Demiurg. Biografia Adama Michnika

Roman Graczyk
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Demiurg. Biografia Adama Michnika
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Biografia Adama Michnika - jednego z najbardziej znanych architektów przemian polskiej rzeczywistości. Roman Graczyk nie pisze z pozycji ani „przeciw Michnikowi”, ani „za Michnikiem”, lecz z pozycji „o Michniku”. Nie wyklucza to jego pozytywnych ani negatywnych ocen, ale omija wszystkie założenia a priori w stosunku do opisywanej postaci.

Jedni Adama Michnika kochają, inni – szczerze nie cierpią. Nie da się powiedzieć ani jednego, ani drugiego o autorze tej książki. Rzetelnie opisuje nieproste koleje życia swojego bohatera. Przedstawia wyraziste poglądy Adama Michnika i mechanizmy tworzenia ideowych biegunów sceny politycznej.

Książka ukazuje potężną i wpływową osobowość, kogoś, kto ma ambicje budowania nie tylko sceny politycznej, ale i meblowania głów polskiej inteligencji.
I to mu się w poważnym stopniu udało.
Data wydania: 2021-03-16
ISBN: 978-83-66814-00-4, 9788366814004
Wydawnictwo: Zona Zero
Kategoria: Biografia
Stron: 680
dodana przez: Vernau

Autor

Roman Graczyk Roman Graczyk
Urodzony 27 maja 1958 roku w Polsce (Kraków)
Roman Graczyk – polski dziennikarz i publicysta. Studiował dziennikarstwo i nauki polityczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przed 1989 współpracował z prasą podziemną, m.in. studenckim pismem „Aplauz” w 1981, a po stanie wojennym z „Bez Dekretu”, ...

Pozostałe książki:

Cena przetrwania? SB wobec "Tygodnika Powszechnego" Od uwikłania do autentyczności Chrzanowski Bo jestem z Wilna... / z Józefą Hennelową rozmawia Roman Graczyk.
Wszystkie książki Roman Graczyk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kim pan jest, panie redaktorze?

18.08.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Pytanie to wydaje się zasadne, zwłaszcza w kontekście działalności polityczno-publicystycznej Adama Michnika (dość wspomnieć o kuriozalnym procesie wytoczonym przez naczelnego GW, Jarosławowi Markowi Rymkiewiczowi za słowa o: duchownych spadkobiercach Komunistycznej Partii Polski). Bohater omawianej książki to postać wielce kontrowersyjna, wzbudz... {} Recenzja książki Demiurg. Biografia Adama Michnika

@ladymakbet33@ladymakbet33 {}× 2

Kim jest Adam Michnik?

19.04.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Co znaczy demiurg? Przepraszam za łatwość, ale zaczerpnąłem odpowiedź na to pytanie z Wikipedii: „w filozofii i religiach starożytnych istota boska stwarzająca świat materialny. Demiurg może być rozumiany jako postać, bezosobowa siła sprawcza czy metafora opisująca funkcjonowanie przyrody”. Autor jasno daje nam do zrozumienia, jak powinniśmy post... {} Recenzja książki Demiurg. Biografia Adama Michnika

@melkart002@melkart002 {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@ladymakbet33
2021-08-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@melkart002
2021-04-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Demiurg. Biografia Adama Michnika. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe