Droga do Raju

Iwona Gajda
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów
Droga do Raju
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 12 ocen kanapowiczów

Opis

W Izraelu znika woda. Z dnia na dzień wysychają koryta rzeczne, a wraz z nimi ginie przyroda. Neo zostaje oddelegowany przez CIA do zbadania sprawy. Jednocześnie musi odnaleźć Sarę, która nie daje znaku życia. Na ratunek przychodzą duchy Androrodu.
Data wydania: 2021-05
ISBN: 978-83-961438-2-2, 9788396143822
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: BPC GROUP POLAND
Seria: RAPORT ZIEMIA
Stron: 142
dodana przez: aleksandra.siwek

Autor

Pozostałe książki:

Diamentowy Szlak Powrót Cesarza Znaki Czasu Ręka Boga Czas Snu
Wszystkie książki Iwona Gajda

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Którędy do Raju?

21.01.2022

W trzeciej części cyklu: Raport Ziemia,autorka zaprasza nas w podróż do Izraela, a właściwie do Jerozolimy. Razem z bohaterami będziemy mogli doświadczyć niezwykłości tego miejsca, popatrzymy również z perspektywy różnych kultur, wyznań religijnych i historii miasta, dowiemy się również o kobietach, mieszkankach Izraela, których życie wygląda zupe... Recenzja książki Droga do Raju

@Possi@Possi × 10

Czy Raj jest możliwy?

7.09.2021

Kolejna podróż prowadzi czytelnika do Izraela, gdzie w niewyjaśnionych okolicznościach znika woda. Taki stan rzeczy nieuchronnie doprowadzi środowisko do samozniszczenia. Wokół wysychają koryta rzek, co prowadzi do katastrofy. Przyrodzie oraz całej cywilizacji grozi zakłada. Widmo końca świata jest więc wciąż aktualne. W tym momencie znów do a... Recenzja książki Droga do Raju

Moja opinia o książce

Opinie

KA
2021-06-08
8 /10
Przeczytane

Droga do Raju przenosi nas w podróż do Izraela. Jest to trzecia część serii Raport Ziemia. Czytałam dwie poprzednie książki z tej serii, niemniej jednak ta skradła moje serce. Autorka dużą staranność przykłada do opisu otoczenia, dzięki czemu można wczuć się w klimat rozgrywających się wydarzeń. Książka idealna do pociągu.

× 1 | link |
KR
2021-09-07
10 /10
Przeczytane

Kolejna podróż prowadzi czytelnika do Izraela, gdzie w niewyjaśnionych okolicznościach znika woda. Taki stan rzeczy nieuchronnie doprowadzi środowisko do samozniszczenia. Wokół wysychają koryta rzek, co prowadzi do katastrofy. Przyrodzie oraz całej cywilizacji grozi zakłada. Widmo końca świata jest więc wciąż aktualne.

W tym momencie znów do akcji wkracza Neo, któremu przydzielono zadanie zbadania sprawy. W tym samym czasie mężczyzna poszukuje również Sary, której nie widział od dłuższego czasu.

Dzięki niezwykłym opisom, jakie zawarła autorka w tej części serii, możemy poznać urok oraz klimat rozgrywających się wydarzeń. Odkrywamy bogactwo niezwykłej kultury Izraela. Dowiadujemy się o nieco więcej o kulturze, religii oraz o podejściu do kobiet.

To miejsce zarazem szokuje i zaskakuje. Tutaj konserwatyzm miesza się ze współczesnością. Świętość i laickość funkcjonują obok siebie zupełnie sobie nie przeszkadzając. „Droga do raju” jest zatem próbą zrozumienia tej niezwykłej historii, w której łączą się trzy największe światowe religie.

Autorka jest więc za pośrednictwem Neo przewodniczką nie tylko fizyczną, ale też duchową. Jako interpretatorka pomaga zrozumieć czytelnikowi podstawowe kwestie związane z funkcjonowaniem tego historycznego państwa.

„Droga do raju” to mądra książka, która mimo tylko na pozór regionalnego charakteru objaśnia nie tylko ...

| link |
@kejsikej_czyta
2022-02-02
8 /10
Przeczytane

Tym razem wyruszamy w podróż do Izraela. Państwa, w którym społeczność żyje z piętnem wiecznej wojny. Wojny o wszystko. O dostęp do wody, o ziemię, o religię. Jedynie co łączy tych ludzi to wiara w Raj, do którego wejdą po śmierci. Neo wraz z przyjaciółką Sarą są w Jerozolimie. Tam dziewczyna ma zapoznać się z rodziną swojego chłopaka. Niestety różnice religijne jak i kulturowe w końcu zaczynają przytłaczać dziewczynę.
Wyższe Duchy natomiast, spotykają na swojej drodze Ducha Miłości. Ten niestety nie chce współpracować zarówno z Duchami by ratować Planetę, jak i samymi ludźmi, bo wierzy, że dla nich jest za późno na to uczucie. Mało tego życie z Ziemi zaczyna uchodzić. Święte drzewa chcą przejść do Raju i żyć tam w dostatku. Nie obchodzi ich, że to zniszczy wszystko na Planecie...

Muszę przyznać, że ta część równie mocno mi się podobała jak poprzednie. Autorka przedstawiła parę faktów nt. wojny na Bliskim Wschodzie. Wskazała na różnice kulturowe i religijne pomiędzy nami a ortodoksyjnymi Żydami. I powiem Wam, że się przeraziłam. Fanatyzm religijny to najgorsze zło na tym świecie i nie chciałabym, żeby do takiego czegoś doszło w naszym Państwie... Książka ta dała mi dużo do myślenia i dzięki temu póki co jest to najlepsza część Cyklu.

Książkę otrzymałam w ramach współpracy.

| link |
IT
2021-06-14
7 /10

| link |
@Possi
2022-01-21
8 /10
Przeczytane 2022 Egzmeplarze recenzenckie/współprace e-book
KO
2021-06-14
6 /10
Przeczytane
TI
2021-06-14
7 /10
Przeczytane
BI
2021-06-14
8 /10
Przeczytane
WE
2021-06-14
8 /10
Przeczytane
LA
2021-06-14
8 /10
Przeczytane
NO
2021-06-14
7 /10
Przeczytane
KE
2021-06-11
8 /10
Przeczytane Poszukuję do swojej biblioteczki

Cytaty z książki

“Ten świat ma tyle wartości, co pieniądz. ”
#
“Bez miłości nie ma na Ziemi życia.”
#
“Spośród wszystkich energii miłość jest najpotężniejsza. Potrafi zawładnąć sercem i duszą człowieka. Obnażyć rozum z pychy i rzucić na kolana największego z wielkich. I tylko ona dokonuje cudów...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl