmy i obyczaje ostatniej dekady

Jakub Banasiak, Jakub Bożek, Olga Drenda, Jakub Dymek ...
3 /10
Ocena 3 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Delfin w malinach. Snobizmy i obyczaje ostatniej dekady
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
3 /10
Ocena 3 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Książka powstała we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym. Nie jest łatwo określić, kiedy zaczęła się ta dekada dekad, ta superdekada. Co ją charakteryzowało i sprawiło, że była taka bogata, radosna, wyjątkowa? Przeniesienie życia towarzyskiego i literackiego na Facebooka, hipsterrealizm w kinie polskim, vaporwave, beka jako źródło udręki i uciechy, wysyp memów, gifów i sucharów, moda na bieganie, które zyskało status medytacji w ruchu? A może wcale nie było i nie jest wesolutko? A może nasze życie jest wegetacją w kapsułach własnych pokoi, które dzięki internetowi służą nam za wygodną ambasadę mizantropii? O tym właśnie jest ta książka. I taka właśnie jest ta nasza dziwaczna dekada o nowym smaku polskim – delfina w malinach.
Data wydania: 2017-11-29
ISBN: 978-83-8049-596-8, 9788380495968
Wydawnictwo: CZARNE
Seria: seria dwutygodnik.com
Stron: 408

Autor

Jakub Banasiak Jakub Banasiak Jakub Banasiak (ur. 1980) – historyk i krytyk sztuki, pracuje w Katedrze Historii Sztuki Polskiej Najnowszej na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną warszawskiej ASP. Zajmuje się historią polskiej sztuki nowoczesnej i współczesnej; szczególnie inter...

Pozostałe książki:

Delfin w malinach. Snobizmy i obyczaje ostatniej dekady 15 stuleci. Rozmowa z Wilhelmem Sasnalem Zmęczenie rzeczywistością. Rozmowy z artystami
Wszystkie książki Jakub Banasiak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Delfin w malinach. Snobizmy i obyczaje ostatniej dekady aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Zorg
@Zorg
2022-07-17
1 /10
MO
@Moniskape
2020-09-27
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Delfin w malinach. Snobizmy i obyczaje ostatniej dekady. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2023 nakanapie.pl