Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą

Allan Pease, Barbara Pease
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą to niepowtarzalna mieszanka wiedzy, poczucia humoru i wyników wieloletnich obserwacji zachowań ludzkich. Książka bawi, a jednocześnie uczy, jak położyć kres problemom z porozumiewaniem się obu płci i rozpocząć naprawę ich wzajemnych stosunków osobistych i zawodowych. Dlaczego mężczyźni są niepewni swojej miłości? Dlaczego mężczyźni unikają zobowiązań? Dlaczego mężczyźni na całym świecie uważają, że kobiety nieustannie zrzędzą? Dlaczego kobiety nie przechodzą od razu do sedna sprawy? Dlaczego mężczyźni uwielbiają u kobiet wysokie obcasy, a kobiety uwielbiają mężczyzn z małymi, jędrnymi pośladkami? Siedem męskich zachowań, które doprowadzają kobiety do szału Dlaczego kobiety płaczą – niebezpieczeństwa szantażu emocjonalnego Ściśle tajny system oceniania stosowany przez kobiety Wyjaśnienie siedmiu największych zagadek dotyczących mężczyzn Inna kobieta – jego matka Typowo kobiecy sposób posługiwania się mową Test atrakcyjności seksualnej kobiet Test atrakcyjności seksualnej mężczyzn – ogier czy mięczak? Atrakcyjność seksualna mężczyzn – co pociąga kobiety? Kiedy myśliwy odwiesza łuk – emerytura
Data wydania: 2003-02-28
ISBN: 978-83-7301-378-0, 9788373013780
Wydawnictwo: Rebis
Seria: Poradniki psychologiczne (Rebis)
Stron: 327

Autor

Allan Pease Allan Pease
Urodzony w 1952 roku w Australii (Melbourne)
Allan Pease jest australijskim ekspertem w dziedzinie mowy ciała i współautorem 15 książek na temat relacji damsko-męskich.

Pozostałe książki:

Dlaczego mężczyźni nie słuchają, a kobiety nie umieją czytać map Mowa ciała : jak odczytywać myśli innych ludzi z ich gestów Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą Mowa ciała w miłości Dlaczego mężczyźni pragną seksu,a kobiety potrzebują miłości Mowa ciała To przecież proste! Towarzyskie umiejętności, które ułatwiają życie Mowa ciała w pracy Dlaczego mężczyźni nie potrafią robić dwóch rzeczy równocześnie, a kobiety na moment nie przestają gadać Dlaczego mężczyźni nie słuchają, a kobiety nie umieją czytać map : testy Dlaczego mężczyźni odkładają przygotowania na ostatnią chwilę, a kobiety mają wszystko zapięte na ostatni guzik Odpowiedź The Definitive Book of Body Language WHY MEN CAN ONLY DO ONE THING AT A TIME WHY WOMEN CAN T READ MAPS Why He's so Last Minute and She's Got It All Wrapped Up Why Men Want Sex and Women Need Love
Wszystkie książki Allan Pease

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą

20.04.2022

Małżeństwo autorów z wielką uwagą stara się zgłębić kilka różnic, jakie dzielą płcie męską i żeńską. Treść, mimo iż jest uniwersalna do czytania, zdaje się czasem celować bardziej do kobiet, a czasem bardziej do mężczyzn. To świetna strategia. Osobiście, jako kobieta, z chęcią przeczytałam o tym, czym jest zrzędzenie i dlaczego nie przynosi ża... Recenzja książki Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą

@ksiazkibezfikcji@ksiazkibezfikcji

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@ksiazkibezfikcji
@ksiazkibezfikcji
2022-04-20
6 /10
Przeczytane

Małżeństwo autorów z wielką uwagą stara się zgłębić kilka różnic, jakie dzielą płcie męską i żeńską. Treść, mimo iż jest uniwersalna do czytania, zdaje się czasem celować bardziej do kobiet, a czasem bardziej do mężczyzn. To świetna strategia.

Osobiście, jako kobieta, z chęcią przeczytałam o tym, czym jest zrzędzenie i dlaczego nie przynosi żadnych rezutlatów. Trafiło do mnie również to, jak podświadomie oceniam czynności wykonywane przeze mnie i faceta, a jak na to samo patrzy płeć przeciwna. Dowiedziałam się, czemu mężczyźni są, jacy są i jakie potencjalne problemy przychodzą wraz z posiadaniem teściowej. Ciekawe było porównanie umiejętności komunikacji, oceny atrakcyjności płci nawzajem oraz zagadnień związanych z postrzeganiem emerytury, jako kolejnego etapu życia.

Jak widać, książka w swej treści odnosi się do konkretnych zagadnień, a powyższe nie są wszystkimi, jakie znajdziemy w recenzowanej pozycji. Podejście bazuje na pierwotnych dążeniach płci w czasie, kiedy ludzie byli w epoce prehistorycznej. Tak podparte stwierdzenia stanowią bazę do omówienia różnic w zachowaniu i myśleniu współcześnie.

Książka ma 13 rozdziałów, a dalej podrozdziałów. Ponad 300 stron, dodatkowo grafiki i zdjęcia, a także wyróżnione z treści stwierdzenia. To sprawia, że lektura nie jest nudna i czasem w humorystyczny sposób stara się się zostać zapamiętana. Polecam przeczytać te treści osobom w każdym wieku, które...

× 1 | link |
@ZaczytanaAga
@ZaczytanaAga
2015-08-22
Przeczytane

Poradniki mają to do siebie, że a)przeznaczone są dla jednej płci i b)zawierają w sobie rady, które mogą człowieka doprowadzić do łez. Ze śmiechu. "Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą" to jednak coś zupełnie innego. Poradnik ten opiera się na faktycznych badaniach naukowych oraz relacjach autorów - szczęśliwego małżeństwa. W książce tej rad jest jak na lekarstwo, ponieważ autorzy skupili się na wyjaśnianiu drażniących (dla długiej płci) cech kobiet i mężczyzn. Wyjaśniają oni np. czemu kobiety zrzędzą, mężczyźni nie opuszczają klapy od ubikacji itp. Miło i szybko się czyta, faktycznie znajdując rozwiązania swoich problemów z płcią przeciwną. Szczerze polecam!

| link |
@Czmielaa
@Czmielaa
2010-03-09
10 /10
Przeczytane Posiadam

Bardzo mnie wciągneła i zainteresowała.

| link |
@Fortunneksiazki
2024-02-15
8 /10
Przeczytane Pożyczone
JU
@Justyna_6
2020-07-26
7 /10
Przeczytane
@limak11
@limak11
2011-07-23
10 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl