Droga Jezusa. Ewangelia według Łukasza, przekład współczesny

św. Łukasz "Ewangelista" -
Droga Jezusa. Ewangelia według Łukasza, przekład współczesny
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Sprawdź, co ma do powiedzenia człowiek, który ok. 50 roku naszej ery został wyznawcą Jezusa, a następnie zebrał i spisał relacje naocznych świadków Jego życia, śmierci i zmartwychwstania. Jego opowieść – znana dziś jako Ewangelia Łukasza i będąca częścią Biblii – zmieniła życie milionów ludzi. Może zmienić także twoje! INFORMACJA O PRZEKŁADZIE Łukasz żył w pierwszym wieku naszej ery i pisał w języku greckim. Niniejsze tłumaczenie Ewangelii Łukasza opiera się na greckim tekście Novum Testamentum Graece, wyd. 27 i należy do tzw. przekładów dynamicznych. Koncentruje się nie tyle na dokładnym odzwierciedleniu oryginalnej formy gramatycznej i konstrukcji zdań, co na wiernym oddaniu sensu oryginału we współczesnym języku polskim. Dzięki takiemu podejściu przekaz Łukasza jest tak samo naturalny i zrozumiały dla współczesnych polskich czytelników, jak grecki oryginał dla czytelników w pierwszym wieku.
Data wydania: 2012-10-30
ISBN: 978-83-63837-19-8, 9788363837198
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Logos Media
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

św. Łukasz "Ewangelista" - św. Łukasz "Ewangelista" - Łukasz Ewangelista (gr. Ευαγγελιστής Λουκάς) – wierny towarzysz i współpracownik Pawła Apostoła, któremu towarzyszył w wielu podróżach misyjnych. Według tradycji wczesnochrześcijańskiej jest autorem trzeciej Ewangelii, co potwierdzają Ireneusz z Lyo...

Pozostałe książki:

Ewangelia wg św. Łukasza Ewangelia według św. Łukasza Ewangelia według świętego Łukasza. Komentarz Ewangelia. Mateusz, Marek, Łukasz, Jan Biblia Tysiąclecia - Ewangelia wg św. Łukasza T.38
Wszystkie książki św. Łukasz "Ewangelista" -

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Droga Jezusa. Ewangelia według Łukasza, przekład współczesny? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Droga Jezusa. Ewangelia według Łukasza, przekład współczesny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl