Dni niecodzienne O ziemi rodzinnej treści Scenariusze

Regina Dąbrowska
Książka Dni niecodzienne O ziemi rodzinnej treści Scenariusze
Książka Dni niecodzienne O ziemi rodzinnej treści Scenariusze
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Scenariusze uroczystości zawarte w publikacji są zgodne z zaleceniami nowej podstawy programowej: * są praktyczne i sprawdzone, gdyż były już zrealizowane z udziałem grup dzieci przedszkolnych; * dopełniają w sposób istotny treści tematów wokół problemu „Polska – moja Ojczyzna”; * pomagają zrozumieć dziecku – kim jest, na jakiej ziemi żyje, jaka jest jej przeszłość; * odwołują się tematyką do tradycji i historii, które oprócz wartości poznawczych dają podwaliny do silnej integracji z miejscem urodzenia lub przebywania, a w przyszłości do ukształtowania się prawidłowych postaw obywatelskich; * zastosowane w nich treści i środki bazują na poznawaniu emocjonalnym w otoczeniu najbliższych, którzy wspomagają, wyjaśniają, potwierdzają i angażują się w gotowe przedstawienie; * zawierają tematyczne teksty literackie, pieśni, piosenki i tańce, które stanowią niezbędny zbiór dla każdego nauczyciela w edukacji patriotycznej; * są możliwe do realizacji w przedszkolu i klasach początkowych szkoły podstawowej we wszystkich warunkach bazowych i w różnych okresach roku szklonego; * zastosowanie występów zespołowych pozwala zaistnieć na równych prawach każdemu dziecku i sprawia, że wszystkie są jednakowo zaangażowane, a treści wyraźniej są akcentowane; Dla wielu nauczycieli mogą być wskazówką i zachętą do organizacji spotkań zwanych przez autorkę „Dni niecodzienne” o tematyce patriotycznej, bowiem jak podkreśla Regina Dąbrowska: W naszej kulturze są treści z którymi należy dzieci i młodzież zapoznać w atmosferze zadumy, refleksji, w skupieniu i ciszy, w pięknym słowie literackim i przy melodiach, które są hołdem dla tych co byli, odeszli, walczyli. Myślę tu o tematach patriotycznych, o przeżywaniu tradycji związanych ze świętami i lokalnym środowiskiem. Nie da się ich wprowadzić przypadkowo – wymagają przemyślenia i takiego zorganizowania, by zapadły w umysły i serca. Mądre potraktowanie tematu patriotyzmu to wiano dla naszych dzieci na dorosłe życie. Bez nich ten świat będzie niepełny i nieprawdziwy. (...) Wiem, że umiejętnie podane, nie nużą dzieci. Wiem, też, że przygotowanie takich scenariuszy nie musi być zmorą nauczycieli...
ISBN: 978-83-61246-44-2, 9788361246442
Wydawnictwo: Centrum Edukacyjne BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Dni niecodzienne O ziemi rodzinnej treści Scenariusze? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Dni niecodzienne O ziemi rodzinnej treści Scenariusze”- Regina Dąbrowska

Książka Chcę do mamy czyli ćwiczenia ręki i głowy dla małej osoby
Chcę do mamy czyli ćwiczeni... Regina Dąbrowska
Nietypowa budowa tej książeczki zachęci dziecko do zabawy ze...
Książka Dni niecodzienne
Dni niecodzienne Regina Dąbrowska
Książka, traktuje o mało popularnym temacie w pedagogicznej ...
Książka Będę przedszkolakiem
Będę przedszkolakiem Regina Dąbrowska
W jaki sposób pomóc nauczycielom, którzy obejmą opiekę nad n...
Książka Bezpiecznie przez życie czyli jak uczyć dziecko unikania zagrożeń
Bezpiecznie przez życie czy... Regina Dąbrowska
Książka jest doskonałą pomocą dla wszystkich rodziców, którz...
Książka Kraków poznawany umysłem i sercem
Kraków poznawany umysłem i ... Regina Dąbrowska
Książka została poświęcona nauczycielom wychowania przedszko...

Cytaty z książki

O nie! Książka Dni niecodzienne O ziemi rodzinnej treści Scenariusze. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe