Drapieżnik. Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy XXI wieku

Maureen Callahan
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Drapieżnik. Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy XXI wieku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Do ilu zbrodni mógł zainspirować go Mindhunter?
Był zagadką dla profilerów. Przez ponad dziesięć lat przemierzał Stany w poszukiwaniu swoich ofiar. Polował na kobiety i mężczyzn, młodych i starych, w dzień i w nocy. Oszczędzał tylko dzieci.
Od zawsze czuł, że żyją w nim dwie osoby. Oddany ojciec, wychowujący córkę, i wzorowy pracownik zamieniał się w seryjnego mordercę i gwałciciela.
Doskonale przygotowany do każdej zbrodni. Zabijał według dokładnie ustalonego planu, szybko i sprawnie. Usuwał włosy na całym ciele i blokował gruczoły potowe. FBI na próżno szukałoby śladów DNA.
Jak to się stało, że Israel Keyes w końcu wpadł? Gdzie popełnił błąd? Ilu ludzi tak naprawdę zabił?
Maureen Callahan, dziennikarka zaintrygowana historią mordercy, który przez ponad dekadę nie istniał dla wymiaru sprawiedliwości, spędziła wiele lat, badając jego motywy. Przeprowadziła setki rozmów z kluczowymi przedstawicielami organów ścigania, przewertowała stosy dokumentów ze śledztwa, dotarła do tajnych akt FBI. Wszystko po to, żeby przedrzeć się do umysłu mordercy.
Drapieżnik to mrożąca krew w żyłach prawdziwa historia człowieka uzależnionego od mordowania. Zabójcy, wobec którego FBI było bezradne, psychopaty i manipulanta, który do samego końca kontrolował sytuację i zadbał o to, aby ostatnie zdanie należało właśnie do niego.
Tytuł oryginalny: American Predator: The Hunt for the Most Meticulous Serial Killer of the 21st Century
Data wydania: 2020-05-25
ISBN: 978-83-240-6032-0, 9788324060320
Wydawnictwo: Znak
Stron: 352
dodana przez: Sargento_Garcia

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Drapieżnik" Maureen Callahan, czyli czasem lepiej nie wiedzieć...

WYBÓR REDAKCJI
10.06.2021

"Payne'owi przypomniał się dokument o drapieżnikach atakujących z zaskoczenia, który widział poprzedniej nocy: zwierzęta zabijały błyskawicznie i równie szybko znikały.Payne zdał sobie sprawę, że ten facet do nich należy. To ludzki drapieżcą atakujący z zaskoczenia". [s. 196] Udałam się była wczoraj do biblioteki odebrać zamówioną książkę: "D... Recenzja książki Drapieżnik. Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy XXI wieku

@Orestea@Orestea × 10

Drapieżnik. Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy

WYBÓR REDAKCJI
18.06.2020

Zło jest fascynujące, zło jest ciekawe, zło jest podniecające. I choć wypadałoby natychmiast zaprzeczyć, to prawdą jest że mroczne sekrety ludzkich dusz i umysłów przyciągają nas jak magnes. Świedczy o tym niesłabnąca popularność seriali kryminalnych, dokumentów z serii "true story" opisujących prawdziwe przestępstwa czy książek o seryjnych morder... Recenzja książki Drapieżnik. Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy XXI wieku

@nika.mail@nika.mail × 6

Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego seryjnego mordercy XXI wieku

WYBÓR REDAKCJI
1.06.2020

„To ludzki drapieżca atakujący z zaskoczenia.” Przychodzę dzisiaj do was z pozycją, o której nie jest łatwo napisać. Zastanawiam się, jak to ująć, byście mieli najlepszy obraz tego, co chcę Wam tutaj przekazać. Od wielu lat fascynuje mnie umysł człowieka, który jest zdolny do popełniania czynów karygodnych. Postrzeganie względnego dobra i zła, me... Recenzja książki Drapieżnik. Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy XXI wieku

Człowiek bez skrupułów

12.06.2020

Dziękuję wydawnictwu Znak za bezpłatny egzemplarz. "Nie wszyscy psychopaci to seryjni mordercy, ale wszyscy seryjni mordercy są psychopatami...seryjni mordercy z motywem seksualnym to jednak prawdziwa rzadkość". (str. 221) a takim był bohater tej książki. Dziennikarka śledcza wykonała kawał dobrej roboty, starając się przybliżyć czytelnikowi syl... Recenzja książki Drapieżnik. Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy XXI wieku

@asach1@asach1 × 7

Moja opinia o książce

Opinie

@Czajka
2020-06-14
9 /10Maureen Callahan, amerykańska dziennikarka śledcza wykonała kawał dobrej roboty. Przeprowadziła zrobiła profesjonalny research, a potem napisała rzeczowy, solidny dokument, opisujący seryjnego mordercę Israela Keyesa. I to, jak jak napisała, jest wartością dodaną tej pozycji true crime. Kompozycyjnie i narracyjnie jest to książka przemyślana w każdym szczególe. Buduje niezbędną dramaturgię i napięcie wraz z rozwojem akcji szukania porywacza 18-latki, a następnie śledztwa w sprawie jej zabójstwa, kiedy już złapano Keyesa. Opis jego bestialskich czynów budzi obrzydzenie i niemożność wyobrażenia cierpień ofiar, ale przecież nie po to czyta się tego typu książki. Ja za każdym razem szukam odpowiedzi na pytanie: dlaczego? Dlaczego człowiek staje się bestią i potworem? Autorka też próbowała znaleźć odpowiedź na to fundamentalne pytanie. Jednak niewiele z tych poszukiwań jest pewne. Może pełnej odpowiedzi nie ma?
Książka jest wartościowa także z innego powodu. Dostarcza informacji na temat pracy służb śledczych w USA. Współpracy policji, FBI i prokuratury, hierarchii, metod śledczych, układania się z podejrzanym, ścierania się ambicji i tak dalej.
Kolejny obraz, jaki wyłania się z tego dokumentu, to rys społeczeństwa amerykańskiego z warstw niższych. Mamy tu wiele przykładów życia quasi koczowniczego, mieszkania w przyczepach kempingowych lub chatach.
Podsumowując, polecam czytelnikom poszukującym reportaży, opisujących i dokumentujących zdarzenia krymi...

× 3 | link |
@Sargento_Garcia
2020-12-02
7 /10
Przeczytane literatura faktu kryminał Historia
TO
2022-01-04
8 /10
Przeczytane
@Orestea
2021-06-10
8 /10
@nika.mail
2020-06-18
7 /10
Przeczytane
@asach1
2020-06-12
7 /10
Przeczytane
@ReniBook
2020-06-07
9 /10
Przeczytane
@Anastazja166
2020-06-01
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Drapieżnik. Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy XXI wieku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl