Marzenia mają twoje imię

Karolina Klimkiewicz
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów
Książka Marzenia mają twoje imię
Książka Marzenia mają twoje imię
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 13 ocen kanapowiczów

Opis

On — nigdy nie spodziewał się, że w ciągu jednego dnia całe jego życie może runąć, niczym domek z kart. Wszystko, w co wierzył i posiadał, straciło na wartości — rozmyło się wraz ze wschodem słońca.

Ona — pogodziła się z tym, co podarował jej los. Mimo że tkwiła w świecie marzeń, tak do końca nie wierzyła, że kiedykolwiek się spełnią.

Oni — poznali się zarówno w najlepszym, jak i najgorszym momencie ich życia. Starali się temu zaprzeczyć, jednak to nie był przypadek.

To opowieść o nadziei, wierze w ludzi i miłość. Historia Cedricka i Lettie pokazuje, że dziś jest najważniejsze i zależy tylko od nas. Ich życie to dwa światy, które są tak różne, mimo że istnieją tak blisko siebie. Przeczytajcie tę powieść o miłości jakże niebanalnej i wielowymiarowej.
Data wydania: 2020-05-30
ISBN: 978-83-7995-518-3, 9788379955183
Wydawnictwo: Inanna
Stron: 322
dodana przez: ejwa1960

Autor

Karolina Klimkiewicz Karolina Klimkiewicz
Urodzona 24 sierpnia 1989 roku w Polsce (Oleśnica)
Prywatnie mama i żona. Z zawodu socjoterapeutka oraz pedagog. Od 2016 roku studentka psychologii i doktorantka w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Głównie pracuje z młodymi ludźmi, wspierając ich i motywując. Kocha czytać książki, spędzać c...

Książki Karolina Klimkiewicz

Wszystkie książki Karolina Klimkiewicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kompletna i wyjątkowa

{} WYBÓR REDAKCJI
17.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

W wielu przypadkach mam tak, że muszę usiąść i przemyśleć to, co przeczytałam i zostawiłam za sobą wraz z zamknięciem książki. Nie tym razem. Tym razem muszę napisać tych kilka(naście? set?) słów, póki w mojej głowie jeszcze szumi od nadmiaru emocji. Mam wrażenie, że jeśli teraz tego nie zrobię, to coś mi umknie. Emocje opadną, a ja nie będę w sta... {} Recenzja książki Marzenia mają twoje imię

Marzenia mają twoje imię

9.09.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

On — nigdy nie spodziewał się, że w ciągu jednego dnia całe jego życie może runąć, niczym domek z kart. Wszystko, w co wierzył i posiadał, straciło na wartości — rozmyło się wraz ze wschodem słońca. Ona — pogodziła się z tym, co podarował jej los. Mimo że tkwiła w świecie marzeń, tak do końca nie wierzyła, że kiedykolwiek się spełnią. Oni — pozn... {} Recenzja książki Marzenia mają twoje imię

@iza.81@iza.81 {}× 3

Nieudana wersja Szkoły uczuć

25.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Kochałem ją, tak bardzo kochałem, a ona mnie zawiodła. Gdy ukochana osoba nas krzywdzi, świat się rozpada. Bo od dziś już nic nie jest takie same – smak kawy, blask słońca i słowo obiecuję. Wszystko traci na wartości. Przedefiniowuje się.” „…patrzyłem na jej fizyczność, nie słuchając tego co mówi. Zapomniałem, że to, co najważniejsze i najbard... {} Recenzja książki Marzenia mają twoje imię

@justus228@justus228 {}× 3

Marzenia mają twoje imię

19.09.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Na co dzień Cedric jest bankierem odpowiadającym za klientów firmowych.Jego świat zawalił się po tym jak jego narzeczona oznajmiła mu,że jest w ciąży z innym mężczyzną.Niewyobrażalby ból i rozpacz,zniszczenie i nienawiść zawładnęły nim tak bardzo,że każdego traktował jak nieproszonego gościa....ją również! niespodziewane spotkanie w windzie zmieni... {} Recenzja książki Marzenia mają twoje imię

Moja opinia o książce

Opinie

@_alex_sandra_mama_
2020-09-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

"Marzenia mają Twoje imię"
Ostatnio pisząc recenzję jednej z książek mówiłam, że bardzo skojarzyła mi się z pewną ekranizacją. Czytając Marzenia odniosłam bardzo podobne wrażenia (nie pytajcie o jaki film chodzi bo nie zdradzę).
Książka poruszająca, chwytająca swoją historią za serce i ukazująca całą pulę uczuć, jednak czytając miałam "ale". Na wielu czytelnikach napewno wywołała lub wtwoła ona ogromne wrażenia a spora część może nawet czytać ją ze łzami w oczach. Mnie jednak nie do końca zaskakiwała 😔 kilkakrotnie złapałam się na tym, że przewidziałam przebieg wydarzeń a co gorsza zakończycie było dokładnie takie jak myślałam. Gdyby nie kojarzyła mi się tak bardzo z czymś innym napewno byłabym zachwycona pod wieloma względami i dlatego bardzo ją Wam polecam!
Gdyby określić ją w kilku słowach to byłyby to:
Ciekawa, zabawna, poruszająca, wzruszająca 😉
Zachęcam do lektury a przekonacie się tego sami 😊😚

{}× 2 | link |
@Angel
2020-10-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Kiedy skończyłam czytać "Marzenia mają twoje imię", byłam...zła. Była we mnie złość na autorkę, na bohaterów. A jednocześnie... To było tak emocjonalne, uderzające.
Odbierające nadzieję i dające ją.
Słodkie i gorzkie.
Piękne i wręcz przeciwnie.
Na początku lektury, kiedy koleżanka zapytała mnie czy fajne, odpowiedziałam "Trochę dziwna, trochę fajna, ale w sumie fajna ale sama nie wiem - mniej więcej taka 😅" taaak ;) Titty była momentami przedziwna!
Z każdą jednak kolejną stroną, odkrywamy tak wiele mądrości! Prawdy! Życia!
Mam bałagan w głowie, sporo myśli jednocześnie.
Myślę, że to książka, która zostanie ze mną, we mnie, na dłużej. Uważam, że jest naprawdę mądra, dojrzała, wartościowa.
A wszystko zaczyna się od dobrego, które niespodziewanie zamienia się w rozpadający się świat. Rano "kocham Cię", wieczorem koniec. Przypadkowe spotkanie, kiedy on, tak bardzo pogrążony w złych emocjach, nawet jej nie zauważa. Ale ona jest. A później znów przypadkiem się spotykają. Wtargnęła do jego życia, nieproszona, młodziutka, dziwna, uparta.
Jak bardzo jeden człowiek może zmienić nasze życie?
.
Ale tak, nadal jestem zła.
Tylko, że to nie jest taka czysta złość...

{}× 1 | link |
@lukaszgrudzinski21
2020-09-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Książka zaczyna się seksem ! Oo tak na pewno z wielu z Was lubi takie początki. Ale szybko wkrada się życie . Cedric główny bohater który na dzień dobry ma ułożone życie pracę narzeczoną. W dzień rocznicy dowiaduje się że Diana już go nie kocha i spodziewa się dziecka innego mężczyzny . I wtedy tego wieczora pojawia się tajemnicza dziewczyna z windy ... I najważniejsze w tej książce jest że poznajemy historię głównego bohatera A nie jak zazwyczaj bohaterki . Do tego on zostaje zraniony i zdradzony co w książkach rzadko się to zdarza . A tajemnicza dziewczyna pojawia nam się coraz częściej 3 przypadkowe spotkania to przeznaczenie prawda ? Zaczynają grać w wymyślona gre pod tytułem "normalność " każdy miał stworzyć taka jaką chciał . Bo co znaczy żyć normalnie? Cedric bierze miesięczny urlop w pracy i zamierza skupiać się tylko na sobie . Każdego dnia się spotykają i spędzają czas tak jak by nie mieli nic do stracenia i nie zwracając na uwagę innych np jak tańczenie i śpiewanie na środku miasta . Wkoncu między nimi rodzi się więź silna przyjaźń przejawia się mimo wszystko w miłość . Piękna historia o miłości, stracie i poświęceniu. Jak człowiek może zmienić się pod wpływem drugiej osoby. Do tej książki potrzebna jest paczka chusteczek ! . Autorka tak pięknie pisze o życiu, o miłości, o uczuciach . Cytaty które co moment można zaznaczać w książce . Dawno nie czytałam tak pięknej książki . Tak ona była piękna i nie chodzi tu o okładkę cały środek jest piękny . Mam nadzieję ż...

{} | link |
@bookostrada
2020-10-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

"Marzenia mają Twoje imię" to jedna z tych książek, których tekst sobie dawkuje. Wiedziałam że ta książka będzie dla mnie ważna i z przesłaniem, ale nie sądziłam że wywoła we mnie tak ogromne emocje.

W tej historii poznajemy Cedricka, bogatego bankiera z piękną kobietą u boku, wydawać by się mogło że ma wszystko, ale czy oby na pewno to wszystko w jego życiu jest tak piękne jak widać na pierwszy rzut oka?
Lettie to życzliwa, uśmiechnięta i pełna życia dziewczyna. Bierze "na klatę" wszystko co daje jej los, przez co z życia musi brać całymi garściami.

Los nieoczekiwanie łączy ich drogi, dając to co najlepsze, jednak wszytko co piękne, kiedyś się kończy...

Historia Cedricka i Lettie to coś co musicie poznać. Relacja głównych bohaterów od początku wydawała mi się nieco dziwna, jednak mówiąc "dziwna" nie mam nic złego na myśli, raczej to że była niestandardowa i właśnie to budowało moją ciekawość.
W książce mamy narrację prowadzoną przez głównego bohatera, jest ona płynna i prosta, jednak mimo swojej prostoty ma "to coś".
Co do zakończenia, to było przewidywalne, jednak mimo wszystko po skończeniu ostatniej kartki płakałam jak dziecko, a musicie wiedzieć że ja przy czytaniu wzruszam się niezwykle rzadko (chociaż ostatnio jakby częściej 🤔 )

"Marzenia mają Twoje imię" to emocjonująca opowieść, zmuszająca do przemyślenia swoich priorytetów, i zastanowienia się nad przemijającym czasem.
Zdecydowanie polecam!
Z niecierpliwoś...

{} | link |
@dreambooks25
2020-09-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

„Marzenia mają Twoje imię” Karolina Klimkiewicz

Po przeczytaniu opisu książki nie spodziewałam się tego co dostanę na pierwszych jej stronach. Autorka bardzo odważnie wprowadziła nas w świat Cedricka, który miał świetną pracę, kobietę, wydawać by się mogło idealne życie… Jednakże bardzo szybko wszystko prysło niczym bańka mydlana.

Lettie młoda dziewczyna, prowadzącą swój malutki biznesik, zawsze uśmiechnięta, życzliwa. Brała od życia pełnymi garściami wszystko co jej dawało. W nieoczekiwanym dla nich momencie bezlitosny los ich połączył. Zadrwił z nich, dając im jedynie chwilę, gdy mógł ofiarować znacznie więcej…

Bardzo wzruszająca historia dwójki osób, którzy nie mieli prawa się spotkać, a już na pewno zaprzyjaźnić… Oby powstawało jak najwięcej tak dobrych powieści. Dziękuję bardzo @klimkiewiczkarolina za możliwość przeżycia tej historii.

{} | link |
@justus228
2020-10-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane
@karolcik
2020-10-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@moj.ksiazkowy.raj
2020-09-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@Ewelina_Nawara
2020-09-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@__ksiazkowelove_m
2020-09-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@iza.81
2020-09-09
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
NI
2020-06-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@ejwa1960
2020-06-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Romans/obyczajowe/sensacja ebook/legimi 2020

Co czytać po książce “Marzenia mają twoje imię”- Karolina Klimkiewicz

Książka Mężczyzna z tuszem na dłoni
Mężczyzna z tuszem na dłoni Monika Joanna Cieluch
{}7.8/10
Czy młodzieńcza miłość może być tą na całe życie? Hania, Ja...
Książka Zaufać przeznaczeniu
Zaufać przeznaczeniu N.R. Paradise
{}8.2/10
Katie Marshall jest zbyt zaabsorbowana ucieczką od toksycz...
Książka Ari
Ari Agnieszka Opolska
{}6.7/10
Ari, studentka krakowskiego ASP, prowadzi beztroskie życi...
Książka Zimna
Zimna Justyna Chrobak
{}9/10
Życie nauczyło ją, że nie może sobie pozwolić na słabość. J...
Książka Zawsze warto
Zawsze warto J.B. Grajda
{}8.3/10
Co się stanie, kiedy nasz świat nagle runie? Kiedy najbliżs...

Cytaty z książki

O nie! Książka Marzenia mają twoje imię. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe