Dolar drożeje!

Felix Scherret
Dolar drożeje!
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Dolar drożeje! jest fascynującą powieścią, której największą wartość stanowi fakt, że oferuje jedyny w swoim rodzaju wgląd w sytuację Wolnego Miasta kilka lat po wojnie. Dostarcza dużo nieznanych do dziś faktów, przede wszystkim jednak pokazuje atmosferę panującą wtedy w Gdańsku, pokazuje ludzi tego czasu, życie codzienne i mentalność. Prawdopodobnie jest też powieścią z kluczem, chociaż dzisiaj już trudno odgadnąć tożsamość występujących w niej postaci.

Felix Scherret
(1895–1950)
był gdańszczaninem z urodzenia, a ściśle mówiąc – pruszczaninem, który po studiach na początku lat 20. XX wieku wrócił do Gdańska, gdzie mieszkał do 1925 roku i pracował jako dziennikarz w redakcji liberalno-lewicowego tygodnika „Danziger Rundschau”. Rozgoryczony prowincjonalnością miasta przeprowadził się do Berlina, gdzie został już do końca życia, pracując najpierw jako dziennikarz socjaldemokratycznej gazety „Vorwärts”, potem – po przyjściu do władzy narodowych socjalistów – innych pism lub biur prasowych.

Data wydania: 2019
ISBN: 978-83-7908-151-6, 9788379081516
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Słowo/obraz terytoria
dodana przez: ziellona

Autor

Felix Scherret
Urodzony w 1895 roku
był gdańszczaninem z urodzenia, a ściśle mówiąc – pruszczaninem, który po studiach na początku lat 20. XX wieku wrócił do Gdańska, gdzie mieszkał do 1925 roku i pracował jako dziennikarz w redakcji liberalno-lewicowego tygodnika „Danziger Rundschau”...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Dolar drożeje! nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dolar drożeje!. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl