Dogonić marzenia

Małgorzata Tarczyńska
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Dogonić marzenia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.8 /10
Ocena 6.8 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Nie dostrzeżesz tego, co naprawdę ważne, jeśli będziesz nieustannie biec.

28-letnia Magda przeprowadza się z prowincji do Wrocławia, aby rozpocząć pracę w dużej korporacji. Młoda kobieta, chcąc zrobić dobre wrażenie na swoich przełożonych, poświęca się bez reszty nowym obowiązkom służbowym. Zabierane do domu stosy dokumentów, ciągły stres i konflikty z toksyczną szefową sprawiają, że jej ciało w końcu mówi dość. Pewnego dnia Magda mdleje i zostaje odwieziona do szpitala. Poznaje tam Danutę, kobietę z ogromnym bagażem doświadczeń życiowych, która pomaga jej zrozumieć, że ślepa pogoń za karierą nigdy nie kończy się dobrze. Nowa praca staje się dla Magdy początkiem wielkich zmian i drogowskazem na przyszłość, a spotkany nad brzegiem rzeki mężczyzna o intrygującym głosie sprawia, że w jej życiu pojawiają się uczucia, których zupełnie się nie spodziewała…

Magda usiadła na piasku tuż przy rzece i spoglądała w jej nurt. Lipcowy dzień był ciepły i słoneczny. Promienie słońca odbijały się w lustrze wody. Kobieta spoglądała w dal i rozmyślała nad swoim życiem. Postanowiła coś zmienić, ale w ostatniej chwili stchórzyła i nie poszła na umówione spotkanie z fotografem. Spanikowała, uciekła, a teraz siedziała tutaj nad rzeką, zła na siebie i cały świat.
W pewnym momencie usłyszała ciepły męski głos o ciekawej barwie.
– Czy mogę pani w czymś pomóc?
Kobieta, nie oglądając się za siebie, odpowiedziała:
– Nie dziękuję. Pragnę w ciszy i spokoju popatrzeć na rzekę.
Data wydania: 2020-10-26
ISBN: 978-83-8219-037-3, 9788382190373
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 118
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Przypadkowe spotkanie

{} WYBÓR REDAKCJI
26.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Miłość przychodzi niespodziewanie, niektórzy czekają na nią latami, inni zakochują się będąc w młodym wieku. Od czego to zależy? Myślę, że jest to związane ze szczęściem, jakie nam sprzyja oraz z tym, w jaki sposób myślimy. Jeżeli nasze marzenia są pozytywne, to wtedy mamy większa moc przyciągania naszego wyśnionego szczęścia. O takim przypadku pr... {} Recenzja książki Dogonić marzenia

@Grzechuczyta@Grzechuczyta {}× 23

"Dogonić marzenia"

1.04.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Wystarczy jeden krok i depresja otoczy panią jak pajęczyna”. Magda ma dwadzieścia osiem lat, niedawno przeprowadziła się do Wrocławia. Właśnie podjęła nową pracę w dużej korporacji, na której bardzo jej zależy. Chcąc zyskać w oczach przełożonych, bez reszty zatraca się w nowych obowiązkach. Nadgodziny, zabieranie pracy do domu, presja, do te... {} Recenzja książki Dogonić marzenia

Dogonić marzenia

23.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Życie jest nieprzewidywalne, nigdy nie wiadomo, które wydarzenia odmienią jego bieg". " Dogonić marzenia " autorstwa pani Małgorzaty Tarczyńskiej, to przede wszystkim książka, która pokazuje, że żaden człowiek nie jest w stanie uciec przed swoim przeznaczeniem. Historia opisana w książce uczy nas tego, że warto być cierpliwym i czekać na swoje s... {} Recenzja książki Dogonić marzenia

@monika8905@monika8905 {}× 4

Dogonić marzenia

14.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Nie dostrzeżesz tego, co naprawdę ważne, jeśli będziesz nieustannie biec." Jest to fragment z tylnej okładki tej książki. Jest to bardzo dobry i interesujący cytat. W ogóle cały opis zachęca do przeczytania jej. Jest to historia dwudziestoletniej Magdy, którą mdleję pewnego dnia w swojej pracy. Jej praca jest bardzo ciężka i stresująca to prawdop... {} Recenzja książki Dogonić marzenia

Moja opinia o książce

Opinie

@Grzechuczyta
2020-11-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Posiadam Recenzje

Książka jest napisana w sposób delikatny, dzięki czemu jest przyjemna i łatwa w odbiorze. Można powiedzieć, że spokojnie można po nią sięgnąć pomiędzy wielkimi tomiszczami, trudnymi w swobodnym przyswojeniu zawartych w nich treści. Historia Magdy, przedstawiona w tym dziele umili nam jesienny wieczór, gdyż jest naładowana pozytywnymi emocjami i zdarzeniami. Gorąco ją polecam każdemu czytelnikowi lubiącemu ten gatunek i takie piękne opowieści, a szczególnie tym, którzy stracili nadzieję na pozytywne ułożenie swojego miłosnego życia. Może dzięki niej dana osoba zrozumie, że nie warto się poddawać, tylko walczyć, szukać i iść do przodu z podniesionym czołem.

{}× 13 | link |
@lubie.to.czytam
2020-09-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Współczesny świat charakteryzuje pęd, pośpiech i brak czasu dla siebie i rodziny. Magda, młoda kobieta, która pracuje w firmie na stanowisku niedającym jej satysfakcji z wykonywanej pracy. Ciągły stres, przepracowanie, zmęczenie, zła dieta stają się przyczyną omdlenia kobiety i jej pobytu w szpitalu.
Czasami los, a może przypadek stawiają na naszej drodze odpowiednie osoby, które w trudnym momencie naszego życia, stają się nieocenionym wsparciem. Magda boi się podjęcia decyzji, które zupełnie miałby przewartościować jej świat. Początkowa niepewność zamienia się w determinację, aby dążyć do szczęścia i bycia szczęśliwym.
Książka jest króciutka, bardzo szybko się ją czyta. Styl pisania Autorki jest prosty i lekki w odbiorze. Skłania do refleksji nad swoim życiem, dokonanymi wyborami i planami na przyszłość. Wątek romantyczny jest krótki, słabo rozbudowany. Towarzyszy głównej bohaterce na nowej drodze, jest dla niej ważny. Bohaterka jest bliska Czytelnikowi poprzez swoją naturalność, zachowania, odczuwanie emocji. Decyzja, której tak bardzo się bała, stała się początkiem szczęścia do którego od początku dążyła.
"Dogonić marzenia" jest dobrym przerywnikiem, ponieważ pozwala Czytelnikowi podczas czytania na własne przemyślenia. Mimo iż ma niewielką objętość, sporo wnosi do życia odbiorcy, jeśli ten potrafi wyciągnąć z niej wnioski.

{}× 2 | link |
@jelonka11
2020-12-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 2 /10
Przeczytane

Za dużo egzaltacji, denerwują mnie cytaty o życiu niemal na każdej stronie

{}× 2 | link |
@mamazonakobieta
2020-12-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Magda jest młodą kobietą pracującą w dużej korporacji. Niestety atmosfera w pracy nie jest tak, jak być powinna, a ona mimo wielkich starań, jest ciągle upominana, że coś robi źle. W pewnym momencie jej organizm odmawia posłuszeństwa, a ona mdleje i trafia do szpitala. Wtedy jeszcze nie wie, że kobieta tam poznana otworzy jej oczy i pomoże odmienić cały jej świat. Czy Magda postawi się szefowi? Czy odejdzie z pracy? Jak potoczą się jej losy?

Książka jest cieniutka, ma tylko nieco ponad 100 stron. Historia Magdy mnie się podobała. To realistyczna opowieść o życiu, jakie wiedzie niejeden z nas, całkowicie oddany pracy, bojący się odezwać, aby jej nie stracić. To historia o zmianach, ciężkich, a jednocześnie niezbędnych, aby móc być szczęśliwy i nie wykończyć się psychicznie i fizycznie.

Magda to młoda, 28- letnia kobieta pochodząca z małej miejscowości. Kocha fotografię, ale to nie ona jest jej codziennością. Pracuje w miejscu, gdzie nie jest doceniana, gdzie „rządzi” człowiek będącym kimś z rodziny, a inni boją się odezwać, pozwalając się poniżać i upokarzać. Dopiero trafienie do szpitala i poznanie tam historii pewnej kobiety oraz dostanie szansy na zrobienie z pasji pracy, powoduje, że Magda postanawia spróbować, pomimo strachu przed nieznanym.

„Dogonić marzenia” to ciekawa i realistyczna książka o życiu młodej kobiety. Mnie się podobała i według mnie warto ją przeczytać. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - ...

{} | link |
@moj.ksiazkowy.raj
2021-01-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

"Dogonić marzenia" to najnowsza propozycja Małgorzaty Tarczyńskej.
Magda pracuje w dużej korporacji, jednak stres związany z pracą i ciągłe spięcia ze swoją szefową powoduje, że dziewczyna trafia w końcu do szpitala. Tam poznaje dobrą duszę o imieniu Danusia, która pomaga dziewczynie otworzyć oczy na parę spraw i wspiera ją życiowych dylematach. Na dodatek Magda spotyka tajemniczego mężczyznę, w którym zakochuje się po uszy, ale tak jak szybko i niespodziewanie pojawił się jej w życiu, tak szybko znika. Czy ich drogi skrzyżują się po raz drugi? Czasem nic nie dzieje się bez przyczyny. Wystarczy tylko wierzyć w przeznaczenie...
"Dogonić marzenia" to krótka opowieść o miłości i marzeniach. Książka ma ważny przekaz: uświadamia, że czasem trzeba postawić wszystko na jedną kartę i podążać za swoimi marzeniami. Nie można bać się zmian, czasem warto zaryzykować i wygrać swoje marzenia, życie czy miłość. W samej historii mamy zawarte wiele życiowych mądrości i to mnie w niej urzekło. Powinniśmy doceniać codzienne drobiazgi, bo często zdarza się tak, że nie doceniamy tego, co mamy na wyciągnięciu ręki. Dopiero, Miła i lekka pozycja, a przy tym niedługa - idealna na krótką odskocznie od innego gatunku.

{} | link |
@maciejek7
2021-07-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Posiadam otrzymana w prezencie

Krótka, ale treściwa książka, bardzo życiowa, na czasie... depresja może dopaść każdego, a teraz w pandemii, odosobnieniu nawet częściej...

{} | link |
@tatiaszaaleksiej
2021-04-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@monika8905
2020-11-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@wiktoriakoszalka2
2020-11-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Dogonić marzenia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl