Marzenia mają twoje imię

Karolina Klimkiewicz
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów
Marzenia mają twoje imię
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów

Opis

On — nigdy nie spodziewał się, że w ciągu jednego dnia całe jego życie może runąć, niczym domek z kart. Wszystko, w co wierzył i posiadał, straciło na wartości — rozmyło się wraz ze wschodem słońca.

Ona — pogodziła się z tym, co podarował jej los. Mimo że tkwiła w świecie marzeń, tak do końca nie wierzyła, że kiedykolwiek się spełnią.

Oni — poznali się zarówno w najlepszym, jak i najgorszym momencie ich życia. Starali się temu zaprzeczyć, jednak to nie był przypadek.

To opowieść o nadziei, wierze w ludzi i miłość. Historia Cedricka i Lettie pokazuje, że dziś jest najważniejsze i zależy tylko od nas. Ich życie to dwa światy, które są tak różne, mimo że istnieją tak blisko siebie. Przeczytajcie tę powieść o miłości jakże niebanalnej i wielowymiarowej.
Data wydania: 2020-05-30
ISBN: 978-83-7995-518-3, 9788379955183
Wydawnictwo: Inanna
Stron: 322
dodana przez: ejwa1960

Autor

Karolina Klimkiewicz Karolina Klimkiewicz
Urodzona 24 sierpnia 1989 roku w Polsce (Oleśnica)
Prywatnie mama i żona. Z zawodu socjoterapeutka oraz pedagog. Od 2016 roku studentka psychologii i doktorantka w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Głównie pracuje z młodymi ludźmi, wspierając ich i motywując. Kocha czytać książki, spędzać c...

Pozostałe książki:

Jeśli tylko... Dopóki starczy mi sił Kochaj mnie Jakość życia w rodzinie z problemem niepłodności Ukryte w ciszy
Wszystkie książki Karolina Klimkiewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kompletna i wyjątkowa

{} WYBÓR REDAKCJI
17.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

W wielu przypadkach mam tak, że muszę usiąść i przemyśleć to, co przeczytałam i zostawiłam za sobą wraz z zamknięciem książki. Nie tym razem. Tym razem muszę napisać tych kilka(naście? set?) słów, póki w mojej głowie jeszcze szumi od nadmiaru emocji. Mam wrażenie, że jeśli teraz tego nie zrobię, to coś mi umknie. Emocje opadną, a ja nie będę w sta... {} Recenzja książki Marzenia mają twoje imię

Marzenia mają twoje imię

9.09.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

On — nigdy nie spodziewał się, że w ciągu jednego dnia całe jego życie może runąć, niczym domek z kart. Wszystko, w co wierzył i posiadał, straciło na wartości — rozmyło się wraz ze wschodem słońca. Ona — pogodziła się z tym, co podarował jej los. Mimo że tkwiła w świecie marzeń, tak do końca nie wierzyła, że kiedykolwiek się spełnią. Oni — pozn... {} Recenzja książki Marzenia mają twoje imię

@iza.81@iza.81 {}× 3

Nieudana wersja Szkoły uczuć

25.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Kochałem ją, tak bardzo kochałem, a ona mnie zawiodła. Gdy ukochana osoba nas krzywdzi, świat się rozpada. Bo od dziś już nic nie jest takie same – smak kawy, blask słońca i słowo obiecuję. Wszystko traci na wartości. Przedefiniowuje się.” „…patrzyłem na jej fizyczność, nie słuchając tego co mówi. Zapomniałem, że to, co najważniejsze i najbard... {} Recenzja książki Marzenia mają twoje imię

@justus228@justus228 {}× 3

Miłość z przeznaczenia

23.09.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Marzenia mają twoje imię" to najnowsza książką Karoliny Klimkiewicz, która miała swoją premierę 15 sierpnia. Cedric miał wszystko dobrą pracę, plany na przyszłość i najważniejsze... miłość swojego życia. Niestety jego narzeczona nie podzielała jego planów i w najmniej spodziewanym momencie od niego odchodzi. Nagle jego poukładane życie zaczyna si... {} Recenzja książki Marzenia mają twoje imię

Moja opinia o książce

Opinie

@Angel
2020-10-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Kiedy skończyłam czytać "Marzenia mają twoje imię", byłam...zła. Była we mnie złość na autorkę, na bohaterów. A jednocześnie... To było tak emocjonalne, uderzające.
Odbierające nadzieję i dające ją.
Słodkie i gorzkie.
Piękne i wręcz przeciwnie.
Na początku lektury, kiedy koleżanka zapytała mnie czy fajne, odpowiedziałam "Trochę dziwna, trochę fajna, ale w sumie fajna ale sama nie wiem - mniej więcej taka 😅" taaak ;) Titty była momentami przedziwna!
Z każdą jednak kolejną stroną, odkrywamy tak wiele mądrości! Prawdy! Życia!
Mam bałagan w głowie, sporo myśli jednocześnie.
Myślę, że to książka, która zostanie ze mną, we mnie, na dłużej. Uważam, że jest naprawdę mądra, dojrzała, wartościowa.
A wszystko zaczyna się od dobrego, które niespodziewanie zamienia się w rozpadający się świat. Rano "kocham Cię", wieczorem koniec. Przypadkowe spotkanie, kiedy on, tak bardzo pogrążony w złych emocjach, nawet jej nie zauważa. Ale ona jest. A później znów przypadkiem się spotykają. Wtargnęła do jego życia, nieproszona, młodziutka, dziwna, uparta.
Jak bardzo jeden człowiek może zmienić nasze życie?
.
Ale tak, nadal jestem zła.
Tylko, że to nie jest taka czysta złość...

{}× 2 | link |
@_alex_sandra_mama_
2020-09-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

"Marzenia mają Twoje imię"
Ostatnio pisząc recenzję jednej z książek mówiłam, że bardzo skojarzyła mi się z pewną ekranizacją. Czytając Marzenia odniosłam bardzo podobne wrażenia (nie pytajcie o jaki film chodzi bo nie zdradzę).
Książka poruszająca, chwytająca swoją historią za serce i ukazująca całą pulę uczuć, jednak czytając miałam "ale". Na wielu czytelnikach napewno wywołała lub wtwoła ona ogromne wrażenia a spora część może nawet czytać ją ze łzami w oczach. Mnie jednak nie do końca zaskakiwała 😔 kilkakrotnie złapałam się na tym, że przewidziałam przebieg wydarzeń a co gorsza zakończycie było dokładnie takie jak myślałam. Gdyby nie kojarzyła mi się tak bardzo z czymś innym napewno byłabym zachwycona pod wieloma względami i dlatego bardzo ją Wam polecam!
Gdyby określić ją w kilku słowach to byłyby to:
Ciekawa, zabawna, poruszająca, wzruszająca 😉
Zachęcam do lektury a przekonacie się tego sami 😊😚

{}× 2 | link |
@mamawmkesie
2020-11-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Czasem w życiu trafiają do nas takie książki, które powodują, zmiany nieodwracalne a mianowicie w moim przypadku przygoda z tą książką to same korzyści niż straty. Sama nie wiem, dlaczego tak długo nie mogłam po nią sięgnąć, ale nie żałuję, ponieważ trafiła mi się w takim momencie w życiu, w którym to, co ma w sobie jest czymś najpiękniejszym a mianowicie spotkać ludzi, dzięki którym nasz horyzont rozszerza się o kolejne doświadczenia. Książka pełna życiowych cytatów, dzięki którym każdy z was znajdzie cos dla siebie. Powiedz mi czy dwoje obcych sobie ludzi, który różnią się od siebie o 180 stopni może połączyć przeznaczenie? Wierzysz w przeznaczenie? Czym jest? Co powoduje? Historia Cedricka i Lettie pokazuje, że dziś jest najważniejsze i zależy tylko od nas. Dwoje ludzi trafiło na siebie w najgorszym, ale i w najlepszym momencie życia. To niezła mieszanka i prawdziwy rollercoaster uczuć, przeżyć, sytuacji, jakie głowni bohaterowie przeżywają. Oczywiście koniec książki jest miażdżący, ale to tak pozytywnie. Nie ma tutaj akcji, zabójstwa, itp. ale jest Wiara, nadzieja, miłość, przyjaźń, rodzina i to jak czasem zwykle konwenanse potrafią zasłonić nawet uczucie do własnego dziecka. Ile to widzieliśmy, czytaliśmy o związku dwojga ludzi kompletnie niepasujących do siebie, ale okazujących się najlepsza para ever? Otóż to!!! Pełno i to dobrze. Ta książka to wyciskacz łez, to czas, który zostanie dobrze spożytkowany, ale mnie czasem denerwowało to ze ktoś bogaty musi otaczać si...

{} | link |
@lukaszgrudzinski21
2020-09-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Książka zaczyna się seksem ! Oo tak na pewno z wielu z Was lubi takie początki. Ale szybko wkrada się życie . Cedric główny bohater który na dzień dobry ma ułożone życie pracę narzeczoną. W dzień rocznicy dowiaduje się że Diana już go nie kocha i spodziewa się dziecka innego mężczyzny . I wtedy tego wieczora pojawia się tajemnicza dziewczyna z windy ... I najważniejsze w tej książce jest że poznajemy historię głównego bohatera A nie jak zazwyczaj bohaterki . Do tego on zostaje zraniony i zdradzony co w książkach rzadko się to zdarza . A tajemnicza dziewczyna pojawia nam się coraz częściej 3 przypadkowe spotkania to przeznaczenie prawda ? Zaczynają grać w wymyślona gre pod tytułem "normalność " każdy miał stworzyć taka jaką chciał . Bo co znaczy żyć normalnie? Cedric bierze miesięczny urlop w pracy i zamierza skupiać się tylko na sobie . Każdego dnia się spotykają i spędzają czas tak jak by nie mieli nic do stracenia i nie zwracając na uwagę innych np jak tańczenie i śpiewanie na środku miasta . Wkoncu między nimi rodzi się więź silna przyjaźń przejawia się mimo wszystko w miłość . Piękna historia o miłości, stracie i poświęceniu. Jak człowiek może zmienić się pod wpływem drugiej osoby. Do tej książki potrzebna jest paczka chusteczek ! . Autorka tak pięknie pisze o życiu, o miłości, o uczuciach . Cytaty które co moment można zaznaczać w książce . Dawno nie czytałam tak pięknej książki . Tak ona była piękna i nie chodzi tu o okładkę cały środek jest piękny . Mam nadzieję ż...

{} | link |
@bookostrada
2020-10-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

"Marzenia mają Twoje imię" to jedna z tych książek, których tekst sobie dawkuje. Wiedziałam że ta książka będzie dla mnie ważna i z przesłaniem, ale nie sądziłam że wywoła we mnie tak ogromne emocje.

W tej historii poznajemy Cedricka, bogatego bankiera z piękną kobietą u boku, wydawać by się mogło że ma wszystko, ale czy oby na pewno to wszystko w jego życiu jest tak piękne jak widać na pierwszy rzut oka?
Lettie to życzliwa, uśmiechnięta i pełna życia dziewczyna. Bierze "na klatę" wszystko co daje jej los, przez co z życia musi brać całymi garściami.

Los nieoczekiwanie łączy ich drogi, dając to co najlepsze, jednak wszytko co piękne, kiedyś się kończy...

Historia Cedricka i Lettie to coś co musicie poznać. Relacja głównych bohaterów od początku wydawała mi się nieco dziwna, jednak mówiąc "dziwna" nie mam nic złego na myśli, raczej to że była niestandardowa i właśnie to budowało moją ciekawość.
W książce mamy narrację prowadzoną przez głównego bohatera, jest ona płynna i prosta, jednak mimo swojej prostoty ma "to coś".
Co do zakończenia, to było przewidywalne, jednak mimo wszystko po skończeniu ostatniej kartki płakałam jak dziecko, a musicie wiedzieć że ja przy czytaniu wzruszam się niezwykle rzadko (chociaż ostatnio jakby częściej 🤔 )

"Marzenia mają Twoje imię" to emocjonująca opowieść, zmuszająca do przemyślenia swoich priorytetów, i zastanowienia się nad przemijającym czasem.
Zdecydowanie polecam!
Z niecierpliwoś...

{} | link |
@dreambooks25
2020-09-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

„Marzenia mają Twoje imię” Karolina Klimkiewicz

Po przeczytaniu opisu książki nie spodziewałam się tego co dostanę na pierwszych jej stronach. Autorka bardzo odważnie wprowadziła nas w świat Cedricka, który miał świetną pracę, kobietę, wydawać by się mogło idealne życie… Jednakże bardzo szybko wszystko prysło niczym bańka mydlana.

Lettie młoda dziewczyna, prowadzącą swój malutki biznesik, zawsze uśmiechnięta, życzliwa. Brała od życia pełnymi garściami wszystko co jej dawało. W nieoczekiwanym dla nich momencie bezlitosny los ich połączył. Zadrwił z nich, dając im jedynie chwilę, gdy mógł ofiarować znacznie więcej…

Bardzo wzruszająca historia dwójki osób, którzy nie mieli prawa się spotkać, a już na pewno zaprzyjaźnić… Oby powstawało jak najwięcej tak dobrych powieści. Dziękuję bardzo @klimkiewiczkarolina za możliwość przeżycia tej historii.

{} | link |
@angell15
2021-10-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@dwor_ksiazek_i_slow
2021-08-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Przeczytane 2021 Posiadam
@Ksiazkoholik_paula
2021-05-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane
@Zaczytana_martuska
2020-12-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@justus228
2020-10-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane
@malgosia311
2020-11-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@karolcik
2020-10-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@moj.ksiazkowy.raj
2020-09-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Ewelina_Nawara
2020-09-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Marzenia mają twoje imię. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe