Dopóki milczy Ukraina

Anna Strońska
Dopóki milczy Ukraina
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W każdym fachu jest ryzyko. Twórcę z bokserem łączy to, że obydwaj niekiedy biorą w szczękę. Tak się przydarzyło i mnie z okazji pierwszego wydania Ukrainy. Przy najmniej spodziewanej okazji, zważywszy, jak zaopiniował książkę niełatwy do posądzeń o ?antyukraińskość\" Jerzy Giedroyc. Pisał do mnie Redaktor w liście z 29 września 1998 roku: ?Czytam bardzo uważnie Dopóki milczy Ukraina. Książka jest rzeczywiście znakomita i nareszcie te sprawy ukraińskie są postawione w sposób bardzo trzeźwy (...) mam nadzieję, że Pani książka da dużo do myślenia zarówno Ukraińcom, jak i Polakom i przyczyni się do sprecyzowania naszej polityki, tzn. powstania naszej polityki wschodniej, bo w tej chwili są to tylko sztance i frazesy\". Tymczasem tygodnik ?Nasze Słowo\" specjalnie dla mnie ustanowił i nagłośnił antynagrodę ?Słomianego chochoła\" za najbardziej kuriozalną wypowiedź na tematy ukraińskie. W przeciwieństwie do Niemców Ukraińcy wciąż jeszcze nie potrafią radzić sobie z zaszłościami własnej historii. Giedroyc szedł na ustępstwa w granicach rozsądku. Znamienna konstatacja Redaktora w liście z 27 marca 1997 roku: ?Jeśli idzie o problem ukraiński, do tego zagadnienia podchodzę bez żadnych emocji i jestem bardzo daleki od bicia się w piersi za nasze przewinienia\".
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7436-075-3, 9788374360753
Wydawnictwo: TRIO
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Anna Strońska
Urodzona 14 marca 1941 roku w Polsce (Przemyśl)
Anna Zuzanna Strońska, córka Władysława i Zofii z d. Niemczyńskiej, urodziła się 14 marca 1931 r. w Przemyślu. Była jedynaczką. W dzieciństwie zwana Dzidzią, potem Zulą. Mieszkała z rodzicami w Przemyślu przy ul. Piotra Kmity (poprzednio Krętej, po ...

Pozostałe książki:

Klucze do zdarzeń. Wybór reportaży z Polski i o Polsce Podróż na Kresy Sennik galicyjski
Wszystkie książki Anna Strońska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Dopóki milczy Ukraina? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dopóki milczy Ukraina. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl