Dopóki starczy mi sił

Karolina Klimkiewicz
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów
Dopóki starczy mi sił
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów

Opis

Wyobraź sobie życie, w którym ciągle musisz grać kogoś innego. Tkwisz w zaklętym kręgu przemian: co trzy miesiące nowe imię i nazwisko, nowy kolor oczu i włosów, nowe plany na przyszłość, nowe mieszkanie...

Zola Henderson i jej ciotka Camilla wiedzą, jak to jest, gdy tracisz tożsamość. Od siedmiu lat razem uciekają przed demonami przeszłości. Wcielając się w coraz to inne osoby, nie posiadają niczego na stałe, a ich życie jest jedną wielką iluzją.
Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy przeprowadzają się do małego, nadmorskiego miasteczka. Jonesport okazuje się być ich przekleństwem, ale i jedyną szansą na odzyskanie wolności. Jak wysoką cenę będą musiały zapłacić za przywrócenie swojego prawdziwego „ja”?
Data wydania: 2019-07-10
ISBN: 978-83-8147-478-8, 9788381474788
Wydawnictwo: Novae Res
Cykl: Dopóki starczy mi sił, tom 1
Kategoria: Romans
Stron: 283
dodana przez: laraczyta

Autor

Karolina Klimkiewicz Karolina Klimkiewicz
Urodzona 24 sierpnia 1989 roku w Polsce (Oleśnica)
Prywatnie mama i żona. Z zawodu socjoterapeutka oraz pedagog. Od 2016 roku studentka psychologii i doktorantka w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Głównie pracuje z młodymi ludźmi, wspierając ich i motywując. Kocha czytać książki, spędzać c...

Pozostałe książki:

Jeśli tylko... Kochaj mnie Marzenia mają twoje imię Ukryte w ciszy Dopóki starczy mi wiary
Wszystkie książki Karolina Klimkiewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Wspaniała

8.07.2019

Tkwisz w grze, przez cały czas musisz udawać kogoś innego... Co jakiś czas wcielać się w inną postać, kreować ją i nie popełniać żadnego błędu, by nie zostać złapaną. Męczące, prawda? Wyobraźcie sobie, że dla bohaterki tej książki to jest codzienność, codzienność, którą przestaje lubić, która ją męczy, ale... Nie może przestać, tylko... Dlaczego?... Recenzja książki Dopóki starczy mi sił

@laraczyta@laraczyta × 2

Dopóki starczy mi sił

16.11.2019

Książka opowiada losy dziewczyny - Zoli Henderson. W jej rodzinnym domu panowała przemoc. Ojciec, na pozór znany senator, który ceni sobie spokój i ciepło rodzinne, gdy przechodził mury domu zamieniał się w tyrana i kata. Znęcał się nad matką fizycznie i psychicznie. Potrafił na oczach małej córeczki ukręcić kark jej psu. W wieku jedenastu lat za... Recenzja książki Dopóki starczy mi sił

Piękna książka od Karoliny Klimkiewicz

30.07.2019

"Czuję się jak przeżuta guma. Zmęczona ciągłym udawaniem i walką z samą sobą. Codziennie zadawaniem sobie pytania, ile jeszcze dam radę uciekać?!" ☁️☁️☁️☁️ "Obudziłaś mnie...Dałaś cel w życiu...Stałaś się moim wczoraj...dziś i jutro". ☁️☁️☁️☁️ "Dopóki starczy mi sił" to moja pierwsza powieść od Karoliny Klimkiewicz. Przyznam szczerze, że zawsze bo... Recenzja książki Dopóki starczy mi sił

Miłość ponad wszystko!

21.08.2019

@Obrazek „Gdy jest tak źle, że myśli nie potrafią znaleźć właściwego toru, jedyne co można zrobić, to krzyczeć.“ O miłości można pisać na różne sposoby. Czasami są to banalne historie, ckliwe romanse o przewidywalnych schematach. Jednak czasami zdarzają się perełki, które ujmują swoją historią i pozostawiają w niepewności do ostatniej strony.... Recenzja książki Dopóki starczy mi sił

Moja opinia o książce

Opinie

@Iwona_Nocon
2022-08-02
8 /10
Przeczytane

Po książki dla młodzieży nie sięgam zbyt często. Po prostu nie odnajduję się w świecie dorastających nastolatków. Zdecydowanie można tutaj spokojnie wstawić przysłowie: zapomniał wół jak cielęciem był. Jak widać, jednak zdecydowałam się na książkę z tego gatunku. W tym przypadku zadecydował o tym opis.
Zola Henderson i jej ciotka Camilla od siedmiu lat uciekają, zmieniając miejsce zamieszkania, wygląd i dane osobowe. W końcu zmęczone ucieczką, postanawiają na dłuższą chwilę osiedlić się w Jonesport. Niestety Zola zaczyna się w tym miejscu czuć niemalże jak w domu i krok po kroku odsłania swoją przeszłość, co może się dla niej źle skończyć.
Pani Karolina napisała bardzo fajną historię. Dałam się jej absolutnie porwać. Podobał mi się motyw z ucieczką i ta niepewność związana z tym, przed kim uciekają dziewczyny. Pierwsze dni w nowej szkole, próba aklimatyzacji, zawieranie nowych przyjaźni, nowa miłość - to było tak naturalnie napisane, że czułam, jakby mnie to dotyczyło. Już nie mogę doczekać się drugiej części, tym bardziej, że zakończenie tej, wywołało u mnie rzadko ostatnio spotykane wzruszenie.
,,- Wierzysz w przeznaczenie? - pytam nagle, a z oczu płyną mi łzy, nie jestem w stanie ich zatrzymać.
- Wierzę - mówi zgodnie z prawdą.
- Ja również - staram się uśmiechnąć - a my zawsze byliśmy przeznaczeni do pożegnania''. Ode mnie 8/10.

× 4 | link |
@Gosia_Sobczynska
2019-08-17
9 /10

Wyobraź sobie życie, w którym ciągle musisz grać kogoś innego. Tkwisz
w zaklętym kręgu przemian: co trzy miesiące nowe imię i nazwisko, nowy
kolor oczu i włosów, nowe plany na przyszłość, nowe mieszkanie...
Zola Henderson i jej ciotka Camilla wiedzą, jak to jest, gdy tracisz
tożsamość. Od siedmiu lat razem uciekają przed demonami przeszłości.
Wcielając się w coraz to inne osoby, nie posiadają niczego na stałe, a
ich życie jest jedną wielką iluzją.
Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy przeprowadzają się do małego,
nadmorskiego miasteczka. Jonesport okazuje się być ich przekleństwem,
ale i jedyną szansą na odzyskanie wolności. Jak wysoką cenę będą
musiały zapłacić za przywrócenie swojego prawdziwego „ja”?

W tej zaskakującej, pełnej emocji i nagłych zwrotów akcji powieści
przeczytamy niezwykłą, trudną historię dorastającej, młodej
dziewczyny. Od kilku lat jej życie jest ciągłą ucieczką od
przeszłości, od dawnego życia, od...samej siebie. Życie poddaje ją
bolesnym, dramatycznym próbom, a ona boryka się nie tylko z typowymi dla
wieku dorastania problemami, ale i z mrokami swego utraconego dzieciństwa.
Jaką tajemnicę tak naprawdę skrywa Zola, i przed czym tak usilnie stara
się uciec wraz ze swą ciotką? Kim jest, że tak bardzo stara się
zmienić swą tożsamość?

Autorka, Karolina Klimkiewicz, przedstawiła nam niezwykle wciągającą,
tajemniczą historię. Książka należy do gatunku "New adult",
a...

× 1 | link |
@zaczytany.bebenek
2020-09-08
7 /10
Przeczytane

"Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca ze zdwojoną siłą."
J.K.Rowling - Harry Potter i Czara Ognia
Wyobraź sobie, że nie możesz być sobą. Ciągle przed czymś uciekasz i ciągle zmieniasz tożsamość. Musisz oszukiwać innych, udawać, ciągle żyć w napięciu I strachu. Tak czuje się główna bohaterka książki "Dopóki starczy mi sił". Zola, Dominika, Ava... co chwilę zmienia tożsamość wraz ze swoją ciotką Camillą. Co trzy miesiące nowe miejsce, zmiana wyglądu, nazwiska i próba udawania całkiem innej osoby.
Przy kolejnej próbie ucieczki przed bliską osobą dorastająca nastolatka przeprowadza się w nowe miejsce i trafia do nowej szkoły. Za wszelką cenę próbuje nie zaprzyjaźnić się z nikim, ale już pierwszego dnia poznaje ekscentryczną parę Eddiego i Rainbow. Dziewczyna za wszelką cenę próbuje grać postać w która tym razem się wciela, jednak próba bycia sobą jest silniejsza. Dodatkowo dziewczyna poznaje Liama, chłopaka z bogatej rodziny, szkolnej elity. Nastolatkowie zbliżają się do siebie i Zola - Ava nie chce już udawać, chociaż przez chwilę chce być sobą.
Jak ich uczucie wpłynie na życie nastolatków? Przed kim od lat ucieka Zola wraz z Camillą? Czy demony przeszłości do niej powrócą i jak sobie z nimi poradzi?

Książkę czyta się bardzo dobrze, napięcie i strach głównej bohaterki jest tak namacalne, że można odczuć je na własnej skórze. Podoba mi się sposób w jaki autorka buduje napięcie i przedstawia postacie. Książka porusza trudny temat przemoc...

× 1 | link |
@Marta_Ginter_2
2019-08-12
7 /10

"Jeśli umiemy przy kimś płakać, krzyczeć, pokazać cierpienie, to znaczy, że potrafimy zaufać, bo właśnie wtedy jesteśmy bezbronni, podatni na ponowne zranienie. Można nas wtedy zgnieść jak robaka pełzającego po podłodze. Obnażenie przed kimś swoich słabości jest największym i najpiękniejszym prezentem, jaki możemy podarować drugiej osobie."

Karolina Klimkiewicz napisała powieść o młodziutkiej dziewczynie, która bardzo szybko musiała dorosnąć i zmierzyć się z wieloma trudnościami w swoim życiu. Ona i jej ciotka co kilka miesięcy zmieniają swoją tożsamość, aby uciec przez wydarzeniami z przeszłości. Ile jednak można się ukrywać i udawać kogoś innego? Każdy ma swoje granice wytrzymałości.

Zola i Camilla docierają do miasta, gdzie dojdzie do niespodziewanych wydarzeń. Jak sobie z tym poradzą? Książka trzyma niesamowicie w napięciu. W trakcie lektury bardzo długo nie wiemy, co sprawiło, że nastolatka i jej opiekunka znalazły się w swoim nietypowym położeniu. Takich tajemnic mamy sporo w tej książce, co sprawia, że powieść jest bardzo emocjonująca, kartki przewracają się same, bo chcemy szybko poznać sekrety bohaterów. Pisarka kreśli ciekawe portrety psychologiczne. Poruszony zostaje temat przemocy domowej w bogatej rodzinie. Między Zolą a nowo poznanym chłopakiem wybucha gorąca miłość, dziewczyna znajduje też wiernych przyjaciół, którzy chcą ją wspierać i pomóc walczyć z problemami.

Karolina Klimkiewicz ma już parę powieści na swoim koncie i jej kariera ...

× 1 | link |
@nieoceniampookladkach
2019-08-07
10 /10
Przeczytane

"Dla dobra człowieka, na którym nam zależy, jesteśmy w stanie zrobić wiele, niemal wszystko. Poświęcić swoje dobro, żeby tylko on był szczęśliwy. Stojąc nad przepaścią wyborów, skoczymy w otchłań niewiadomych konsekwencji. Wystarczy, że na pytanie, czy dzięki temu go ocalimy, odpowiedź brzmi: tak".

Wyobraź sobie, że od pewnego czasu musisz udawać kogoś, kim nie jesteś. Co trzy miesiące zmieniasz imię, przeszłość, kolor włosów, oczu, tworzysz nowe plany na przyszłość, wprowadzasz się do nowego mieszkania. Czy da się żyć w taki sposób? Zola Henderson i jej ciocia, Camilla - bohaterki najnowszej książki Karoliny Klimkiewicz udowadniają, iż można prowadzić takie życie. Od siedmiu lat uciekają przed demonami przeszłości. Przed przeszłością, która zadała im wiele bólu, strachu, niepewności i odebrała spokój, beztroskie i radosne życie. Zola i Camilla wcielają się w inne osoby, zakładają maski, udają kogoś, kim nie są. Ich życie to jedna wielka iluzja. Dlaczego to robią? Co stało się głównym prowodyrem do nieustannego zmieniania miejsca zamieszkania? Przed czym uciekają? Czy jeszcze kiedyś będą szczęśliwe? Czy jeszcze kiedyś będą mogły żyć normalnie ze swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem?
„Czułam się jak w grze, mogłam nadać sobie nowe imię, stworzyć wymarzoną osobę i nią być, to była namiastka nowego życia, tabula rasa. Każdy marzy o tym przynajmniej raz. Rzucić wszystko i móc zacząć od początku, bez wad i błędów, bez oczekiwań i konsekwencji. Jedyny szkopuł w zmi...

| link |
@ksiazkioczamimezczyzny
2019-08-20
10 /10

DOPÓKI STARCZY MI SIŁ 🖋KAROLINA KLIMKIEWICZ @wydawnictwo_novaeres ▪️▫️▪️▫️▪️▫️▪️▫️▪️▫️
„Mówią że kiedy umierasz, całe życie przebiega Ci przed oczami. Nikt nie mówi jednak o tym że kiedy patrzysz jak umiera osoba, którą kiedyś kochałeś, doświadczenie to jest podwójnie bolesne, ponieważ przeżywasz na nowo dwa życia, które niegdyś podążały tą samą drogą” tymi oto słowami rozpoczyna się ta przepiękna książka. Pierwszy raz spotkałem się z twórczością Karoliny Klimkiewicz i już dziś wiem że nie jest to moja ostatnia przygoda z jej twórczością. Bardzo zakochałem się w tej książce. Jest po prostu pięknie napisana. Już od samych pierwszych stron odcina nas od rzeczywistości pozwalając się całkowicie zatracić w przygody Zoli i jej ciotki Camilli. Bardzo mnie to cieszy że coraz więcej dobrych książek wychodzi od polskich autorów. „Dopóki starczy mi sił” jest książką która opisuje życie młodej Zoli Henderson oraz jej ciotki Camilli. Kobiety od wielu lat musza zmieniać miejsce zamieszkania na inne. Jednak to nie wszystko co muszą ukrywać nasze bohaterki. Co trzy miesiące musza zmieniać swoje imię i nazwisko, nowy kolor oczu i włosów, plany na przyszłość. Prawie jak w teatrze. Każdego dnia aktor gra kogoś innego. Kto z nas kiedyś chciał być kimś innym? Kto z nas podczas podwórkowych zabaw zmieniał swoją osobę na całkowicie inną? Świetna dawka energii, wspaniała zabawa, ale nie w sytuacji kiedy staje się to naszym piętnem i zmorą której nie możemy się pozbyć i ułożyć sobie raz na zawsz...

| link |
KA
2019-09-14
8 /10

“Czułam się jak w grze, mogłam nadać sobie nowe imię, stworzyć wymarzoną osobę i nią być, to była namiastka nowego życia, tabula rasa. Każdy marzy o tym przynajmniej raz. Rzucić wszystko i móc zacząć od początku, bez wad i błędów, bez oczekiwań i konsekwencji. Jedyny szkopuł w zmianie życia polegał na tym, że w pewnym momencie zamiast je zmienić, zwyczajnie je tracimy.”
Zola i jej ciotka Camilla od lat uciekają. Co trzy miesiące mają nową tożsamość : nowe imię i nazwisko, kolor oczu i włosów, nowy charakter, nową przeszłość i nowe miejsce zamieszkania.Nic nie mają na stałe, wszystko jest iluzją i wszystko może się zmienić kiedy dopadnie ich przeszłość. Ich życie zaczyna się zmieniać, gdy przeprowadzają się do małego miasteczka Jonesport. Ktoś odkrywa ich tajemnicę i prawdziwą tożsamość. Czy odważą się w końcu zawalczyć o swoje prawdziwe życie? Czy uda im się rozliczyć z przeszłością?
Nawet nie wiecie jak się bałam zaczynając “Dopóki starczy mi sił” Karoliny Klimkiewicz, wiecie jakie mam podejście do polskich autorów - bardzo bardzo ostrożne. Tym razem moje obawy okazały się zupełnie niepotrzebne ! “Dopóki starczy mi sił” to świetna historia, która wciąga od pierwszej strony. Zola boi się zaufać i otworzyć przed kimkolwiek. Boi się, że będzie musiała wyznać swoją tajemnicę lub przywiążę się do kogoś i będzie musiała zniknąć. Tym razem musi zmierzyć się z przeszłością i uczuciami, które ją zaskakują czyli przyjaźnią i miłością. Musi zdecydować komu może i na ile może za...

| link |
@Mirka
2019-08-21
10 /10
Przeczytane

O miłości można pisać na różne sposoby. Czasami są to banalne historie, ckliwe romanse o przewidywalnych schematach. Jednak czasami zdarzają się perełki, które ujmują swoją historią i pozostawiają w niepewności do ostatniej strony. Książka "Dopóki starczy mi sił" zaliczam do tych, które robią to w niebanalnym stylu.

Książka całkowicie mnie zaskoczyła swoją fabułą i dynamiką wydarzeń. Zaczyna się spokojnie, aby już za chwilę dostarczyć mocnego uderzenia. Poruszyła mną do głębi i sprawiła, że po zamknięciu jej ostatniej strony długo nie mogłam zapomnieć o przeczytanej historii. To piękna opowieść o sile miłości i przyjaźni, dzięki którym jesteśmy w stanie pokonać każdą przeszkodę.

cała recenzja na moim blogu: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2019/08/490-dopoki-starczy-mi-si.html

| link |
@sylwiacegiela
2022-07-26
10 /10
Przeczytane
@maziamysza00207
2021-11-30
10 /10
Przeczytane
@hag
2021-08-16
8 /10
Przeczytane
@Ksiazkoholik_paula
2021-07-06
9 /10
Przeczytane
SI
2020-10-03
10 /10
Przeczytane
@angell15
2020-05-10
6 /10
Przeczytane
@Justyna_Papuga
2019-11-16
9 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Dopóki starczy mi sił. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Dopóki starczy mi wiary
Dopóki starczy mi wiary
Karolina Klimkiewicz
8.5/10
Nowa powieść Karoliny Klimkiewicz przynosi dalsze losy bohaterów emocjonującej książki "Dopóki star...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl