Divendi

Natalia Lewandowska
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Divendi
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

 Istnieje taka moc, która może uratować świat. Może też go zniszczyć...
 
Nasz świat to nie wszystko. To, co robimy i co dzieje się wokół nas, ma swoje konsekwencje, bowiem istnieją inne rzeczywistości, mocno zespojone z naszą. W jednej z nich materializują się i skupiają jak w soczewce wszystkie złe czyny popełniane przez ludzi. Ta kwintesencja Zła zbiera się od wieków w wielkiej Czarze, czekając na moment, kiedy Czara się przepełni. Wtedy Zło opanuje świat.
 
Jest jednak nadzieja... W innej czasoprzestrzeni Żywioły, świadome, lecz bezcielesne byty, postanawiają stanąć w obronie Dobra. Kumulują więc swoją siłę – Divenę – i zsyłają do Głównej Czasoprzestrzeni, ofiarowując ją wybranej rodzinie, aby ta w ciągu pokoleń utworzyła Armię, zdolną stanąć z mocą Żywiołów do walki przeciw Złu. Czy ta odpowiedzialna i niebezpieczna misja może zakończyć się sukcesem? 
Data wydania: 2019-11-08
ISBN: 978-83-8147-648-5, 9788381476485
Wydawnictwo: Novae Res
Kategorie: Fantastyka, Fantasy
Stron: 622
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Divendi - czy potencjał został wykorzystany?

WYBÓR REDAKCJI
28.12.2019

Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że nie jestem mocno wymagającym czytelnikiem, ale jakieś swoje wymagania - zwłaszcza wobec mojej ukochanej fantastyki mam. Czy pani Natalia Lewandowska im sprostała? @Obrazek Książka opowiada historię Justyny, młoda dziewczyna posiada Divenę, czyli swoistą supermoc, z którą musi się kryć nawet przed swoimi przyjac... Recenzja książki Divendi

@Almaranth@Almaranth × 5

Moja opinia o książce

Opinie

@turkusowakredkaczyta
2019-11-19
2 /10

Istnieje taka moc, która może uratować świat. Może też go zniszczyć..." Divendi" to debiut Natalii Lewandowskiej, który na początku urzekł mnie bardzo ale pod koniec zadziało się coś co sprawiło, że dokończenie jej stało się ciężkie. Akcja rozwijała się dobrze do pewnego momentu by przystopować nagle, dialogi pomiędzy bohaterami stały się męczące, wydaje mi się, że koniec był mocno naciągany.

Sama historia rodu Divendi i ich mocy jest fascynująca, cztery Żywioły oddały część swych mocy by zakląć swoją Divene w kamieniu, który może należeć tylko do prawdziwego dziedzica Vertusa, pierwszego z rodu Divendi, który swój dar przekazał dzieciom a one dalej. Tak też Divena przechodziła na każdego z rodu aż trafiła na Justynę. Młoda dziewczyna, która stoi na progu dorosłości, musi wybrać co chce robić w przyszłości a tu nagle jak grom z jasnego nieba spada na nią zaszczyt obrończyni całego świata przed złem. Zakochana po uszy w bracie swojej przyjaciółki, przystojnym Mateuszu, ma stać się wojoniczką. Od najmłodszych lat była szykowana do roli wojowniczki w imię Diveny, moce dość wcześnie się ukazały i pod czujnym okiem mamy je rozwijała. Miała być zwykłą osobą a tu się okazuje, że jest dziedzicem, długo wyczekiwanym. Jak przyjąć taki ciężar, jak podołać wszystkim próbom, jak pokonać zło i najważniejsze jak pozostać sobą?

Na wszystkie pytania poznacie odpowiedzi sięgając po Divendi.

Życzę Wam żebyście odkryli wszystkie tajemnice Diveny.
...

| link |
JJ
2019-11-25
9 /10

Kolejne dobre fantasty z własnego (polskiego) podwórka :) Niebanalnie i w napięciu do końca.

| link |
@Almaranth
2019-12-28
1 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Divendi. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl