Doświadczenia graniczne i transkulturowe

Zenon Waldemar Dudek
Doświadczenia graniczne i transkulturowe
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Psychiatra i psycholog opowiadają się za nowym paradygmatem psychologii, za psychologią integralną. Walczą ojej nowy obszar badawczy- o psychologię kultury, a w niej o miejsce dla mitu, duszy i nieświadomości. Jest to interesująca książka. Warto z nią dyskutować.Prof. dr hab. Zofia Rosińska, filozof kultury Uniwersytet WarszawskiDoświadczenia graniczne i transkulturowe to segmenty przeżyć zaniedbane przez psychologię akademicką. Książka zawiera interesujące materiały z tego zakresu. W tym leżą jej walory poznawcze i dydaktyczne. Zmierza ona w kierunku tworzenia podstaw nowej, ogólnej psychologii, psychologii integralnej, obejmującej związki z kulturą.Prof. dr hab. Zbigniew Zaborowski, psycholog społeczny Wyższa Szkota Finansów i Zarządzania w WarszawieW dobie badań interdyscyplinarnych ta książka jest wyrazem otwartości wobec granicznych problemów na styku psyche i kultury (terapia, twórczość, tradycja); wskazuje na zderzenie dwóch paradygmatów: przyrodniczego (medycznego) i humanistycznego. Niesie ze sobą, obok wymiaru teoretycznego, koncepcję terapii. Terapię widzi tu nie tylko jako proces psychologiczny, ale także kulturowy. Autorzy próbują uchwycić tożsamość psychologii kultury, rozświetlić jej status, snują namysł nad jej przedmiotem.Prof. dr hab. Czesław Dziekanowski, psychoanalityk, psycholog twórczości Uniwersytet w Białymstoku
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-85713-52-4, 9788385713524
Wydawnictwo: Eneteia
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Doświadczenia graniczne i transkulturowe? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Doświadczenia graniczne i transkulturowe. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl