Detektyw Nosek i porywacze

Marian Orłoń
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Detektyw Nosek i porywacze
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

20. tom w serii „Mistrzowie Ilustracji”: klasyka dziecięcej powieści detektywistycznej z ilustracjami Jerzego Flisaka. Detektyw Ambroży Nosek spokojnie spędza czas na zasłużonej emeryturze. Ale czy nie za szybko na nią przeszedł? Bo gdy tylko w Miasteczku dzieje się coś niepokojącego, starszy pan ochoczo i z właściwą sobie przemyślnością podejmuje śledztwo – jakby tylko czekał na okazję. Tym razem sprawa dotyczy go osobiście. Kiedy jego przyjaciel Kuba – najsławniejszy z psów, który włada ludzką mową (ale o tym sza!) – staje się sławny dzięki epokowemu dziełu pt. „Portrety psów niezwykłych”, detektyw Nosek otrzymuje dziwny list. Okazuje się on początkiem intrygi, której celem jest… porwanie Kuby! Co więcej, intryga się udaje. Ale emerytowany detektyw nie bardzo się tym martwi. Ufa w zdolności swojego czworonoga i we własne siły. Porywacze – „Tacy Dwaj” – nawet nie zdają sobie sprawy, z kim mają do czynienia: Ambroży Nosek już depcze im po piętach! Jakby wczoraj słyszane, zabrzmiały w uszach Ambrożego Noska nauki Hipolita Wąsika, mistrza i przyjaciela w jednej osobie: „Jeśli o przestępstwie wiedzą dwie niepowołane osoby – jest dobrze. Jeśli wie jedna – jest bardzo dobrze. Jeśli nie wie żadna – jest idealnie”.
Data wydania: 2013-08-01
ISBN: 978-83-63696-84-9, 9788363696849
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Serie: Mistrzowie Ilustracji, Detektyw Nosek
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 116
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Marian Orłoń Marian Orłoń
Urodzony 23 lipca 1932 roku w Polsce ( Ludwinów koło Gostynia)
Polski prozaik oraz autor utworów dla dzieci i młodzieży. Właściwie nazywał się Wędzonka Marian. Ukończył Wydział Filozofczno-Historyczny na UAM. Pracował początkowo w szkolnictwie, następnie w Bibliotece Naukowej Instytutu Ochrony Roślin. Debiutowa...

Pozostałe książki:

Mój kochany pan pies Baśnie i legendy polskie Pisane łapą Czy pan nie widział rudego chłopca? Detektyw Nosek, Czarna Broda i porywacze
Wszystkie książki Marian Orłoń

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Detektyw Nosek i porywacze nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@8dzientygodnia
2019-11-20
7 /10
Przeczytane 1d) dla dzieci- detektywistyczne Z biblioteki szkolnej od r. 2004 1r) Zawodowo ✿❀ 1j) Literatura polska

Na Orłonia trafiłam bardzo przypadkowo, ale muszę powiedzieć, że była to przyjaźń od pierwszego rozdziału. Przygody detektywa Noska i psa Kuby, to ciepłe i zabawne historyjki dla dzieci, a dla mnie ich lektura była wielką przyjemnością. Tajemnica akurat na tyle łatwa, by dzieciaki miały ogromną radochę z jej rozwiązania, a język książki przystępny, bez widocznych naleciałości minionej epoki. Szczerze żałuję, że są tylko trzy częsci, bo chciałoby się więcej.

× 5 | link |

Cytaty z książki

“- Panie Nosek, czy wierzy pan w duchy? (...) - Nie wierzę- oświadczył- ale trochę się ich boję. -?! - Bo, widzi pan- ciągnął- ja w nie nie wierzę, ale one mogą o tym nie wiedzieć...”
× 2
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl